Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: 1.9 jtd 16 v pracuje nierówno i nie reaguje na pedał gazu.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 JTDm 150KM '2010
    Postów
    11

    Domyślnie

    Generalnie chodzi mi o to, żeby zapobiegać, a nie potem się zmagać z konsekwencjami zaniedbań.
    Alfa ma 150 tys przebiegu z czego sam zrobiłem ponad 100 tys. i chciałbym, żeby omijały ją niepokojące przypadłości.

    Generalnie nie spodziewałem się, że po wymianie rury od IC (której uszkodzenie odkryłem), wyczyszczeniu EGR (który był uwalony, ale solenoid sprawny) i wyczyszczeniu czujnika doładowania będę odczuwałem tak dużą różnicę, łącznie z tym, że zredukowało się czarne dymienie przy dynamicznym przyspieszaniu, stąd zastanawiam się co jeszcze z takich prac, powiedzmy konserwacyjnych mógłbym wykonać, żeby działa jak najsprawniej.
    Oczywiście wszystkie filtry, olej są wymieniane na czas, rozrząd też, a jak wspomniałem do mechanika idzie na amory i sprzęgło.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mastermike Zobacz post
    Generalnie chodzi mi o to, żeby zapobiegać, a nie potem się zmagać z konsekwencjami zaniedbań.
    Alfa ma 150 tys przebiegu z czego sam zrobiłem ponad 100 tys. i chciałbym, żeby omijały ją niepokojące przypadłości.

    Generalnie nie spodziewałem się, że po wymianie rury od IC (której uszkodzenie odkryłem), wyczyszczeniu EGR (który był uwalony, ale solenoid sprawny) i wyczyszczeniu czujnika doładowania będę odczuwałem tak dużą różnicę, łącznie z tym, że zredukowało się czarne dymienie przy dynamicznym przyspieszaniu, stąd zastanawiam się co jeszcze z takich prac, powiedzmy konserwacyjnych mógłbym wykonać, żeby działa jak najsprawniej.
    Oczywiście wszystkie filtry, olej są wymieniane na czas, rozrząd też, a jak wspomniałem do mechanika idzie na amory i sprzęgło.
    Wydaje mi się, że robić bieżące naprawy na wyższych jakościowo częściach, a będziesz miał gwarancję, że jak coś się dotąd zepsuło, to ponownie już się nie zepsuje tak szybko.

  3. #13
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Skoro miałeś problem z dymieniem i czujnikiem doładowania to warto wyciągnąć kolektor ssący i go wyczyścić porządnie po zaślepieniu EGR'u (najlepiej łącznie z intercoolerem) ale do tej operacji trzeba rozpiąć rozrząd więc jak był zmieniany więcej jak 30kkm temu to dochodzą dodatkowe koszty wymiany rozrządu. Sprawdź jak tam wtryski się mają, czy nie widać "odymienia" w okół nich bo wtedy może być wypalona podkładka pod którymś. Sprawdź dobrze turbinę bo jak puszcza olej to pasowało by się za nią zabrać.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

Podobne wątki

  1. Zimny silnik - nie reaguje na pedał gazu JTD
    Utworzone przez frahi w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 12:01
  2. 156 v6 prycha i nie reaguje na pedał gazu
    Utworzone przez danielwarszawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:54
  3. 156 V6 pózno reaguje na pedał gazu
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 23:23
  4. 3.0 Pali normalnie ale nie reaguje na pedał gazu
    Utworzone przez Merlinas w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 11:14
  5. [159] Na zimnym silniku pedał gazu nie reaguje podczas ruszania przez 5-10 sekund
    Utworzone przez spike w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory