Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 159 1.9 jts czy był automat lub czy jest mozliwe zamontowanie ASB ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie 159 1.9 jts czy był automat lub czy jest mozliwe zamontowanie ASB ?

    Witam wszystkich . Od pół roku mam super Alfike 159 1.9 jts 160 km i jedyny mankament to ultra krótki 6 bieg . Bez kłopotu można zmienić zębatkę np. Od vectry 2.0 turbo ale naszla mnie inna myśl... czy JTS mógł otrzymać automat i jeśli tak to czy można go zamontować ? Montaż gratów takich jak skrzynia czy reszta osprzętu i ewentualne proxy to nie problem ale nie znalazłem info o ASB w jtsie . Jeśli napiszecie , że lipa to zmieniam chociaż zebatkę w m32 bo ta szóstka 4000 rpm i 140 km/h to kpina .
    Ostatnio edytowane przez Kamil Kamil ; 05-03-2017 o 15:58 Powód: błąd w tekście

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Z tego co wiem to jts tylko selespeed i to 2.2 jts. 1.9 nigdy nie miał ani typowego automatu ani skrzyni zautomatyzowanej.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za szybką odpowiedź a skoro 1.9 i 2.2 to zupelnie bliźniacze konstrukcje nie wie ktoś czy jak kupie graty asb z 2.2 to będzie jakiś mega kłopot technologiczny żeby go założyć ? Wiem , że 1.9 to nie potwór ale spokojnie powinien radzić sobie z Asb . Lubię automat i lubię mój wóz więc może da się to połączyć

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Zmień samochód na taki z automatem. Będzie szybciej, taniej, mniej awaryjnie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Poczytaj o skrzyni selespeed. Mam nawet jedna taka w rodzinie. Szczerze - odradzam.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Hehe samochód musi zostać ale w takim razie odpuszczę asb tylko skupię się na innej zębacie szóstki to chociaż otrzyma normalne obroty na autostradzie . Dzięki za info Panowie .

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    no właśnie dzisiaj też stwierdziłem, że w TBi ta 6 jest trochę bez sensu (choć i tak przełożenie jest trochę lepsze niż piszesz że jest w JTS, przy 150km/h jest bodajże 3500obr), i też wpadła mi do głowy idea zmiany przełożenia skrzyni. pewnie jednak na ideu się skończy u mnie, bo szkoda ruszać skrzynię która działa tip-top.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Nom ja mam m32 i ona jako , że to benzyna jeszcze się nie sypie ale za 2-3 m-ce wyślę ją na generalke do Pana z Poznania i od razu zmienimy zebatkę szóstki ale Ty masz f40 to w ogóle rewelacja

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    nie, w TBi jest M32, F40 byly tylko w 3.2JTS, 2.4JTDM i w niektórych 2.0JTDM (raczej pierwsze egzemplarze wersji 170KM)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Looo proszę to nie wiedziałem , że tbi ma m32.

Podobne wątki

  1. Zamontowanie tempomatu
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 170
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 11:55
  2. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  3. TV w ICS?? jest to mozliwe??
    Utworzone przez KwachuGSE w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 19:55
  4. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08
  5. [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza
    Utworzone przez biagi w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 23:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory