Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 156 klimatronik ciągle grzeje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 156
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 156 klimatronik ciągle grzeje

    Witam mam problem z ogrzewaniem w mojej alfie 156 z kratek leci ciągle gorące powietrze bez względu czy klima jest na auto czy w manualu.Odłączyłem akumulator na chwilę i po podłączeniu nie chce się włączyć dmuchawa a siłownik na obudowie nagrzewnicy chodzi cały czas tam i z powrotem.Co to może być czy to problem z siłownikiem ,sterownikiem klimatronika czy jeszcze co innego ?Sprężarka się załącza siłownik słychać że cały czas pracuje ale odgłos jest taki jakby coś slizgalo mimo iż widać obracajaca się oś w siłowniku. Ale dlaczego po odłączeniu na chwilę akumulatora dmuchawa przestała działać.
    Ostatnio edytowane przez czesiuczesiu ; 21-08-2016 o 13:58

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    a sprężarka się załącza ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja miałem taki problem, tylko u mnie w zimie najpierw waliło tylko zimnym. Potem po odłączeniu aku już tylko gorącym.
    I wiesz co zrobiłem? Zdemontowałem schowek, masz tam 2 silniczki małe od sterowania nawiewem i temperaturą- jeden z nich odkręciłem (ten odpowiedzialny za temperaturę, który nie dawał znaku życia) wziąłem na warsztat i okazało się że przeskoczyło mi koło zębate o 1-2 ząbki i podważyło cały mechanizm w środku. Banalnie błaha naprawa (choć może nie aż tak, bo trzeba to potem dobrze złoży w dobrej pozycji) rękami i śmiga po dziś dzień elegancko.

    http://static.nanodatex.com/media/fa...ab6c6ddad4.jpg

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 156
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie te siłowniki są dostępne bez wymontowywania schowka z prawej strony przykręcone do obudowy nagrzewnicy to o nich wczesniej pisalem podejrzany jest dolny bo to on ciągle pracuje raz w jedną raz w drugą stronę i wydaje dzwięk slizgania.Nie odkręcałem go jeszcze bo zaniepokoił mnie ten niepracujący wentylator ale w wolnej chwili muszę go wymontować.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Czy mówisz o tym sam wentylatorze który jest pod filtrem kabinowym? Do niego przynajmniej jest łatwo się dostać
    Może warto tam to sprawdzić- w moim było kilka liści... zmielonych ale było). Może jakiś bezpiecznik? W starym polonezie mieliśmy kiedyś takie cudo, że mysz weszła nam do przewodu i tam sobie zdechła blokując wgle nawiew... bo czuła ciepło. Na pewno warto to poodkręcać i posprawdzać w wolne popołudnie, alfy są delikatne z tymi swoimi zabawkami elektronicznymi.

Podobne wątki

  1. 1.9 JTD 2000 Klimatronik cały czas grzeje
    Utworzone przez Marcin85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 21:44
  2. alfa 147 jtd klimatronik
    Utworzone przez zygzak 78 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:45
  3. klimatronik, temp 16,5 C a grzeje
    Utworzone przez sportowiec w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:11
  4. klimatronik grzeje na 16 stopniach ... ?
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:09
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory