Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: Moja AR 159 powoli mnie rozczarowuje

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Oczywiście, ja mówię tylko o jego pracy. Do tego olej, demontaż, i coś tam jeszcze zapewne wyskoczy przy okazji.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Panowie a ile dokładnie wchodzi oleju do m32 /wg specyfikacji/ a ile polecacie wlać, i co wlać żeby było ok??
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Panowie a ile dokładnie wchodzi oleju do m32 /wg specyfikacji/ a ile polecacie wlać, i co wlać żeby było ok??
    2.3l na sucha skrzynie do 1.9jtdm/jts i 2.2jts, oraz 2l do tbi. leje sie 0.5l wiecej.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    2.3l na sucha skrzynie do 1.9jtdm/jts i 2.2jts, oraz 2l do tbi. leje sie 0.5l wiecej.
    dzięki, a znasz może parametry oleju?
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Tylko ten "znany fachowiec z Poznania" bierze 300 PLN za samą wymianę łożysk, skrzynię natomiast trzeba jeszcze wyjąć z auta i ponownie zamontować, oraz zalać nowym olejem. Generalnie taka naprawa to średnio 2000-2500 PLN, w zależności kto jakie łożyska kupi.
    well, mnie naprawa kosztowala ok 1200, z czego 6 lozysk ok 530, 3l tutelli 140, robota 500zl.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    dzięki, a znasz może parametry oleju?
    jest w instrukcji, ja lalem tutelke matryx

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Nie wiem jak w alfie, ale na forum vectry gdzie ten problem występuje dużo dłużej, wiele osób zwraca uwage na naciąganie mechaników i wymiane wszystkich łożysk, a nie tylko tych dwóch (czy 4 ) felernych, argumentując to tym, że tamte łozyska przeżyją te zmienione i całą skrzynie jeszcze kilka razy.
    Co do oleju - sam Fusch 2.4 l to koszt kolo 150-200zl ,
    wymienia sie wszystkie, taka u nas na forum wypracowana opinia. z reszta jak zobaczysz stary olej to moze nie bedziesz sie nawet zastanawial-u mnie byl brudny z miniaturowymi opilkami metalicznymi z padnietego łożyska
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-05-2016 o 10:18

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    póki co u mnie skrzynia zostaje tak jak zostaje, nie ma żadnych niepokojących dźwięków - ot przekleiłem to co gdzieś kiedyś czytałem na forum vectry. szukając jakiś info na jaki koszt trzeba się szykować robiąc M32
    u siebie to jedyne co to profilaktycznie zmienie olej przed wakacjami, żeby mieć święty spokój.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    czyli do skrzyni lać 75w85???
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    póki co u mnie skrzynia zostaje tak jak zostaje, nie ma żadnych niepokojących dźwięków - ot przekleiłem to co gdzieś kiedyś czytałem na forum vectry. szukając jakiś info na jaki koszt trzeba się szykować robiąc M32
    u siebie to jedyne co to profilaktycznie zmienie olej przed wakacjami, żeby mieć święty spokój.
    wymien profilaktycznie, zalej 0.5l wiecej, najlepiej z dodatkiem 200ml archoil 9100

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    czyli do skrzyni lać 75w85???
    tak, choc czasem jak leje sie zamienniki to np jest 75w90 (taki nominalnie jest chyba w oplach)

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    alfa 159
    Postów
    22

    Domyślnie

    Moje plany z dobiciem klimy do tych 550 gram się posypały. Wczoraj byłem u mechanika i podobno weszły jakieś nowe przepisy gdzie każda ingerencja w układ klimatyzacji musi być odnotowana w papierach (co, dlaczego było robione) co zwiększyło koszty obsługi klimy z 80zł do 150zł. Nie wiem czy opłaca mi się teraz robienie obsługi klimy za 150zł i dobicie jej do 550g czynnika, bo jeśli to nie pomoże to będę musiał wymienić zawór rozprężny pewnie koszt do 300zł + znowu 150 zł za obsługę klimy. Chyba że jest możliwość po winie sprawdzenia ile powinno być czynnika w mojej sprężarce? Podkreślam że mechanik stwierdził że to nie zależy od ilości czynnika w układzie i raczej będzie to sprężarka.

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał scobydo Zobacz post
    Moje plany z dobiciem klimy do tych 550 gram się posypały. Wczoraj byłem u mechanika i podobno weszły jakieś nowe przepisy gdzie każda ingerencja w układ klimatyzacji musi być odnotowana w papierach (co, dlaczego było robione) co zwiększyło koszty obsługi klimy z 80zł do 150zł. Nie wiem czy opłaca mi się teraz robienie obsługi klimy za 150zł i dobicie jej do 550g czynnika, bo jeśli to nie pomoże to będę musiał wymienić zawór rozprężny pewnie koszt do 300zł + znowu 150 zł za obsługę klimy. Chyba że jest możliwość po winie sprawdzenia ile powinno być czynnika w mojej sprężarce? Podkreślam że mechanik stwierdził że to nie zależy od ilości czynnika w układzie i raczej będzie to sprężarka.
    Nie wiesz co Ci się opłaca, my mamy wiedzieć? Chyba najtańszy i najpewniejszy krok to jest dobić do 550g i zobaczyć - wszystkie inne sprawy to większe kwoty a też nie wiem dlaczego miałbyś wymieniać inne części - tak Ci mechanik powiedział jak usłyszał wiercenie czy jak?
    Już pisałem na forum parokrotnie - dla mojej TBI maszyna u mechanika pokazywała 460g, po nabiciu mega wiertara, pojechałem do ASO FAP tam zaś maszyna pokazała 550g, nabiłem i od 0.5 roku cisza, ani miauknięcia z siebie klima nie wydała.
    Nie wiem gdzie sprawdzić ile czynnika ma być, można próbować identyfikować sprężarkę (lusterko albo od dołu), tylko nie znam modeli/zasad, poza tym jest trochę zamęt coś w stylu był Zexel i Valeo bodajże jedna 550g druga 460g (nie wiem która), ale później Zexel został przejęty przez Valeo więc po samej marce nie zawsze się dobrze zorientujesz, trzebaby było patrzyć na model/numer OEM i do nich znaleźć odpowiednie ilości. Coś tam ktoś pisał więcej na ten temat w odpowiednim wątku o klimie, ale z tego co śledziłem wątek nie było 100% konkretów. w każdym razie tam najwyżej dopytuj.

    Wg VINu ePer pokazuj że ja mam taką sprężarkę:
    60693333 SPRĘŻARKA

    i tak jak pisałem z nią działa dobrze tylko 550g


    W poprzedniej 159 (JTDM z 2005) miałem wg ePera tą sprężarkę:
    60693331 COMPRESSORE

    i do niej też dawałem 550g, choć tu akurat była minimalna wiertarka czasami.


    Sprawdź swój VIN w ePerze. Jeśli wyjdzie któraś z tych dwóch t mechanikowi od klimy powiedz że Ci źle zrobił usług, że ma najprawdopdobniej błędne dane w maszynie/katalogach. Niech Ci nabije za free do 550g.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-05-2016 o 09:09

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD powoli wchodzi na obroty.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 14:25
  2. Powoli wkręca się na oborty JTD
    Utworzone przez paparazy w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 11:05
  3. Czym dzisiaj mnie wkurzyła moja Bella?
    Utworzone przez Sparco123 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 13:31
  4. 2.4 jtd powoli traci moc;/
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory