Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: AirBox do 2.0 ts? Ewentualnie inne zmiany dolotu. Ma to sens?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciups
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    155 2.0 super TS 16V
    Postów
    72

    Domyślnie

    opisz, opisz. Co i jak :-) Czekamy.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Obiecane doświadczenia, trochę późno ale nie miałem kiedy przysiąść
    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Długość, kształt i średnica dolotu jest obliczona przez inżynierów i zgrana z wydechem.
    Fakt nr 1. Jeśli coś zaczynamy dłubać to łatwiej spieprzyć niż poprawić, szczególnie że Alfy miały ten temat dobrze opracowany bo w końcu nastawienie było na maksimum mocy/momentu silnika.
    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Po założeniu stożka może byc wrażenie że silnik lepiej "ciągnie" ale to jest spowodowane tym że np. max moment przeniósł się niżej (obroty silnika) i samochód lepiej przyspiesza w niskim zakresie obrotów ale np. max moc spadła o kilka % itd. itp.
    Stożek dodaje dużo hałasu przez co człowiek przez akustykę ma wrażenie że auto idzie lepiej ale w 99% przypadków jest dokładnie odwrotnie. No i stożek jeśli już to dodaje na wysokich obrotach w zamian za spadek momentu na niskich, całkowity bezsens w cywilnym aucie.
    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Zmienić to może pojemność kolektora ssącego i to jest istotne a nie długość dolotu za przepustnicą
    I to jest największy błąd przy w myśleniu przy zabawie dolotem, zachodzą tam zjawiska falowe (cyt. z mądrzejszych, żeby nie było ) i znaczenie ma cała długość i pojemność aż od chwytaka powietrza gdzieś z przodu auta po same kanały dolotowe w głowicy. I tak np. krótki dolot - mocna góra i słaby dół, długi dolot - odwrotnie, mocny dół, gorsza góra. Tu łatwo sprawdzić samemu, po kupnie auta nie zauważyłem że dolot na pasie przednim jest zsunięty i auto ciągnie powietrze z nadkola, po nałożeniu go dostało jakby drugie życie na niskich obrotach, na wysokich nie widziałem zmian bo tu już trzeba na drogę patrzeć a nie myśleć o d... Maryni
    Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa sprawa jak każdy myśli.
    Miałem stożek na wysokości nadkola (w miejscu seryjnego filtra) - hałasu w ciul, niskie obroty beznadziejne, do tego po każdym odpaleniu auto się przydławiało, chyba z nadmiaru powietrza.
    Mam airboxa w tym samym miejscu - po prostu miażdży ten syfiasty stożek, już sama ta zmiana przywróciła Alfie ten "dieslowski" moment z dołu, a nie mam jeszcze dokończonego dolotu i też ciągnie z nadkola, w stosunku do serii jest około 0,5m krótszy.
    Mam też wydech na 3 przelotach i to chyba najbardziej dodało autu wigoru, pomimo 17-calowych felg rwie do przodu jak szatan, aż się boję co będzie po dokończeniu dolotu bo z założenia ma mieć L i V takie jak seryjny, airbox zbliżony jest wielkością do seryjnego filtra więc jest łatwo.
    Jeśli kiedyś będę miał czas to może porównam na hamowni stożek/airbox/airbox z seryjną długością, wtedy było by idealnie widać co i jak.

    Reasumując zmiany te spowodowały tylko że pokochałem swoją dwulitrówkę dwukrotnie bardziej niż wcześniej, co prawda mam silnik którego przebieg jest niski i pewny ale z tego właśnie powodu chyba już całkowicie zrezygnowałem z V6, auto zapieprza jak głupie bez modyfikacji wewnętrznych i do tego rewelacyjnie się prowadzi. Teraz jeśli V6 to tylko w 164 w hobbystycznym tapczanie bo 155 zrobiła się tak narowista że nie da się wolno jechać

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A jakieś programy do tych zmian robiłeś ?

    Co do porównań na hamowni to przytaczam co jakiś czas ten test:
    http://www.alfaclub.pl/test-filtrow-powietrza.html

    Sam mam wydech z 1 tłumikiem w pucharówce, dolot zwykły tylko z filtrem bawełnianym i cudów żadnych z mocą to nie sprawiło w 2.0TSie. Jedynie myślę że reakcję na gaz przyzwpiesza.
    Też się tu i tam spotkałem z opiniami, że w Alfie to w tych względach wiele poprawić nie można, bo fabrycznie jest jak należy.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciups
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    155 2.0 super TS 16V
    Postów
    72

    Domyślnie

    Kasztelan jaki masz AirBox ? Namówiłeś mnie na niego :-) A wrażenia akustyczne przy airboxie jakie ? Widziałeś może projekt z wyprowadzeniem wlotu powietrza do zderzaka z przodu pod lewym reflektorem.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Andrzejsr, żadnego programu nie bylo, to zbyt male zmiany zeby miało to sens, mieści sie to w tolerancji sterownika.

    Ciups, dźwięk jest taki jakbyś tam mial 2x wiecej mocy niż normalnie ale jest też minus, w drodze ze zlotu jakies 350km zaczynam mnie juz męczyć, jest glosniejszy niż wydech ktory mam Mam nadzieje ze po wydłużeniu dolotu dźwięk sie troche wyciszy bo tak to ewidetnie słychać ze to przez wlot powietrza sie on wydobywa.
    Co do dolotu spod lampy to byla dawno temu V6 z takim rozwiązaniem tylko nie wiem jak to się ma do długości w stosunku do serii. U siebie celuje w seryjny lub z halogenu bo tu długość wyglada na taka sama.
    Ja upolowałem pewniaka jesli chodzi o jakość bo BMC CDA (chyba rok czyhałem ) ale mysle ze Simota to będzie to samo, nie sa to moce dla których wybór filtra miałby jakiekolwiek wieksze znaczenie, roznice robi tylko kwestia otwarty(stożek)/zamkniety(airbox).

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciups
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    155 2.0 super TS 16V
    Postów
    72

    Domyślnie

    no jest na allegro bmc cda za 999 :-) troszke przegiecie jak za filtr powietrza mi się wydaje. Ale Simoty są w cenach akceptowalnych więc poćwiczę w taki sposób co by można było wrócić do ORI. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Będziemy działać.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja za swój dalem 300 jako nowy aż tak na głowę nie upadlem, znam standardowe ceny tych filtrów

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    U mnie też już plan na airbox jest- Simota będzie bo cena dobra i w razie braku efekty "WOW" lub za głośnej pracy można śmiało wrzucić w koszta nie udanych inwestycji
    Czekam w kolejce do mechaniora i wtedy airbox, naciąg łańcucha, regulacja luzów zaworowych- powinno zrobić robotę.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryszkens Zobacz post
    U mnie też już plan na airbox jest- Simota będzie bo cena dobra i w razie braku efekty "WOW" lub za głośnej pracy można śmiało wrzucić w koszta nie udanych inwestycji
    Czekam w kolejce do mechaniora i wtedy airbox, naciąg łańcucha, regulacja luzów zaworowych- powinno zrobić robotę.
    Nie ma co wyrzucać, jeśli będzie zbyt głośno na co dzień to starczy go okleic wygluszeniem

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciups
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    155 2.0 super TS 16V
    Postów
    72

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0672.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	127.0 KB
ID:	222870

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0672.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	127.0 KB
ID:	222870
    filterek zamontowany. Odczucia hmmm w mocy żadnych zmian ale brzmi bardzo elegancko . Mruczy fajowo i nie za głośno. Niby w aukcji pisał , że Simota ale co to jest to tak na prawde nie wiem. Pobór powietrza na dole zbliżony do ori.

Podobne wątki

  1. Airbox JTD
    Utworzone przez Matti w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 16:06
  2. 2.0 JTS Airbox
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2015, 22:48
  3. Sens posiadania koła zapasowego / Inne patenty
    Utworzone przez Luktoja w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 08:14
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory