Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Nie grzeje w kabinie

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 M-Jet 150 KM DISTINCTIVE
    Postów
    113

    Domyślnie

    KuASY - płyn wraca do zbiorniczka, odpiąłem na chwileczkę powoli ten cieńki przewód, który wchodzi do zbiorniczka na pracujacym silniku i płyn leciał pod ciśnieniem.
    Za poradą Black Wolfa sprawdzałem też węże, które wchodzą do środka kabiny - rozumiem, że masz na myśli te 2 większe tak mają ok. 5 cm grubości i są zaraz pod filtrem paliwa, wchodzą do kabiny? Jeśli o te chodzi o te to ten z prawej gorący a z lewej letni, trochę je tam ponaciskałem. Sprawdziłem też filtr kabinowy - nie jest jakoś mocno zabrudzony.
    Jak wejdę na obroty to silnik grzeje się i wskazówka płynu w kabinie skacze do czerwonego pola. Dziś ogrzewanie trochę grzało ale słabo, jak dałem na obroty to bardziej grzało (słabiej niż normalnie) a jak na biegu jałowym to już zimne leciało. Wlałem do zbiornika "kreta" może coś przytkane, ale nie pomogło, brak ogrzewania w kabinie. Przypuszczam, że to jednak pompa wody - oddaje do mechanika. Podobne objawy są jak jest uszczelka pod głowicą ale płyn się nie pieni w zbiorniku ani przewody nie puchną - nie ma jakiegoś ponadnormatywnego ciśnienia.
    A poza tym wkrótce rozejrzę się za interfejsem, bo zbliża mi się wymiana oleju z DPF-em - poczytam jeszcze w tym temacie, jaki najlepiej wybrać do laptopa i żeby można było diagnozować wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Paulek ; 12-04-2016 o 19:32

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Możesz to sprawdzić na jakimś programie diagnostycznym- ustawiasz czujnik temp (wykres) na termostacie + czujnik temp na chłodnicy do pomiaru, uruchamiasz silnik (temp początku otwarcia na termostacie w 1.9 JTS jest chyba 88C), i czekasz jak się silnik zagrzeje i termostat się otworzy, będziesz wiedział po parametrach przy jakiej temp otworzy się termostat, i czy pompa wywali wodę z silnika do chłodnicy, i będziesz miał jasność czy działa termostat i pompa prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 14-04-2016 o 11:47

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 M-Jet 150 KM DISTINCTIVE
    Postów
    113

    Domyślnie

    Problem rozwiązany i mieliście rację - padła pompa wody, a dodatkowo mechanik wymienił mi dolne koło pasowe, bo guma się zaczynała rozwarstwiać, zalał układ nowym płynem chłodniczym. Teraz to fura bryka - tylko portfel uboższy. No ale czego nie robi się dla "ukochanej" .

Podobne wątki

  1. 2.5 v6 grzeje się
    Utworzone przez resiu1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 21:41
  2. [156 1.9 JTD 115KM] Słabo grzeje w kabinie
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 18:22
  3. dym w kabinie
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 13:14
  4. Grzeje sie?
    Utworzone przez pedro_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 20:41
  5. [166] Dym w kabinie
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 11:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory