Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Grzeje się tylne lewe koło

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    5

    Domyślnie Grzeje się tylne lewe koło

    Cześć!
    Mam problemik z Alfą i chciałbym się poradzić.
    Chodzi o lewe tylne koło, które grzeje się podczas jazdy. Pierwsze podejrzenie było, że ręczny nie odbija - zaciski zostały rozebrane, sprawdzone, prowadnice nasmarowane, linka ręcznego wymieniona - cały zacisk chodzi płynnie. Koło jednak cały czas się grzeje i tutaj chciałbym żebyście potwierdzili moją hipotezę Czy z tyłu również są przewody elastyczne? Może w takim przewodzie doszło do zatoru jakiegoś? Jadę w poniedziałek na wymianę płynu hamulcowego, ale nie wiem czy będą mieli części żeby ewentualnie taki przewód wymienić - da się go jakoś sprawdzić? Druga sprawa - coś jeszcze może wpływać na to że to koło się grzeje? Łożysko jest okej, ewidentnie zacisk się mocno grzeje, a razem z nim cała tarcza ham.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Prawdopodbnie masz skrzywiona tarcze. Wez na podnosnik i pokrec kolem albo bez kola czy gdzies nie obciera.

    Taki objaw mialem u siebie w przednim prawym kole, felga byla mocno ciepla, prawie goraca. Z tym ze u siebie dodatkwo mialem slyszalny pisk od czasu do czasu podczas jazdy.

    Skonczylo sie niestety wymiana tarcz i klockow.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    U mnie niestety tarcza nie jest problemem, po zlewarkowaniu przy próbie kręcenia kołem czuć opór hamulca w całym zakresie obrotu koła

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Miałem tak w tylnich kołach, bardziej tak jak u kolegi, w czasie jazdy było słychać piski, przy hamowaniu, powodem były zaciski tylnie, pourywały się tam jakieś sruby w nich i to powodowało to wszystko, górne partie zacisków były do wymiany, jak ci klocek blokuje tarcze i się grzeje to sprawdź tłoczki w zaciskach

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    zaciski były właśnie rozbierane przez zaufany serwis alfy i wszystko było okej, dlatego wymienili linkę ręcznego bo myśleli że to ona jest powodem (była zardzewiała), jednak podczas jazdy problem nie ustąpił. Mam podejrzenie że płyn się może nie cofa właściwie, myślicie że to może być związane z płynem hamulcowym lub wężem hamulcowym elastycznym?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Miałem kiedyś problem z tłoczkiem w przednim kole w zacisku, jak hamowałem nie odbijał, i blokował koło, ścierał klocek, całą felgę miałem osmoloną od klocka, po naprawie nie mogłem odpowietrzyć zacisku bo przewód płynu był nadtopiony, był do wymiany, jeżeli masz to w tylnych kołach sprawdź te śruby ( nie wiem jak one się nazywają) gdy się pourywają może byc problem, spróbuj odpowietrzyć układ tak żeby sprawdzić czy przewody masz drożne, pompa hamulcowa też do sprawdzenia

Podobne wątki

  1. Prawe tylne koło sie grzeje ....
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:51
  2. Grzeje się tylne koło
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 18:35
  3. [145] Pisk podczas jazdy, tylne lewe koło. Klocki?
    Utworzone przez 8alfa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:00
  4. Tylne lewe koło????
    Utworzone przez majcher70 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 20:13
  5. [145] Piszczy tylne lewe koło, tak mi się wydaje ;)
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 21:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory