Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: turbo - doładowanie na chwile spada i znów rosnie (1.9 JTDm)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie turbo - doładowanie na chwile spada i znów rosnie (1.9 JTDm)

    Witam,
    W tytule krótki opis aby ktoś, kiedyś szybciej znalazł to czego ja szukałem i nie znalazłem
    Na początku nawet sam tego nie zauważałem ale znajomy mechanik zwrócił mi na to uwagę. Otóż przy ostrym wciśnięciu gazu, doładowanie żwawo rośnie do 1.4 bara potem spada na chwilkę do 1.2 i znów rośnie. Jest to nie tylko odczytywalne na wskaźniku ale również da się odczuć przy wyprzedzaniu. A kto lub spadek doładowania podczas wyprzedzania?
    Oleju nie bierze, nie kopci, nie gwiżdże. Przebieg niby 225 tys (w tym ostatnie 30 tys u mnie, a wcześniej to kto wie...)
    Jakiś pomysł? Zanim zdecyduj się na regenerację to chciałbym upewnić się, czy to aby pomoże bo problem moze jest w czymś innym.

    Yaroo33

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    kolego wpierw zacznij od czyszczenia turbiny, u mnie mialem niewielkie niedoladowanie, wszystko wróciło do normy po czyszczeniu, w Google znajdziesz kto po kroku jak to zrobić.pozdro

  3. #3
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Witam expertem nie jestem ale wygląda to na przycinanie się geometri zwłaszcza jak jest tak odczuwalne ``falowanie``autka możesz jeszcze spróbować wyczyścic bodajże gruszke ale chyba regeneracja nie ominie...niech się wypowiedzą mądrzejsi..

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    ja obstawiam ze że łopatki będą zapieczone lub będą się ciężko poruszać, wyjmij turbo wyczysc,zacznij od tego

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    A kolego na postoju wskazowka turbo ile Ci pokazuje? Jesli nie zero to wymien czujnik doladowania i bedziesz miec w porzadku wszystko, przerabialem ten temat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0115.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	53.5 KB
ID:	196087

    Kreski na uszkodzonym czujniku, objawy o ktorych mowisz
    Ostatnio edytowane przez oleksy00 ; 31-03-2016 o 10:03

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    U mnie jak tak sie działo miałem uszkodzony kolektor ssący i rozszczelnione ośki.

  7. #7
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    U mnie tak było (tyle że w 2.4) i na początek był wymieniony elektrozawor od geometrii i wężyki a później czujnik overboost na kolektorze. Na jakiś czas pomogło, ale nie dalej niż 3-4 tys km dalej skończyło się regeneracja turbiny.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    A kolego na postoju wskazowka turbo ile Ci pokazuje? Jesli nie zero to wymien czujnik doladowania i bedziesz miec w porzadku wszystko, przerabialem ten temat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0115.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	53.5 KB
ID:	196087

    Kreski na uszkodzonym czujniku, objawy o ktorych mowisz
    Na postoju wskazuje 0. Chyba, że sie wypala DPF wtedy wskazuje 0.2 bara

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    U mnie jak tak sie działo miałem uszkodzony kolektor ssący i rozszczelnione ośki.
    kolektor nówka bo urwała się klapa wirowa O kosztach nie wspomnę...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaroo33 Zobacz post
    Witam,W tytule krótki opis aby ktoś, kiedyś szybciej znalazł to czego ja szukałem i nie znalazłem Na początku nawet sam tego nie zauważałem ale znajomy mechanik zwrócił mi na to uwagę. Otóż przy ostrym wciśnięciu gazu, doładowanie żwawo rośnie do 1.4 bara potem spada na chwilkę do 1.2 i znów rośnie. Jest to nie tylko odczytywalne na wskaźniku ale również da się odczuć przy wyprzedzaniu. A kto lub spadek doładowania podczas wyprzedzania? Oleju nie bierze, nie kopci, nie gwiżdże. Przebieg niby 225 tys (w tym ostatnie 30 tys u mnie, a wcześniej to kto wie...)Jakiś pomysł? Zanim zdecyduj się na regenerację to chciałbym upewnić się, czy to aby pomoże bo problem moze jest w czymś innym.Yaroo33
    Slabo szukales - na forum bylo o tym pisane million razy w roznych tematach, bardzo wielu uzytkownikow ma ten sam problem od lat.Jest tez million mozliwych przyczyn, czesto polaczenie paru problemow, glowne z nich ktore mi przychodza teraz na mysl to:1.Klapy wirowe - jest niesczelnosc na ich oskach - wywalamy klapy, zaspawujemy dziury2.Brudny/niedomagajacy czujnik cisnienia doladowania w kolektorze - na poczatek czyszczenie w benzynie ekstrakcyjnej, w razie czego wymiana (to gdy np nie jest na 0 na wolnych obrotach)3.Zacinajaca sie geometria turbiny4.Zacinajacy sie zawor overboost5.nieszczelnosci na wezykach do/z overboost6.Problemy z przeplywomierzem (tak w ogole to sprobuj czy w trybie awaryjnym po wypieciu przeplywki tez Ci szarpie)U mnie wszystko poeliminowalem a I tak dalej byl problem przy ok 2500obr wlasnie taki spadek I znow wzrost. U mnie efekt wystepowal tylko przy temperaturach na zewnatrz wiekszych niz powiedzmy parenascie stopni I nasilal sie jak juz bylo 25-30. Wszystko poeliminowalem, ale I tak dalej bylo nie tak. Wyeliminowal (powiedzmy wygladzil) mi to dopiero Cinek przy okazji chiptuningu (zostalo minimalne szarpniecie). Efekt ladnie widac na wykresie momentu z hamowni przed I po (nie mam tu zeby wrzucic, ale wlasnie jest dolek z 20Nm, a po modifikacji prawie plasko)

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    No i po problemie.
    1. Usunięty DPF
    2. nowa mapa (+30KM)
    3. wyłączenie softowe EGR

    Wg fachowców samo falowanie zostało rozwiązane przez pkt 3 ale wypisalem wszystko aby obraz operacji był pełny.
    Teraz wskazówka doładowania idzie do 1.5bara i nie drgnie nawet na ułamek sekundy! Wreszcie można spokojnie wyprzedzać

Podobne wątki

  1. [159] Ostatnie chwile przed zerwaniem paska rozrządu alfa 2.0 jtdm 170KM
    Utworzone przez kamorado w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 21-07-2021, 10:54
  2. Prawidłowe doładowanie turbiny w 1,9 JTDm
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 12:51
  3. Turbo doładowanie w mojej Alfie. Co i jak.
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:44
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 11:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory