Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kręceni kluczykiem w stacyjce/zablokowanie zapłonu/kontrolka poduszek? O co chodzi?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Winio007
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD 150 KM, 2007 r.
    Postów
    34

    Domyślnie Kręcenie kluczykiem w stacyjce/zablokowanie zapłonu/kontrolka poduszek? O co chodzi?

    Witajcie.

    Miałem przed chwilą dziwną sytuację, co do której nie znalazłem odpowiedzi w google.
    Podpiąłem Bellę pod diag. i odpaliłem FES, ponieważ wywaliła mi jakiś błąd. Okazał się to upierdliwy P0504 z pedałem hamulca i chyba coś poważniejszego z kolektorem ssącym P2015. W każdym razie błędy usunąłem, odpaliłem ponownie i nie pojawiły się. Później próbowałem zrobić jakiś test w FES (no bo swędzą łapki z ciekawości) i program odpowiedział, że testu nie zrobi gdyż "brak sprzyjających warunków", ok. więc zostawiłem w spokoju, odłączam wtyczkę diag., w między czasie gaszę silnik i przekręciłem jakoś dziwnie kluczyk, nie wiem dokładnie jak, w każdym razie alfa zgasł.
    No i gdy próbowałem ją ponownie uruchomić, przekręciłem kluczyk w pozycję MAR i nic się nie dzieje, nic się nie włącza... podświetlają się jedynie przyciski tam gdzie ASR i MODE, oraz świeci się na czerwono jedynie kontrolka awarii poduszki powietrznej przy wskaźnikach... Próbuję więc ją odpalić i nic, nie kręci, nie reaguje, otwieram drzwi, lampka sufitowa nie reaguje, jakby coś się zablokowało w całym samochodzie. Nawet pilot nie reagował.
    Pomogło chwilowe odłączenie akumulatora. Wszystko wróciło do normy. Wyjaśnijcie mi proszę co ja zmajstrowałem, bo nie mam pojęcia co się stało? Najbardziej zastanawia mnie to czemu na całej desce, przy zegarach w pozycji MAR świeciła się tylko ta kontrolka awarii poduszek...
    Ostatnio edytowane przez Winio007 ; 17-01-2017 o 00:22 Powód: Błędy...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    może akumulator słaby i stąd takie anomalie u mnie jak był stary aku to mrugała kontrolka od tempomatu i nie szło zaprogramować szyb, po wymianie na nowy wszystko ok

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Winio007
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD 150 KM, 2007 r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Raczej jednak nie akumulator, choć z początku też tak myślałem. Kilka tyg. temu go doładowywałem delikatnie choć nie było trzeba, ładnie odpalał na mrozach. Poza tym starczyło odpiąć tylko na chwilę klemę i wszystko wróciło do normy, ale ciekawi mnie co to było

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Miałem bardzo podobnie kontrolka poduszek się ledwo paliła reszta umarła . Winowajcą była źle założona klema plusowa , tzn była skręcona do oporu ale jak wiadomo zaciski aku są stożkiem im wyżej tym średnica mniejsza , zwyczajnie podczas montażu akumulatora nie wepchnąłem do końca klemy , zostało jakieś 2-3mm do nasady co spowodowało ze klema mimo skręcenia do oporu nie zacisnęła się właściwie na akumulatorze , zdarzyło mi się to parę razy losowo po po poprawieniu ustalo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Winio007
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD 150 KM, 2007 r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    No nieźle Muszę to jutro sprawdzić, pewnie będzie tak samo, skoro grzebałem ostatnio przy akumulatorze. Dzięki za odpowiedź!

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  2. kontrolka poduszek
    Utworzone przez macieja2003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 22:55
  3. [GTV Spider] Dlaczego po wyłączeni zapłonu wiatrak nie chodzi?
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 10:24
  4. kontrolka poduszek
    Utworzone przez peenbe w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 22:53
  5. [GTV] Po wizycie u mechanika zaczęła migać kontrolka z kluczykiem i napisem CODE
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory