Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Jaki olej 10W60 do TwinSparka

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jedi_racer
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo GTV Spider 916 1997r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    ja do 2 lat leje tylko Gulfa Racing 10w60 do 1.8 TS 140KM w GT
    GULF bardzo zacna "stara" marka i rozpoznawalny brand na rynku. PS. Steve McQueen, Porsche 917, McLaren F1 i limitowane serie zegarków TAG HEUER. UWIELBIAM :-)

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Wrzuć fotki taga - i jak oceniasz go eksploatacyjne. Ja rzadko zmieniam zegar, podobnie jak auta, wiec interesuje mnie ocena po kilku latach użytkowania.
    A właśnie - jaki model posiadasz?

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja Wam powiem tak, bawiłem się olejami...

    10W40 - valvoline maxlife, to teraz używam, ale zacząłem w momencie jak wpierdzielał mi olej, zużycie zmalało, wszystko ok.

    Ale żranie mnie denerwowało, zrzuciłem pokrywe, wymieniłem uszczalniacze, przestał olej wpieprzać, ale znowu zalałem 10W40, później zaczeły mi się codziennie trasy po 100km, autostradami, maxlife po takiej jeździe po prostu, nie wiem jak to opisać, ale było czuć, słychać, że silnik głosniej chodził, mniej basowo... Nadeszła kolejna wymiana oleju to zalałem mu Valvoline VR1 10W60...

    Różnica ? Jakieś tam odczuwalne opory toczenia, bzdura, przy rozruchu, jeździe nie zauważyłem kompletnie różnicy, jedynie po trasie autostradą silnik jakby zachowywał ten ciąg, miał bardziej basowy, jednolity dzwięk... Ale sama w sobie jazda kompletnie bez różnicy.

    Później zalałem super ekstra pro elo mega Castrol Edge 10W60, dwie stówki za 4l. Różnica pomiędzy VR1, a castrolem. Kompletnie żadna, może ciut mniejsze spalanie oleju zamiast tych 100ml/1000km schodziło moze 50, ale to też może byc niesubiektywna ocena bo tego spalania na bagnecie nawet nie było miarodajnie widać... Zrobiłem na VR1 10w60 ok. 40 000km, potem znowu wrociłem na 10w40 maxlife bo przestałem robić takie trasy i jest tańszy, a autko spisuje się super, choć znowu wraca spalanie oleju, sięga juz ok 100-200ml/1000km... Ale też robie inne przebiegi, nie trzymam prędkości tylko macham lewarkiem jak szalony po mieście. Olej zmieniam co 10 000km, więc srednio co 4-6 miesięcy
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 16-03-2016 o 21:18

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A ja uważam że wątek ekonomiczny jest jak najbardziej uzasadniony - bo jak nie to dlaczego nie Millers CSF 10w60 NT za >300 / 5 l ? ja mam 4 auta pod opieką akurat, do niedawna 5, w jednym już mimo braku przebiegu z powodu grzebania w silniku były w zeszłym roku 3 czy 4 zmiany oleju. Sory, ale za różnice w tych zmianach mam komplet opon na treningu czy różnicę w cenie między średnią a super oponą. Dla mnie wybór jednoznaczny bo wolę jeździć niż dumać co to dobrego auto zrobiłem dając 10w60 gdy wcale tego nie potrzebuje.
    Producent do TSa jednoznacznie określa - 10W60 : do użytku sportowego. Do pozostałego 10W40 na ciepły klimat, 5W40 na zimniejszy.
    Różnic w odczuciach po zalaniu obiektywnych na pewno nie będzie, jedynie można temperatury i ciśnienie obserwować. I robić analizy. Tego ostatniego nikt prawie nie robi poza hobbystami olejowymi, pierwsze - czasem ktoś, ja te ciśnienia sobie obserwuje od roku i wnioskami się dzielę .A co kto z tym zrobi jego sprawa. Powtarzam : 10W60 nie ma takiego przepływu w warunkach cywilnych jak ma 5W40 a przepływ jest najważniejszy. Przepływ tego pierwszego wystarczy tylko nie wiem po co płacić więcej za robienie gorzej silnikowi choćby to gorzej mu nie wyrzuciło krobowodu. Po prostu po co?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Szanowny kolego jedi_racer . Ja się do patriotyzmu przyznaje. Ale ten twój zachwyt nad normami Amerykańskimi jest śmieszny. Z VW tu mi zwłaszcza nie wyjeżdzaj bo jak byś sprawdził w kilku moich innych postach (najlepiej w tym ostatnim o Guli) to byś znał mój pogląd na VW. Bardzo mnie śmieszy pogląd który reprezenujesz pt "zagraniczne najlepsze" niestety tak nie jest ,a przykładem parametr płynności Orlena 10W/60 (te minus płynności 30 dla Liqui to jakaś kpina) . Dodatki nie są równie ważne ale najważniejsze (widać że nie miałeś do czynienia z olejem bazowym) i to dziwne co piszszesz bo w twoim podejściu widzę że jesteś zwolennikiem dodatków (kilka postów wyżej piszesz że stosujesz LM Oil Additiv MOS2) tak więc sam sobie zaprzeczasz. Te opowiści z batem i gó...m to sobie daruj postaraj się zachować merytoryczny poziom duskusji. Każda partia oleju ma świadectwo jakości z aktualnymi rzeczywistymi parametrami (te podawane w katalogoach to wartości uśrednione) więc nie wypisuj tych bzdur o swoich "przymrużanych" normach (nie obrażaj pracowników ORLENU) Kilka lat wstecz miałem okazję przeprowadzać niewielkie badania laboratoryjne na olejach i dobre parametry naszych olejów się potwierdzały (dla porównania mieliśmy też oleje bazowe). Jak widzisz staram się opierać na faktach i doświadczeniach (100 tyś km na Orlenie 10W/60).
    (zgadza się najlepiej często zmieniać olej i trzymać jego właściwy poziom)
    Pozdrawiam forumowiczów.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jedi_racer
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo GTV Spider 916 1997r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    bera5 bardzo merytorycznie: śmieszny to jest twój zachwyt nad Orlenem. Jak dla mnie to wlewaj sobie nawet olej rzepakowy (bo też można na tym ujechać. Odsyłam do jednego z odcinków TOP GEAR gdzie zalany silnik Hondy od skutera pracował całkiem dobrze na przepalonym oleju od frytek). Natomiast historie o patriotyzmie to włóż sobie pod poduszkę. Na każdym kroku za granicą, gdzie Polacy nie zawsze przyznają się do tego kim są i skąd pochodzą, zawsze głośno krzyczę, że jestem Polakiem. Tam gdzie byłem niektórzy Amerykanom wchodzili w dupę bez mydła, więc nie myl pojęć kolego czym jest patriotyzm (w twoim przypadku nacjonalizm), a czym zakup oleju silnikowego. I jeżeli miałbym wybrać olej Millers'a czy Orlenu to powtarzam, że na chwilę obecną WYBRAŁBYM MILLERS'a!!! Co do meritum sprawy to gdzie w tej chwili znajdujemy się nazywa się FORUM, więc każdy ma prawo do swoich opinii. Nie pasuje to wyjeżdżam z indywidualną rozmową, bo wyjątkowo nie pasuje mi styl twoich wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez jedi_racer ; 17-03-2016 o 17:55

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Coż, Niemcy kupując twardo i uparcie swoje v(wozy i nie tylko) oraz tworząc i szerząc na lewo i prawo (nawet u w naszym społeczeństwie jednak nie bez powodu delikatnie mówić, nie darzącym ich sympatią) przeświadczenie że co ich to solidne (mit golfa , passata i bmw) wykazują właśnie patriotyzm. My możemy tylko się wstydzić braku takiego wyrażania patriotyzmu, kupując ich produktu ponad naszymi. Słowa nic nie znaczą - w sensie kto się do czego przyznaje kim jest.

    Specol z tego względu jak najbardziej można myślę wspierać kupując go. Ma też 10w60 w ofercie, jak już się tak uparłeś, sprawdź:
    http://www.specol.com.pl/main/produkt/694.html

    TS się nie obrazi bankowo a i ma ten olej -39 temp płynięcia. Choć myślę że 5W40 Specola da więcej oddechu TSowi do czasu rozgrzania oleju.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jedi_racer
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo GTV Spider 916 1997r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    Niemcy kupują swoje samochody, bo według mnie po prostu mają dobre samochody. Jeżeli mówisz o samochodzie sportowym myślisz Porsche 911, BMW M3, M5 V10, Audi RS, Mercedes SLS AMG AMG GT... Nie wspominam o Bugatti Veyrone, który był popisem technicznych możliwości VW. Oczywiście nie jestem zwolennikiem Passata czy Golfa (VW miał także wpadki z dieslem 2.0, benzyna 1,4 TSI, 1,8 TSI). Również nie darzę ich sympatią, bo dymali nas przez wieki (najpierw militarnie, teraz gospodarczo). Jednak trzeba przyznać germańcom, że samochody to potrafią robić. Jeżeli szwaby się za coś biorą, to sukces murowany (patrz: Mercedes w F1, VW w WRC, DTM Audi, 24H Le Manes Audi, Porsche). Kocham włoskie samochody (Ferrari, Alfa Romeo, Lamborghini) i ich tradycję... ale spotkałem się z opiniami, że nawet sami właściciele Ferrari mówią, że te auta są delikatne, że masz wrażenie, że za chwilę coś odpadnie, co chwilę coś nasłuchujesz... w Porsche czy AMG SLS tego nie ma. Osobiście jakbym miał wydać konkretne pieniądze na nowy samochód to raczej, coś z wielkiej trójki Audi, BMW, Mercedes no chyba, ze stać byłoby mnie na Porsche ;-) a może Nissan GTR :-)
    Włosi to mistrzowie dizajnu, który łapie za serce, Niemcy w motoryzacji jak w piłce: zimni, wyrachowani i skuteczni do bólu (nawet kiedyś było powiedzenie: wszyscy grają w piłkę a i tak wygrywają niemcy). Polacy mamy dużo wspólnego z Włochami... Fajnie jest wspierać lokalny rynek i umacniać kraj gospodarczo, ale nawet produkcja oleju to przede wszystkim KNOW HOW. Wyniki sprzedaży samochodów koncernów niemieckich na świecie mówią za siebie. Nie da się sprzedać tyle samochodów produkując słabe auta. Z resztą o czym my rozprawiamy: OLEJ SAMOCHODOWY! Jeżeli tak mocno bera5 chce wspierać polski rynek niech kupuje polskie oleje, polskie telewizory MANTA, ja jednak zostanę przy moim japońskim telewizorze, wybiorę dziś amerykański jutro może niemiecki olej. Wolny kraj i wolny wybór. Każdy kupuje co uważa. Robienie z zakupu oleju wątku patriotycznego to naprawdę przegięcie. Sam użyłem tego określenia w stosunku do bera5, ale miało to być o zabarwieniu humorystycznym, a ten wyjeżdża z cytatami "dyskusja merytoryczna" używając przy tym kilkakrotnie przymiotnika "śmieszny".

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Od 5 lat do 2,0 Ts zalewam budżetowy Valvoline 10W40 maxlife (silnik ma ponad 200 tyś) i jak na razie panewek nie wypluł, a od wymiany do wymiany dolewam ok 0,5 l.

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Kolego jedi_racer. Wypisujesz jakieś bzdury o cyt (...) kombinacjach z rzadkimi jak kupa olejami do sportu (...) , "uszlachetniasz " osobiście oczywiście (post z 15.03.16 godz 17.06) swój olej jakmś dodatkiem ale negujesz ich działąnie, zachwycasz się amerykańskimi normami negując bezpodstawnie inne normy, a innym czyli mnie przypisujesz zachwycanie o którym nie było mowy (polecam olej na podstawie swoich doświadczeń). Ja wielokrotnie na tym forum lansowałem swój (jak to napisałeś) patriotyzm zakupowy i sie go nie wstydzę , a skąd Ci się wział ten nacjonalizm to nie bardzo rozumiem (wyluzuj chłopie). Niestety nie masz pojęcia że Włosi to nie tylko dizajn,wręcz przeciwnie: kto zastosował na masową skalę w samochodach np: 4 zawory na cylinder, zmienne fazy rozrządu, wtrysk bezpośredni, później common rail itp ! Poszujkaj, poczytaj to sie dowiesz. Owszem niemcy (ale raczej dawniej) robili samochody z dużą dokładnością i powtarzalnoścą , a włosi nie mieli daru do tej powtarzalności natomiast są i byli bardziej kreatywni. Nie dziwię się że nie pasują Ci moje wypowiedzi : zbyt merytoryczne w stosunku do twoich zachwytów na zagranicznymi produktami np. nad tym swoim telwizorem "japońskim" prawdopodobnie tylko z namaszczenia jeżeli był kupiony w Polsce - chyba że był kupiony poza europą to może japończyk coś przy nim robił. Tak jak piszesz polegasz (i prawdopodobnie je powielasz) na tych obiegowych opiniach i stąd mimo że kochasz włoską motoryzację to z uwagi na obiegowe zasłyszane opinie z tej miłości kupiłbyś coś niemieckiego. Nie dziw się w zwiazku z tym że nawołuję do Ciebie właśnie po raz kolejny do merytorycznej (i to bez cudzysłowiu) dyskusji i że po raz kolejny po tym jak zaprzeczając sobie w swoich wywodach (kocham włoskie kupie niemieckie bo taka jest obiegowa opinia) zmuszony jestem stwierdzić że narażasz się na śmieszność. Pozdrawiam (bez sarkazmu) kolegę

Podobne wątki

  1. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  2. Olej z 5W50 na 10W60 ? kilka pytań stuki
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 12:07
  3. [164] znalazlem manual do TD i TWINSPARKA . jestesmy uratowani
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 14:31
  4. [159] jaki olej do 159 2.4 ?
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory