Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 2.4 JTDM nie mogę znaleźć informacji o części ze zdjęcia...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    105

    Domyślnie 2.4 JTDM nie mogę znaleźć informacji o części ze zdjęcia...

    Nie mam pojęcia co to jest, nie dość tego, przeszukałem CAŁE www.fiat-autoparts.com i nie ma żadnej informacji o tej części. Opis problemu z tym czymś:

    "Podczas UWAGA powolnej jazdy, tak, cholera, powolnej, na biegach 1-2-3, gdy puszczam pedał gazu słuchać metaliczne tarcie, tak jakby ktoś dosłownie włączył mi przed nosem cyrkulatkę! Na początku były to bardzo ciche tarcie, teraz jest głośniejsze. Czasami warczy cholernie głośno, ale wystarczy dodać gazu żeby zwiększyć obroty i wraca do swojego normalnego dźwięku. Otwarłem maskę i zacząłem słuchać, gdzie źródło tego dźwięku się znajduje i wychodzi na to, że z tyłu silnika (w sensie, od strony szyby). Problem w tym, że nie ma tam absolutnie nic, prócz poduszek silnika i maglownicy, albo przynajmniej jak oglądam i zaglądam to nie widzę tam nic innego, co mogło by w taki sposób ciąć metal. Czy ten dźwięk może wydawać już totalnie rozwalona poduszka? Czyyyy... nie wiem, dwumas wydaje mi się sprawny, bo nie ma problemów z przyśpieszaniem, nawet zrobiłem test, wrzuciłem szósty bieg mając 60khm na budziku i 800 obrotów wciskając gaz do podłogi i nie było absolutnie żadnych problemów... Co więcej, zauważyłem też, że sam silnik na postoju BARDZO się trzęsie, nie jestem pewny, ale wcześniej się tak nie trząsł..."

    Rozebrałem wszystko, wsunąłem się pod auto, nad auto i słuchałem i słuchałem i wysłuchałem, ten metaliczny dźwięk wydaje część, którą zaznaczyłem czerwonym na zamieszczonym poniżej zdjęciu. Co ciekawe, ten dźwięk nie pojawia się od razu po uruchomieniu silnika, tylko po chwili,
    po przygazowaniu i kiedy delikatnie podskoczy temperatura silnika.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cotojest.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	230147


    Co więcej, wentylator włącza mi się POMIMO tego, że silnik nie osiągnął temperatury 90 stopni (według wskazań na wskaźniku temperatury w samochodzie, działał już przy 40 stopniach z wyłączoną klimatyzacją i nawiewem). Czy to aby nie jest termostat?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Element zaznaczony na zdjęciu to vaqum pompa. Jak Ci się wiatrak włączy, a temp nie osiągnęła 90 stopni zobacz czy gruby górny wąż który idzie do chłodnicy jest gorący. Jeżeli jest termostat za szybko puszcza duży obieg. Ewentualnie odczytaj jeszcze temperature mes'em

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wiedzmaak ; 15-06-2017 o 11:07

Podobne wątki

  1. [159] Nie mogę znaleźć portu USB
    Utworzone przez Remek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 10:50
  2. [159] 2.4 jtdm 210km Wąż wspomagania - nie mogę znaleźć :/
    Utworzone przez gziemzik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 08:19
  3. [146] Jaki rodzaj sprzęgła? Nie mogę znaleźć informacji
    Utworzone przez astapka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 20:57
  4. [159] Odbój gumowy w klapie bagażnika - nie mogę nigdzie znaleźć
    Utworzone przez grala w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 00:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory