Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Jak to mozliwe: GT 1.9JTD 150ps CF4 A5000 2006 z DPF ALE BEZ sondy Lambda ?!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie Jak to mozliwe: GT 1.9JTD 150ps CF4 A5000 2006 z DPF ALE BEZ sondy Lambda ?!

    czesc

    Kupilem powyzsza GT (VIN: ZAR93700005226299) miesiac temu i miewam pewne problemy ze (za duzym) spalaniem w niej (osobny post zrobie).

    Jakie jest moje zdziwienie kiedy okazalo sie, ze fizycznie w tym aucie/silniku nie mam sondy Lambda?
    Jest tam DPF a nie ma lambdy. Sprawdzil mi to na 100% mega mechanik oraz dobry elektryk - patrzyli na podnosniku od dolu oraz szukali od gory czyli na bank tak jest (nie ma jej).
    Komputer po podlaczeniu i OBDII i ELMem tez jej 'nie widzi' i nie podaje w ogole wartosci - jest puste miejsce (w sensie ze nie podaje napiecia wielkosci '0V'). Czyli co....soft/komp jest tez tak dopasowany zeby nie wymagal lambdy? Czyli ze jest to CF4 silnik ale bez lambdy i z softem od CF3?
    Oczywiscie zaden blad na desce ani przy podlaczeniu kompa nie wyskakuje.

    A myslalem ze CF3 te wczesniejsze byly wlasnie i bez DPF i bez lambdy, a CF4 mialy i DPFa i lambde?
    Jak to jest?

    Ktos cos wie dlaczego tak moze byc, albo wie co to za wynalazek mam, albo...........moze tez ma taki silnik/rozwiazanie w jakims egzemplarzu swoim?

    Prosze poradzcie o co kaman z tym jesli mozecie.

    dzieki max

    pozdro

    ps. Ma ktos moze pod reka zdjecie gdzie w CF4 jest fizycznie zamontowoana lambda prosze? Tak zebym sobie porownal 'co ja mam w tym miejscu gdzie powinna byc lambda' heh

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALFA ROMEO GT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Mam CF4 bez DPF ale z sondą. Zdjęcia nie mam, ale spróbuję opisać. U mnie sonda jest zaraz przy turbinie. Widać ją z góry po otwarciu maski. W osłonie termicznej turbosprężarki jest wycięcie od strony kompresora klimatyzacji i tam jest wkręcona sonda. Kostka elektryczna znajduje się nad chłodnicą na pasie przednim.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    sonda powinna być w aucie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91.7 KB
ID:	205644
    ...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    elo
    no wiem ze powinna byc hehe - 4 elektrykow i jeden mechanik powiedzili, ze nie ma wiec na bank nie ma. To dopiero wynalazek co?
    CF4 bez lambdy ale z DPFem.

    A kolega widze, ze ma CF4 bez DPF ale z sonda? haha....i jak tu zrozumiec Wlochow?

    Nie no ale serio teraz.....czy ktos to potrafi......logicznie ogarnac/wyjasnic prosze?
    pzdr

    - - - Updated - - -

    no wlasnie tez juz kiedys szukalem wtyczki od sondy (jak myslalem ze jeszcze mam) i....znalezc nie moglem heh.

    Fakt, nad chlodnica znalazlem wtyczke i zalaczam jej zdjecie (na zdjeciu ja wypialem z lekko pordzewialego zaczepu) - jest ona umiejscowiona nad chlodniaca (nad zolta nalepka jak widac na zdjeciu).
    Kabel od niej biegnie w dol i potem pod silnik - zaznaczylem czerwona strzalke gdzie ten kabel jest w oddali jak juz sie zawija pod silnik powoli.

    Doszedlem do wniosku ze to nie moze byc wtyczka do lambdy bo: z EPERa wzialem numer czesci fiatowski czyli 55204005 i wg. moich poszukiwan to sie tlumaczy w Boschu na numer 258 017 111.
    W specyfikacjach takiej sondy na necie znalazlem ze: kabel jest dlugosci 56cm i jest to kabel 5 biegunowy.
    A ta wtyczke o ktorej mowa na zdjeciu (w moim silniku) sa tylko 2 bieguny (patrzylem do srodka po wypieciu) oraz jest kabel zdecydowanie dluzszy niz 56cm.

    Wydaje mi sie ze to jakis kabel do czujnika w wydechu od cisnienia spalin ale jestem pewien na 30%
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtyczka.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.4 KB
ID:	205648  

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    rysunek z eper w poprzednim moim wpisie dotyczy samochodu z numerem VIN który podałeś w pierwszym poście
    i dla tego właśnie numeru VIN występuje ta sonda lambda
    ...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALFA ROMEO GT
    Postów
    61

    Domyślnie

    Zdjęcia umiejscowienia sondy. Zamieszczam kilka zdjęć, żeby łatwiej było zlokalizować sondę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2079.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	205677Pomiędzy pasem przednim/chłodnicą a silnikiem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2077.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	71.3 KB
ID:	205678Kostka sondy na pasie przednim
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2078.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	74.2 KB
ID:	205679
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2080.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	66.4 KB
ID:	205680W czerwonym kółku zaznaczyłem miejsce wkręcenia sondy. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    lo kurde, mega dzieki Tysio za takie dobre foty
    mechanik mi mowil ze na bank jej nie mam, ale pojde sobie sprawdzic bo i tak nie mam co robic + kocham moja Alfe + wiem gdzie 'normalnie jest lambda' wiec pojde zobaczyc z ciekawosci co w tym miejscu mam ja

    zrobie fote i sie pochwale hehe
    pzdr

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    no ok, jestem pewien ze nie mam tej sondy ale mimo to poszedlem sprawdzic to miejsce w silniku gdzie Tysio ja ma w CF4 (tym bardziej ze wiedzialem gdzie ona jest normalnie). Oto foty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160716_19_52_48_Pro.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	37.4 KB
ID:	205815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160716_19_54_46_Pro.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	89.3 KB
ID:	205813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160716_19_53_21_Pro.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	79.2 KB
ID:	205814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160717_17_53_39_Pro.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	114.8 KB
ID:	205816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160717_20_08_08_Pro.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	55.4 KB
ID:	205812
    to sa foty ktore zrobilem dzisiaj.

    Czerwonym kolkiem pokazalaem jak to wyglada u mnie - brak sondy (od boku 45 stopni)
    Czerwona strzalka (2gie zdjecie) pokazuje jej brak patrzac 'z lotu ptaka' hehe nad silnikiem - tez sondy ani widu ani slychu.
    Trzecie zdjecie pokazuje, tam gdzie mam polec i jest strzalka gdzie Tysio ma zaczep oraz kostke to wczepiania sondy lambda - ja mam tam, jak widac, pusto. Druga strzalka z kolei pokazuje druga kostke, ktora ja mam w innym miejscu (i jest ona dwubiegunowa) - jej akurat Tysio nie ma. Biegnie od niej kabel pod silnik do wydechu (chyba do katalizatora z tego co pamietam i jest chyba od cisnienia spalin).
    Zdjecia 4 i 5 pokazuje tabliczke oraz brief od tego auta - w sumie nie widac tam nigdzie CF4 ale widac ze jest A5000 silnik (czyli 150tka jedyny diesel jaki byl oprocz A6000 czyli 170tki od maja 2008 chyba), VIN i moc 110kW czyli 150ps.

    DPFa mam na bank bo widzialem pod spodem i mechanik mi pokazal gdzie - mam zdjecie od spodu jak wyglada to ale juz nie bede zamieszczal - chyba ze ktos chce. Poprostu DPFa mam na bank.

    EPER jak wpisze sie ten moj VIN to odrazu wyskakuje info ze jest CF4. W sumie EPER tez sie myli jak wiemy juz na moim przykladdzie (podaje sonde lambda ze jest a jej faktycznie nie ma).

    No ok. Ale ja mam 2006 rok a wtedy juz nie bylo CF3 w produkcji prawda? Do tego, moj silnik mial klapy wirowe (przykrecane byly) do niedawna bo 2 tygodnie temu mi je wyjeli fizycznie. A CF3 klap nie mial. Wiec raczej wychodzi ze naprawde mam CF4.

    Tysio ma CF4 bez DPFa i sonda, a ja na odwrot. A czy ktos tu ma i jedno i drugie i moze potwierdzic prosze?

    No i najwazniejsze: czy ktos moze wyjasnic 'dlaczego tak jest'? czy poprostu w CF4 byly rozne kombinacje wystepowania tych elementow i trzeba to wziac za dogmat a nie probowac zrozumiec/ogarnac?

    Alfa!!!!!

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Możesz mieć zmieniony katalizator i założony od modelu bez sondy w tym miejscu. Takie katalizatory występują np w 156. Nie ma tam dziury na sondę a znajduje się ona na innych elementach wydechu albo nie ma jej wcale.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 17-07-2016 o 21:07

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    ok - czy ktos w Niemcowni by tak robil? gdzie takie naprawy/kombinacje/mechanicy sa bardzo drodzy? Zmienialby oslone termiczna zeby 'nie miala dziury'? Co wiecej, ingerowal w soft bo tej sondy nawet nie ma w sofcie (nie wywala bledu na desce, po podlaczeniu lapta nie ma zadnych bledow oraz nie pokazuje zadnej wartosci dla sondy lambda). Zamiast poprostu wymienic sonde na nowa jakby poprzednia mu padla (co podobno jest nawet rzadkoscia w jtd jak ona juz jest) ?

Podobne wątki

  1. Sondy Lambda 2.5 v6 cf3
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-05-2019, 12:32
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-09-2016, 17:25
  3. GT 3.2 Sondy lambda
    Utworzone przez wlodekV6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 21:59
  4. Sondy lambda
    Utworzone przez betiasty w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 21:31
  5. Emulator sondy lambda V6 - 4 sondy
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory