Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Spadek mocy + obroty nie przekraczają 2000 po obciążeniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 2,4 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie Spadek mocy + obroty nie przekraczają 2000 po obciążeniu

    Witam
    Jak w temacie - silnik 2,4 JTDm: po mocniejszym obciążeniu, czyli np. przy wyprzedzaniu, gwałtownym wyprzedzaniu silnik zaczyna mulić. Stopniowo spada moc do momentu gdy ledwo trzyma 50-60 kmh, a obroty nie mają ochoty przekroczyć 2000. Po zatrzymaniu, zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika problem znika do czasu kolejnego mocniejszego obciążenia. Kupiłem interfejs diagnostyczny BlueTooth oraz program na Androida(spdprog bodajże) - błędów brak, zarówno przy normalnej jeździe jak i gdy problem występuje. Wskazówka ciśnienia na turbo rusza się, ale nigdy wysoko nie zachodzi przy występowaniu problemu. Proszę o pomoc w diagnozie i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    dziwne ze nie ma bledow. masz dpf? pytam bo na forum juz parokrotnie bylo ze jakis "specjalista" wycinal dpfa ale nieumiejetnie wywalal go z ECU I przy okazji wykasowywal czesc pamieci zwiazanej z bledami silnika. moze sprawdz odpinajac np przeplywomierz, czy od razu wywali Ci blad. jesli nie pokarze to czeka Cie wizyta u specjalisty od tuningu na poprawienie tego.
    nie znam sdprog, sprobuj moze jeszcze co pokaze alfaobd demo - jest za free I wiekszosc ludzi go uzywa na komorce.

    mialem tego typu sytuacje w jtdmie jak sie okazalo pozniej spowodowana przez kune ktora wygryzla dziure w wezu od turbo, auto jechalo normalnie do czasu - przy wyprzedzaniu nagle stracilo moc, zapalil sie check I juz ledwo jechalo. kurlalem sie 100km do domu bo zlapalo mnie to w trasie w swieto wieczorem, ale alfka dala rade (tyle ze jechala gorzej niz 126p, 100km/h nie szlo osiagnac I dymila). chyba zacinajacy sie EGR tez tego typu sytuacje ludziom robil. w kazdym razie w takich przypadkach musi byc blad w ECU, nie moze byc tak ze ECU przechodzi w tryb awaryjny a tego nie wyswietla.

    jest jeszcze mozliwosc ze przed sprzedaza jakis handlarzyna mial problem z bledami I nie umieli/albo nie chcieli naprawic i zalatwili to jakims druciarstwem w ECU. tez ktos kiedys cos takiego wspomnial na forum.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 2,4 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dpf w teorii jest. Przy odpięciu przepływomierza pokazuje błędy. AlfaOBD pokazuje błędy identycznie jak ten sdprog. Samochód niedawno był u naprawiaczy, więc powinni chyba większe nieszczelności zauważyć, ale jeszcze zobaczę jak będę miał jakiś kanał.

Podobne wątki

  1. alfa 147 1,6 TS obroty na silnikiu max 2000
    Utworzone przez Kuba Borecki w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 17:20
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 07:56
  3. Alfa trzyma obroty na 2000
    Utworzone przez marcinxc24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 17:02
  4. [146] obroty 2000 po czyszczeniu przepustnicy
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 12:05
  5. [159] Obroty 750 na postoju delikatny spadek mocy plus głośniejsza praca silnika
    Utworzone przez LukaszS84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory