Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 156 1.9 jtd 16v kopci na czarno

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Żmigród
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd sportwagon
    Postów
    3

    Domyślnie [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 156 1.9 jtd 16v kopci na czarno

    Witam jestem tu nowy i od razu z góry przepraszam jeśli temat już był ,ale mam problem z alfa ponieważ kopci na czarno po dodaniu gazu w granicach ok 2,5 tysiąca obrotów jak i przy 4 tysiącach obrotów kopci już wtedy cały czas .dodam że alfa nie kopcila gdy ja zakupiłem .po 2 miesiącach wyskakiwał błąd silnika i szarpała silnikiem lecz nie kopcila oddałem auto do mechanika zrobił tom usterkę ale się powtarzała więc za trzecim razem stwierdził że wtryski padły i trzeba regenerować po walczeniu z mechanikiem jakieś 6 miesięcy bo tyle u niego spędziła moja alfa odebralem auto które kopcilo cały czas ,w aucie mechanik uszkodzil mi chłodnice EGR która wymienił na używana bo w serwisie ponad 1500 zł chcieli, wymieniłem również przepływomierz na oryginał Boscha ,mechanik ponoć wyczyścił cały kolektor i układ wydechowy i poddał się twierdząc że auto ma padnięta głowice i nadaje się na sprzedaż po odebraniu od tego partacza dałem do drugiego mechanika który od razu znalazł problem były źle wtryski poskładane nie tak jak trzeba ale auto dalej szarpało a kopcenie trochę ustało więc stwierdził że wtryski znów są do regeneracji więc kazałem mu to zrobić i zrobił po odebraniu wyskoczył błąd EGR wyczyściłem zawór i błąd znikł lecz cały czas kopci na czarno przy ok 2,5 tysiąca obrotów jak zaczynam przyśpieszać normalnie bo przy gwałtownym zebraniu auta z wolnych obrotów do ok 3,5 tysiąca powstaje za mną ogromna chmura czarnego dymu auto kopci też jak chce je przegonić ok 4 tysięcy obrotów wtedy już całkiem widać w lusterku że leci czarny dym . Dodam że wymieniłem rury dolotowe od turbo do Ic jak i górna do przepustnicy wraz z puszka od filtra bo połamał mi ją pierwszy mechanik EGR mam częściowo zaślepiony ,teraz mam problem bo wtryski ponoć były robione dwa razy a auto kopci chodź na początku nie kopcilo chciałem żeby mechanik który robił mi auto po partaczu usunął to kopcenie lecz on stwierdził że tyle może kopcić i jest to spowodowane tym że niby ktoś kiedyś auto z chipowal chodź w to wątpię bo jestem pierwszym właścicielem w kraju ,auto również ma bardzo intensywny zapach spalin i przy odpaleniu rano wypuści biały dymek który po sekundzie znika .jeśli jest ktoś kto może mi pomóc to bardzo dziękuję i proszę nie pisać że temat już był bo szukałem i nie znalazłem takiego przypadku jak mój a chciałbym usnąć ta usterkę bo wydałem n te naprawy już prawie 5 tysięcy zł a aut jest w gorszym stanie niż przed pojednaniem do mechanika za wszelką pomoc dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Jeśli chcesz żeby ktoś ci dał namiary na sensownego diagnostę to chociaż napisz skąd jesteś.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Żmigród
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd sportwagon
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jestem ze Żmigrodu ok 50 km od Wrocławia

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Musisz jechać do kogoś co trochę chociaż jest kumaty z mapą w aucie i niech sprawdzi czy ktoś coś nie grzebał kiedyś w niej.
    Temat wtrysków też jest niepewny...
    Ja mogę pomóc, ale w mojej okolicy tzn Koło Wielkopolska 70 kilometrów od Kalisza.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    A ja Centralna Polska ale i tak stawiam na turbo!!!!

    - - - Updated - - -

    A ja Centralna Polska ale i tak stawiam na turbo!!!!
    Choć powód może być inny. Ubywa Ci oleju?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Żmigród
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd sportwagon
    Postów
    3

    Domyślnie

    W dolocie jest olej ale od wymiany do wymiany czyli co 10 tysięcy to moze jakies 3 setki doleje

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 1.9 JTD kopci na czarno
    Utworzone przez Roko w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 05-07-2018, 06:00
  2. Alfa 166 2.4 JTD kopci na czarno odcina wtryskiwacze
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 19:51
  3. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  4. Alfa GT 1.9 JTD 16V kopci na czarno !!!
    Utworzone przez Doniu1007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 21:07
  5. Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało
    Utworzone przez RoBeRt 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory