Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Model lub Nr skrzyni automatycznej Gdzie go szukac ??

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DareX92
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 166 2,4 JTD 20V
    Postów
    36

    Domyślnie

    dokładnie pytałem w dwoch warsztatach i od kopa ich cena 6500 zl ale kazdy podal inny symbol skrzyni z tad ten watek :/

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Themark
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Żary / Lubanice
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD 175KM w Automacie, Seat Ibiza 1,2 90KM
    Postów
    184

    Domyślnie

    I to jest niestety normalna cena za kompletną regenerację. Drogo! Ale z drugiej strony zrobisz raz i dobrze i następne 200 tyś spokój. A czemu chcesz dać skrzynię do regeneracji ? Jakie są objawy? Może na początek wymień olej idealnie by było metodą dynamiczną bo wtedy wymieniasz 100% oleju i robi się płukanie skrzyni.
    Olej do Aisina to Ravenol Fluid I-IV taki jest dedykowany przez producenta skrzyni.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DareX92
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 166 2,4 JTD 20V
    Postów
    36

    Domyślnie

    głownym objawem jest szarpanie na 3 i 4 biegu po rozgrzaniu silnika a pozniej zaczyna szarpac po zatrzymaniu sie (np. na światłach) potrafi cala buda zatrząść :/ po dłuzszej jezdzie wyrzuca bład skrzyni i wtedy musze zgasic i odpalic samochod bo inaczej zostaje z 2 i 4 biegiem i tylko recznie zmienia :/ olej został wymieniony zaraz jak sie tylko zaczeły objawy i to własnie dynamicznie...


    wyczytałem na forum ze jest cos takiego jak adaptacja skrzyni... nie probowałem jeszcze moze to jakos pomoze...

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Themark
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Żary / Lubanice
    Auto
    Alfa 166 2,4 JTD 175KM w Automacie, Seat Ibiza 1,2 90KM
    Postów
    184

    Domyślnie

    Wygląda mi to na typowe uszkodzenie bloku zaworów hydraulicznych. Ale to musi ktoś robić, kto sie na tym zna. Mi "gość" w Zielonej Górze naprawia to na gwarancji już trzeci tydzień - ręce mi opadają bo końca nie widać. Jedź do dobrej firmy zajmującej się ASB jak Ci pisałem. I nie patrz na to czy zakład jest w Warszawie czy na drugim końcu Polski. Święty spokój jest wart każdego poświęcenia. Gdybym ja miał taką wiedzę teraz (wiedza nabyta na własnej d.....) to też bym się nie szczypał u jakiś Heniów Garażowych tylko bujnął się gdzieś dalej.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Rostarzewo
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JtdM 20V
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DareX92 Zobacz post
    głownym objawem jest szarpanie na 3 i 4 biegu po rozgrzaniu silnika a pozniej zaczyna szarpac po zatrzymaniu sie (np. na światłach) potrafi cala buda zatrząść :/ po dłuzszej jezdzie wyrzuca bład skrzyni i wtedy musze zgasic i odpalic samochod bo inaczej zostaje z 2 i 4 biegiem i tylko recznie zmienia :/
    Miałem to samo, czwórkę mi już na 3 razy wrzucał - sterownik hydrauliczny do wymiany, przy okazji wymienili wszystkie uszczelnienia i co tam jeszcze nadawało się już do wyrzucenia, zalali świeżym olejem i teraz odpukać od kilku miesięcy mam spokój - skrzynia pracuje zupełnie prawidłowo. A cena - cóż, sam sterownik to koszt ponad 3 tysięcy

  6. #16
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał DareX92 Zobacz post
    głownym objawem jest szarpanie na 3 i 4 biegu po rozgrzaniu silnika a pozniej zaczyna szarpac po zatrzymaniu sie (np. na światłach) potrafi cala buda zatrząść :/ po dłuzszej jezdzie wyrzuca bład skrzyni i wtedy musze zgasic i odpalic samochod bo inaczej zostaje z 2 i 4 biegiem i tylko recznie zmienia :/ olej został wymieniony zaraz jak sie tylko zaczeły objawy i to własnie dynamicznie...


    wyczytałem na forum ze jest cos takiego jak adaptacja skrzyni... nie probowałem jeszcze moze to jakos pomoze...
    mialem to samo, regeneracja bloku zaworowego plus wymiana oleju dynamiczna z plukaniem - 3200zl kisielnicki szczecin

    co do warsztatu, widze ze jestes ze slaska to najblizej masz do krakowa, pamietam ze tam jest dobry warsztat, z drugiej strony zastanow sie czy nie lepiej wydac te 300zl na paliwo i czy nie pojechac do wawy.

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    Panowie a takie coś jest sens brać pod uwagę?

    http://allegro.pl/naprawa-sterownika...259084560.html

    Czy szkoda sensu ?
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

  8. #18
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Wejdź sobie na midparts na dział części,. Wybierz skrzynie i zobacz ze 3-3,5 tys za remont olej itp to tanio. Zobacz ile kosztuje każdy zawór.

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. Chip, jak sprawdzic, gdzie szukac... 147
    Utworzone przez Mongoose w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 00:02
  4. alfa code gdzie szukac?
    Utworzone przez pietroo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:35
  5. Gdzie szukac skrzynki bezpiecznikow??
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory