Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Notorycznie pękająca osłona przegubu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie Notorycznie pękająca osłona przegubu

    HEj mam taki problem

    Już 4 raz od sierpnia 2016 pękła mi osłona zew przegubu od strony kierowcy w mojej 2,4jtd. Kurde nie wiem co sie dzieje... pierwotnie myslałem że to wina zwisajacego przewodu od zużycia klocków ale podpiąłem to przy 2 wymiania i po miesiacu znów pękła wymianiłem i znowu teraz jest pęknieta... Zastanawiam się czy to może miec zwiazek z faktem że mam nierówno wyregulowaną maglownice . TZN poprzedni właściciel wymieniał magiel i skręcili to tak jak było, auto ma zbieżność niestety przy maksymalnym skręcie w lewo felga ociera o amora bo z tej strony tak im wyszło... Zbieram się z wymianą drązków i końcówek ale ciągle cos innego mi wypada a tu zero problemów poza pamietaniem by nie krecic w lewo do oporu wiec wiadomo ciagle odkladane.....

    Reasumując czy za mocny skręt może powodować rozwalanie osłony? Czy nie trafiłby szlag przegubu szybciej?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Zrób tę maglownicę i poustawiaj wszysto jak trzeba. zobaczysz wtedy czy osłona bedzie pękała.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Kolego jakiego rodzaju jest pękniecie?? tzn czy jest gładkie pękniecie na jednym ze zwjów, czy jest tzw szarpan (rozdarte) pękniecie, czy może jest to przetarte?
    Ile ładujesz smaru do wewnątrz osłony?
    Jak ją spinacz tzn rozciągniętą naturalnie czy może zbitą ?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    HEj mam taki problem
    Miałem tak kiedyś po stronie pasażera - ciągle rwało mi osłonę przegubu zewn.
    Winny okazał się niedokładny spaw na 'wieszaku' sanek, taka kropla która sobie spłynęła i wisiała tak około 2-3 mm od osłony a widoczna była tylko pod pewnym kątem - podczas jazdy osłona pęczniała od ruchu obrotowego ocierając o tą kroplę stali; z uwagi na obły kształt tej 'przeszkody' proces destrukcji osłony trwał około miesiąca.
    Szlifierka kątowa usunęła problem trwale i od ~5-6 lat spokój.

    PS. to niestety dotyczyło wewnętrznego przegubu, zatem podpowiedź nieistotna.
    Ostatnio edytowane przez Lucas ; 14-02-2017 o 00:20
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk998 Zobacz post
    Kolego jakiego rodzaju jest pękniecie?? tzn czy jest gładkie pękniecie na jednym ze zwjów, czy jest tzw szarpan (rozdarte) pękniecie, czy może jest to przetarte?
    Ile ładujesz smaru do wewnątrz osłony?
    Jak ją spinacz tzn rozciągniętą naturalnie czy może zbitą ?
    Hej
    Pęka zawsze równo na zwoju czasem jeden dalej czasem bliżej piasty... Co do montażu nie zmieniam sam
    Zawsze robił to warsztat ale istnieje spore prawdopodobieństwo ze to spaprali bo po ostatnich wyczynach zrezygnowałem z ich usług.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Proponuję podnieść cały przód, podeprzeć na kobyłkach, odkręcić koła jezdne, pomocnika posadzić w kabinie, żeby kręcił kierownicą, a druga osoba niech obserwuje, co się dzieje z osłoną przegubu. Wtedy bez problemu powinieneś stwierdzić, czy czasami osłona nie ulega zbyt dużym naprężeniom.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 14-02-2017 o 08:40

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Dokladnie jak napisal Kolega wyzej. Tez tak bym sprawdził zanim zaczołbym wymieniać maglownice itp.
    Ewentualnie jesli okaze sie ze maglownica jest winna problemu, a jest sprawna, sprobuj poszukac i dobrać dluższą osłonę przegubu.
    Ostatnio edytowane przez mk998 ; 14-02-2017 o 12:00

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jeśli robił to warsztat to najprawdopodobniej używane były uniwersalne osłony przegubów lub najtańsze badziewie , niestety w alfie się nie sprawdzają. kiedyś zakładałem taką i po miesiącu pękła właśnie wzdłuż zwoju. nowa dedykowana do alfy prawdopodobnie po dziś dzień jezdzi. magiel nie wiem jak można zle ustawić co najwyżej końcówki są zle powkręcane jedna mocniej druga słabiej wtedy będzie przy skręcie w jedną stronę coś obcierać ale na przegub lub jego osłonę nie powinno mieć wpływu.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Warto też dokładniej przyjrzeć się temu pojazdowi pod kątem geometrii. Może jest po kolizji i występuje jakieś skrzywienie w okolicach układu kierowniczego.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa159peeter Zobacz post
    Jeśli robił to warsztat to najprawdopodobniej używane były uniwersalne osłony przegubów lub najtańsze badziewie , niestety w alfie się nie sprawdzają. kiedyś zakładałem taką i po miesiącu pękła właśnie wzdłuż zwoju. nowa dedykowana do alfy prawdopodobnie po dziś dzień jezdzi. magiel nie wiem jak można zle ustawić co najwyżej końcówki są zle powkręcane jedna mocniej druga słabiej wtedy będzie przy skręcie w jedną stronę coś obcierać ale na przegub lub jego osłonę nie powinno mieć wpływu.
    No taka właśnie jest wstepna diagnoza że magiel źle wyregulowany na drążkach

Podobne wątki

  1. Osłona przegubu
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 08:48
  2. [146] Osłona przegubu
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 14:31
  3. osłona przegubu
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 16:09
  4. [145] osłona przegubu
    Utworzone przez Parzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 15:42
  5. [145] Osłona przegubu
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory