Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: P2620 Błąd przepustnicy elektornicznej

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bonzo
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 8v + Fiat Stilo mJet 16V
    Postów
    103

    Domyślnie

    Troszeczkę nie jasno napisałem.
    Korpus zaworu czym się nie wyczyści raczej będzie OK. Ale z cewką ostrożnie - zatrybiłem po poście Pływaka o odkręcaniu cewki do ewentualnego moczenia.
    Tym sprayem potraktowałem właśnie trzpień, który wchodzi do cewki. Dlatego sprayem by nie moczyć jej w nafcie.
    Przed czyszczeniem trzpień zacinał się, po czyszczeniu ładnie chodził - ale po tygodniu zablokował się.
    Teraz jeżeli mi się przytrafia że trzpień w cewce zaczyna "haczyć" atakuję go WD 40 i jest OK.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za pomoc w najbliższych dniach postaram się wyczyścić EGR i zobaczymy co będzie dalej na pewno napisze czy pomogło. Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Panowie jestem po rozebraniu EGR wraz z klapami wirowymi z nimi wszystko ok nawet nie zabrudzone. Okazalo sie ze EGR ma zeszlifowany trzpien zeby byl ciagle zamkniety i temu wywalalo blad ale na kompie EGR chodzil wiec nie wiem o co chodzi :/ teraz pytanie czemu silnik sie dlawil i turbawka przeladowywala ? Dodam ze kolo pasowe walu bylo juz padniete i sprzegielko alternatora stalo.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bonzo
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 8v + Fiat Stilo mJet 16V
    Postów
    103

    Domyślnie

    Kierownice w turbinie padły? Dlatego turbo przeładowuje i ECU broni się obniżając dawkę paliwa?

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    O ile jeszcze nie próbowałeś, możesz na chwilę zaślepić EGR pełną zaślepką i zobaczyć czy będzie poprawa. Jeśli nie, to możliwe że kierownice w turbinie zapiekły się, albo sam zawór sterujący VGT lub jego przewody mają nieszczelności.

    Ewentualnie jeszcze, często w elektronice pod przepustnicą gromadzi się olej i elektronika pływa w nim wyrzucając później błędy przepustnicy.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Egr bede zaslepial klapy wirowe wyrzucone dla swietego spokoju chociaz byly w bdb elektronika przepustnicy plywa w oleju bede to dopiero myl wszystko. Jesli chodzi o kierownice turbiny wygladaja ze pracuja ok wezyki podcisnienia jeszcze nie sprawdzone zawor sterowania turbina podmieniony z innego sprawnego auta i to samo. Wywalalo mi blad czujnika temp. Spalin ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Zastanawiam sie jeszcze nad przeplywka i wtryskami ?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirekAlfa Zobacz post
    Egr bede zaslepial klapy wirowe wyrzucone dla swietego spokoju chociaz byly w bdb elektronika przepustnicy plywa w oleju bede to dopiero myl wszystko. Jesli chodzi o kierownice turbiny wygladaja ze pracuja ok wezyki podcisnienia jeszcze nie sprawdzone zawor sterowania turbina podmieniony z innego sprawnego auta i to samo. Wywalalo mi blad czujnika temp. Spalin ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Zastanawiam sie jeszcze nad przeplywka i wtryskami ?
    Podłącz się pod MES i zloguj w czasie jazdy (Oczekiwana i mierzona masa powietrza, oraz dawki korygujące) . Będziesz miał pewność.
    Skoro wyrzuca różne błędy to sprawdź też punkty masowe, może robi się zwarcie i komputer szaleje.

    Masz jeszcze DPF?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Ok jak zloze to tak porobie bo narazie kolektor dolotowy sie moczy DPF mam komp pokazuje ze ostatnie 5 wypalen bylo na 5800km i pokazuje ze byl wymieniony nie dawno wiec chyba jeszcze ok sie wypala ja szczerze mowiac nie zauwazylem zeby mi sie wypalal a zrobilem cos kolo 1 tys km (bo dopiero kupilem belle) oatatnio na kompie pokazywal zabrudzenie na 55 % dzis powinno sie udac zlozyc to zobaczymy co komp pokaze

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Panowie wlasnie jestem po zlozeniu wszystkiego i po odpaleniu ciagle wraca blad przepustnicy elektronicznej i czujnika temp spalin. Przepustnica byla czyszczona kontaktem bo byla elektronika w oleju i dalej to samo czyzby wymiana na nowa ? A czujnik czyscilem wtyczke i nic nie dalo wiec pewnie do wymiany.... :/

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Panowie jestem po wymianie przepustnicy bo tamtej nie dalo rady juz zreanimowac... zostal mi jeszcze do wymiany czujnik temp spalin ale to z kanalu. Jednak silnik jak szarpal tak szarpie dalej, turbina wariuje robilem logi przeplywki wyglada ok. Myslicie ze geometria sie zawiesza czy cos innego ? Dodam ze turbawka laduje prawie 3 bary wiec na pewno cos nie ok :/
    Ostatnio edytowane przez MirekAlfa ; 18-01-2017 o 15:13

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 15:56
  3. Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed błąd przepustnicy
    Utworzone przez Bartek1992 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 19:08
  4. Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 10:01
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory