Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Temat: Dlaczego tak trudno dostać Alfe 159 Q4 z Q-tronickiem ?

  1. #11
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Odnośnie spalania to cudów też nie osiągniesz... Moje Q4 w manualu ciągnie ok 8,5 - 9l przy dynamicznej jeździe w trasie. Na miejscu niby w 10l się zamyka ale to raczej delikatne obchodzenie się z gazem. Jeśli chodzi o automat to pewnie ok 1-1,5l/100km w górę chociaż pewności nie mam bo styczności z Q-tronic nie miałem a już w szczególności Q-tronic w czterołapce ;-)
    Może dorzucę jeszcze moje subiektywne odczucie ale 2,4 Q4 w serii nie chce jechać tak jakby się tego oczekiwalo więc wirus jest wskazany :-D

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    Audi A6 C6 Avant 3.0 TDI S-line, Mazda CX-7 2.3 DISI Turbo
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.

    Czyli żeby usystematyzować wiedzę, Q4 nie ma w wersji z Q-tronic ? Czyli poszukiwania są bez celowe ?
    [MENTION=56922]lesnik201[/MENTION]
    Te 210 KM nie jedzie z pazurem ?
    Domyślałem się że po 260 KM w Mazdzie i po 233 KM w Audi wspomniane 210 może być lekko wolne ale czy jest poważnie tak zamulone ?
    Jak wychodzi chipowanie tego silnika ? Jakie są możliwości ? Widzę z opisu że zrobiłeś swoje na 235 KM i wywaliłeś praktycznie wszystko co zbędne, dokładnie jak ja w Audi poza EGR-em .

  3. #13
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Przed kupnem mojej Belli robiłem jazdy próbne 4 (3 były w ośce a jedną z Q4) sztukami które pozostowialy trochę do życzenia. Wcześniej jeździłem C-Maxem 2.0 Tdci zrobionym na 170KM I 405Nm i tam wrażenia były zupełnie inne, ale trzeba wziąć pod uwagę że to inna klasa i masa auta. Ta 9-tka która mam teraz była już "zrobiona" przez poprzedniego właściciela i jechała zupełnie inaczej niż te 4 sztuki wcześniej testowane. Nie nazwałbym tego zamuleniem ale "taka lekką ospałością"
    "Pazur" dało się czuć w wersjach bez Q4 a fenomenalny dźwięk R5 dodatkowo to potęgował :-D
    Q4 w serii dawało (tak wg mnie) trochę mniej emocji ale tutaj dochodzi dodatkowa masa napędu na tylną oś.
    Jeśli chodzi o wirusowanie to bez większego ryzyka można zrobić 230-250 KM i dobrze ponad 500 Nm, ale tutaj chyba lepiej będzie zasięgnąć wiedzy u specjalistów - np Cinka z cinsoft.pl



    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    W mojej Q4 o dziwo z 2007 roku po numerze vin pokazuję moc silnika 210 KM co nie ukrywam zdziwiło mnie bo myślałem, że to będzie 200 KM. Co do wrażeń z jazdy no cóż szału może nie ma w przypadku jazdy po mieście samochód wydaję się lekko ociężały natomiast już na trasie no to całkiem inna bajką nie trzeba go prosić a wysoka masa przy obniżonym zawieszeniu powoduję uczucie jakby auto było przyklejone do drogi. Co do spalania to powiem tak jestem sam w ciężkim szoku, że samochód przy takiej masie tyle pali a mianowicie przed wizytą w warsztacie palił 8-9 l po wizycie na której został wycięty dpf zaślepiony EGR usunięte klapy wirowe wyczyszczony kolektor zmieniony moment i jego charakterystyka samochód pali średnio 7,7 i jest to średnia z ostatnich 2 tyś km ( dodam, że wolno nie jeżdze i naprawdę rzadko się zdarza żeby mnie ktoś wyprzedzał a włąściwie nie przypominam sobie wcale ) przy cyklu 70 % trasa 30% miasto więc uważam, że jest to naprawdę rewelacyjny wynik uwzględniając to co napisałem wyżej. Sam się zastanawiam skąd takie rozbieżności przy podawaniu zużycia paliwa przez różnych użytkowników samochodu i nie potrafię znaleść żadnego logicznego wytłumaczenia ( dodam, że samochód na oponach 235 18 cali i to co pilnuję przód 2,7 tył 2,5 bara)

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Technix Zobacz post
    Dzięki Panowie.

    Czyli żeby usystematyzować wiedzę, Q4 nie ma w wersji z Q-tronic ? Czyli poszukiwania są bez celowe ?
    [MENTION=56922]lesnik201[/MENTION]
    Te 210 KM nie jedzie z pazurem ?
    Domyślałem się że po 260 KM w Mazdzie i po 233 KM w Audi wspomniane 210 może być lekko wolne ale czy jest poważnie tak zamulone ?
    Jak wychodzi chipowanie tego silnika ? Jakie są możliwości ? Widzę z opisu że zrobiłeś swoje na 235 KM i wywaliłeś praktycznie wszystko co zbędne, dokładnie jak ja w Audi poza EGR-em .
    Tak jest – nie ma Q4 z Q-tronic w 2.4. Takie połączenie występowało tylko w 3.2 JTS.

    Odnośnie spalania – jednostki JTDm to nie silniki TDI "o kropelce", palą trochę więcej od konkurencji (0,5-1 litr). 2.4 200 km dają się podciągnąć do 220-230 km. Przy automatycznej skrzyni należy nie przesadzić z momentem obrotowym.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Przede wszystkim, 2.4 nie kupuje się dla niskiego spalania Choć jeśli się uprzeć, to i przy Q-Troniku z tym silnikiem, w trasie udawało mi się zejść poniżej 6,5 litra. Aczkolwiek przy moim stylu jazdy, spalanie oscyluje w granicach 8 litrów w trasie. Średnia z miastem (50/50), po zimie, u mnie z ostatnich kilku tysięcy km, to niecałe 10 litrów.
    Gdy kupiłem 2.4, to aż nie dowierzałem, że to ma 200KM. Hamownia potwierdziła, że jednak tyle jest, choć odnosiłem wrażenie jakby było max.150KM. Seria nie jedzie tak, jakby się oczekiwało. Dopiero po wirusie 2.4 zaczyna przyjemnie jechać i nawet z automatem na 2 biegu opony potrafią zapiszczeć (przy aktywnym ASR), gdy się zbyt mocno „przyciśnie”.


    Zadbana 2.4 sprawia, że przyjemnie się nią jeździ, więc nie ma się co dziwić, że takich aut jest mało wystawianych, mimo tego iż niektóre zaczynają już być leciwe.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 11-04-2016 o 08:56

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    AR 159 2,4 Q-tronic
    Postów
    121

    Domyślnie

    Dokładnie to co pisał kolega wyżej dobry egzemplarz trudno dostać. Ja mam bez wirusa i mi wystarcza. Przyjemność z jazdy bardzo duża, szukałem Q4 a kupiłem 2.4 z q-tronic


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 2.4 TI :)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Autko ciężkawe więc nie ma co oczekiwać, że będzie rakietą. Moment w serii też odbiega od 3.0tdi więc musi jezdzić wolniej. Dodam, że mało ktory silnik wypluwa wartości fabryczne (u mnie 197 z 210 i 423 z 400 nm). Po programie autko dostało wigoru i delikatnie spadło spalanie.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    Audi A6 C6 Avant 3.0 TDI S-line, Mazda CX-7 2.3 DISI Turbo
    Postów
    15

    Domyślnie

    Jak już wspomniałem nie zależy mi na ultra niskim spalaniu, jeśli spalanie będzie plus minus w granicach tego które mam w Audi to będę zadowolony.
    [MENTION=52299]Andrzej[/MENTION] na ile podniosłeś moc u siebie ?

    A powiedźcie mi jeszcze jak jest z awaryjnością tego modelu ?
    Mogę powiedzieć że Audi jechało już 3 razy na lawecie więc o ile nie jest gorzej to ok

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 2.4 TI :)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mozna było wiecej ale priorytet to było maksymalne bezpieczeństwo. 227 i 505nm. Wykres jak znajde do wrzuce. . Psuje się wszystko niezależnie od marki. Jak dbasz tak masz. U mnie auto nie jest wykorzystywane na codzień (jeździ tylko gdzieś dalej, bądz dla przyjemności, więc jest uzytkowane tak jak na diesla przystało).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 10:20
  2. wachacz poprzeczny tylni / latwo czy trudno
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 22:33
  3. [146] Trudno kręcić kierownicą.
    Utworzone przez karol508 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 21:28
  4. 145 1,4 boxer strzela,gasnie,trudno odpalic
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-03-2008, 14:53
  5. Czy trudno jest wymienić górny wahacz w 156
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 07:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory