Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 156 2.5 V6 dziwnie miękki tył sprężyny czy coś innego

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 2.5 v6
    Postów
    7

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.5 V6 dziwnie miękki tył sprężyny czy coś innego

    Witam wszystkich fanów
    Mam pewien problem z moją alfą, mianowicie zaczne od podstawy koła r16 oryginalne felgi tzw telefony z oponami zimowymi 205/55 czyli taka seria można powiedzieć i mam taki problem że tył mogę jedną reką dociskać ile chce i jest naprawdę miękki. Dodatkowo przyjmując że na tył wchodzą 2 osoby waga 2 osób około 120kg czyli po 60 na osobe do tego jakieś zakupy i profil opony robi się 45 reszta wchodzi w nadkole i dodatkowo jak jadę z polskimi drogami kiedy dobija tył i oddaje to czuje jak by z tyłu była piłka gumowa i zamiast raz dobić raz odbić i wrócić to można powiedzieć buja się kilka razy i w pewnym momencie dobicia czuć jak by o opone się zatrzymywało albo o ogranicznik.

    dodam że przód jest sztywny twardy i jedyny element co się ugina do profil opony w sumie nowe zimówki z profilem 55 jest do wytłumaczenia.

    I teraz moje pytanie czy jest to coś ze sprężynami amortyzatorami czy wogóle z zawieszeniem. Na przeglądzie tył średnio ~80%

    Nie wiem czy kupować jakieś sprężyny eibach -30mm (w sumie taki mam zamiar) ale jak dalej będzie tak miękko to opona poleci raz 2 i właśnie czy to może być przez sprężyny odboje i całą resztę czy bardziej wina leży w sprężynach

    kolega miał AR 156 2.0 miał sprężyny czerwone (nie pamiętam z czego) nie miał tego problemu po 2 naciśnieciach z tyłu robiłą się sztywna że ugiąć się nie dało a u mnie jest cały czas miękka

    zamierzam wogóle całe zawieszenie porobić i progi bo wychodzi powoli rudy ale bez tragedii ale to mnie bardziej nie pokoi.

    Odczucia jeszcze raz z jazdy np. 4 osoby ze mną jak by tył podskakiwał i koła znajdowały się w powietrzu.

    dzięki z góry za odpowiedzi

    dodam że szukałem na forum i nie mogłem znaleźć takiego przypadku bella bez gazu

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Obstawiał bym komplet, sprężyny + amory. Bierz śmiało -30 ba pewno będą twardsze od serii. Co do amortyzatorów to w przypadku niższych sprężyn zastanowiłbym się nad czymś lepszym od serii. Ja do sprężyn -40 mam bilsteina b4 i są takie o, nie do końca.

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez b0rn20wn ; 30-01-2017 o 20:20

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Witam. Z mojej strony to na pewno poszły amorki i auto dla tego buja się jak stary Cadillac. U mnie z przodu siedzi -30 mm Kayaba plus Eibach a tył MTS opony 215/45 R17 i nie ma z tym problemu. Jeśli masz trochę więcej kaski to warto zainwestować bo jest trochę roboty z wymiana
    Ostatnio edytowane przez 5t4w3k ; 31-01-2017 o 00:08

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 2.5 v6
    Postów
    7

    Domyślnie

    no właśnie tak patrzyłem że ludzie wkładają 17 czasami nawet 18 a u mnie na 16 strach jeździć he he właśnie dokładnie takie uczucie mam jak taki stary cadillac właśnie mam zamiar kupować kayaba amortyzatory na przód tył oraz sprężyny eibach -30. Czy te amortyzatory dają radę w takim sensie czy warto je zakładać czy coś lepszego szukać? bo mam okazje kupić kayaba wraz z eibach -30 o przebiegu amortyzatorów 15tyś oraz sprężyny 10 tyś za 550zł myślę że to dobra oferta tylko trudno znaleźć coś o tych amortyzatorach przy alfie

    ale dzięki wam za odpowiedzi

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Siema u mnie KYB spisuje sie bardzo dobrze Nie jest za twardo czy miekko a smigam na nich juz troszeczke

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo czy coś innego?
    Utworzone przez cornishon69 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 11:13
  2. Sprężyny Sportpack czy coś innego?
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 05:29
  3. sprężyny H& R alfa romeo 156 147 GT
    Utworzone przez marshall w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 13:42
  4. Czy to jest jeszcze Alfa Romeo, czy może już coś innego?
    Utworzone przez Hammer w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory