Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Odwieczny problem Blue&Me . Moja wina

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeśli po naciśnięciu słuchawki słychać i widać "english language not available" to trzeba wgrać język po prostu.
    Zrób to z pena, którym udało się wgrać aktualizacje.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa ROmeo 159 1.9 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Jeśli po naciśnięciu słuchawki słychać i widać "english language not available" to trzeba wgrać język po prostu.
    Zrób to z pena, którym udało się wgrać aktualizacje.
    Sęk w tym że po naciśnięciu słuchawki tylko widać "english language not available" nic nie mówi.
    Dzisiaj będę walczył z językiem już obojętnie który zacznę od Polskiego.

    W serwisie za podłączenie do komputera na początek 200zł, a później wyjdzie w praniu.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    OK, mój błąd- nie gada bo jest przecież uszkodzony plik językowy...

    Łopatologicznie: rozwiązaniem problemu komunikatu "english language unavailable" jest wgranie języka na nowo. Wpisz w google "blue&me language" i po prostu wgraj język wg instrukcji.

    W skrócie:
    - sformatuj pendrive na FAT32
    - wrzuc pliki językowe na pendrive,
    - włącz zapłon i odczekaj 10 sekund,
    - włóż pendrive'a do portu USB i czekaj

    Swoją drogą to jest szczyt sk**syństwa żeby serwis za coś, co FIAT udostępnia na swojej stronie za free brał 200zł....
    Już nie wspomnę, że nie trzeba się do komputera podłączać żeby naprawić B&M
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa ROmeo 159 1.9 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Działa!!!

    Czyli przy aktualizacji do 5.5 wyskakiwał błąd "USB ERROR 10" tak jak już wcześniej pisałem na którymś anglojęzycznym forum przeczytałem że taki błąd może pojawiać się jeżeli ta aktualizacja jest już zainstalowana, tak też było chyba w moim przypadku bo aktualizacja 5.6 instalowała się poprawnie i na koniec pojawiał się komunikat "USB UPGRADE COMPLETE"
    Z językiem było już trochę gorzej ani Polski ani Angielski i inne próbowałem wszystkich i nic.
    Aktualizacja do 5.6 poszła bez problemu z pena Kingstone 2GB ma może z pięć lat, języka z tego pena zainstalować się nie dało.
    Używałem kilku różnych od 512MB,2GB,4GB różnych firm.
    Dzisiaj zakupiłem Pendrive Kingstone 8GB dokładnie dtse9 i język Polski zainstalował się za pierwszym razem bez żadnych problemów (formatowanie pełne FAT32, plik języka pobierany ze strony Blue&Me.
    Tak jak kolega wyżej napisał włączyłem zapłon odczekałem aż wyświetli wszystkie komunikaty, włożyłem Pena do dziury i bach trach działa.

    Pytanie z innej beczki: można dać głośniej lektora?

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Można dać głośniej lektorkę.
    W radiu się to ustawia, wchodzisz w menu i szukasz EXTERNAL VOLUME (lub coś w tym stylu napisane skrótem, np. EXT VOL) i pogłaśniasz, po zatwierdzeniu radio, jako muzyka FM/CD, znów ucichnie (więc nie bój się pogłaśniać) i sobie przetestuj czy już jest git.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa ROmeo 159 1.9 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Można dać głośniej lektorkę.
    W radiu się to ustawia, wchodzisz w menu i szukasz EXTERNAL VOLUME (lub coś w tym stylu napisane skrótem, np. EXT VOL) i pogłaśniasz, po zatwierdzeniu radio, jako muzyka FM/CD, znów ucichnie (więc nie bój się pogłaśniać) i sobie przetestuj czy już jest git.
    Dziękuję za pomoc. Wszystko działa.

    W temacie pendrive-ów mój przykład pokazuje że niekoniecznie musi to być mały i stary sprzęcik.
    Powodzenia życzę tym którzy będą z tym walczyli lub już walczą. Ja uporałem się w miarę szybko 3 dni.

Podobne wątki

  1. Odwieczny problem - selespeed brak biegow
    Utworzone przez dominik26 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 03:40
  2. [146] Odwieczny problem wycieraczek
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 08:44
  3. odwieczny problem z centralnym / zamykaniem drzwi
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory