Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Blokujący hamulec podczas mocnego hamowania. Miał to ktoś?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie Blokujący hamulec podczas mocnego hamowania. Miał to ktoś?

    Witam.

    159 1,9 16V mojego brata dopadła dziwna awaria. Mianowicie podczas nagłego i dość mocnego hamowania blokują się wszystkie hamulce i to na stałe... Nie można nic z tym zrobić. Gaszenie silnika nic nie daje. Jedynie odpięcie przewodu idącego do wspomagania skutkuje spadkiem ciśnienia i popuszczeniem hamulca. Zostało już wymienione całe serwo i płyn hamulcowy. Dalej jest to samo. Podejrzewałem o awarię systemu Hill Holder przez przeciążenia związane z hamowaniem ale on by się dezaktywował po wyłączeniu silnika. Tutaj hamulec trzyma nadal, więc to odpada. Zastanawia mnie czy nie ma to związku z wymianą turbiny na nową... Może vacum pompa się kończy i jakimś cudem taką awarię powoduje? ABS nie wykazuje błędów.

    Ktoś miała podobny przypadek i wie gdzie uderzyć?

  2. #2
    dandiego
    Gość

    Domyślnie

    Zadzwoń do ASO i podpytaj, bo z tego co napisałeś sytuacja wygląda tragicznie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    A wyskakuje ci ten Hill Holder (ikonka na pulpicie) jak to się dzieje?, za to jest odpowiedzialny jeden czujnik - za pedałem sprzęgła, i jak ikonka wyskoczy to Hill Holder nie działa, w każdym razie u mnie tak jest, ale u mnie wystarczy pomachać pedałem sprzęgła ze 10 razy i samo zniknie i jest ok - Hill Holder działa. dlatego u ciebie wydaje mi się że jak by to była by przyczyna to byś miał tą ikonkę.

    Czy to jest potwierdzone że blokują się wszystkie hamulce, czy tylko z przodu, albo może tylko jeden ? pompe sprawdzałeś, przewody drożne od pompy?, jak odpowietrzałeś odpowietrzały się wszystkie hamulce?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    sprawdź możne czy w sterowniku abs w wartościach rzeczywistych nie ma jakich dziwnych wskazań np ciśnienie płynu hamulcowego=-30BAR
    leszcze jedna ważna rzecz do sprawdzenia jakie predkosci kół odczytuje sterownik ABS czy nie ma różnicy miedzy przodem a tyłem czy wskazania wszystkich kół są jednakowe np V=20km/h +/- 1km/h
    wskazania prędkościomierz są ok?

    - - - Updated - - -

    Jedynie odpięcie przewodu idącego do wspomagania skutkuje spadkiem ciśnienia i popuszczeniem hamulca

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...#ixzz4tWpM9XWQ
    jeszcze jedno pytanie jak zachowuje sie dzwignia hamulca jest wciśnieta, cofnięta czy jest w położeniu normalnym (wysoko)
    w okolicy dzwigni hamulca wszystko jest ok czy coś sie nie klinuje
    Czy pompa hamulcowa jest ok żadnych przetarć na tłoczysku

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Pedał robi się twardy w okolicy górnego położenia. Pompa została wymieniona i jest to samo. Hill Holder nie powinien przecież permanentnie działać po wyłączeniu zapłonu. Tutaj hamulce trzymają nadal. W poniedziałek podmienię pompę Vacum i zobaczymy co to da. Na tablicy żadne błędy nie wyskakują. ABS sprawdzę podczas jazdy w poniedziałek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    A wyskakuje ci ten Hill Holder (ikonka na pulpicie) jak to się dzieje?, za to jest odpowiedzialny jeden czujnik - za pedałem sprzęgła, i jak ikonka wyskoczy to Hill Holder nie działa, w każdym razie u mnie tak jest, ale u mnie wystarczy pomachać pedałem sprzęgła ze 10 razy i samo zniknie i jest ok - Hill Holder działa. dlatego u ciebie wydaje mi się że jak by to była by przyczyna to byś miał tą ikonkę.

    Czy to jest potwierdzone że blokują się wszystkie hamulce, czy tylko z przodu, albo może tylko jeden ? pompe sprawdzałeś, przewody drożne od pompy?, jak odpowietrzałeś odpowietrzały się wszystkie hamulce?
    Blokuje wszystkie koła o czym pisałem w pierwszym poście. Do tego stopnia, że ledwo dojechałem 300 metrów do warsztatu. Pod koniec odpiąłem wężyk idący do wspomagania i ciśnienie zeszło. Zaworek zwrotny ok.

  6. #6
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Pedał robi się twardy w okolicy górnego położenia. Pompa została wymieniona i jest to samo. Hill Holder nie powinien przecież permanentnie działać po wyłączeniu zapłonu. Tutaj hamulce trzymają nadal. W poniedziałek podmienię pompę Vacum i zobaczymy co to da. Na tablicy żadne błędy nie wyskakują. ABS sprawdzę podczas jazdy w poniedziałek.

    - - - Updated - - -



    Blokuje wszystkie koła o czym pisałem w pierwszym poście. Do tego stopnia, że ledwo dojechałem 300 metrów do warsztatu. Pod koniec odpiąłem wężyk idący do wspomagania i ciśnienie zeszło. Zaworek zwrotny ok.
    Wymień ABS, ze 200 PLN kosztuje, awaria nietypowa. Nie ma sensu kombinować. Toż to _ŻYCIE_. Wymień pompę ABS.

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Skoro odpięcie podciśnienia naprawia problem to tutaj bym szukał przyczyny.
    Nie ma tam jakiegoś zaworu ?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Zrób test bez podpiętego podciśnienia
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Wymień ABS, ze 200 PLN kosztuje, awaria nietypowa. Nie ma sensu kombinować. Toż to _ŻYCIE_. Wymień pompę ABS.
    Po pierwsze ABS nie wykazuje błędów i po jego odłączeniu też się to dzieje...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Skoro odpięcie podciśnienia naprawia problem to tutaj bym szukał przyczyny.
    Nie ma tam jakiegoś zaworu ?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Zrób test bez podpiętego podciśnienia
    Zmieniałem przewód od innej 159 i to samo. Jutro będzie podmieniona Vacum pompa bo chyba tutaj jest problem.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 29-09-2017 o 16:41

  9. #9
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Vacum pompa nie cofa podcianienia

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Jakie heble tam macie? Jednotłoczek, czy brembo?
    Pierwszy raz słyszę o tak nierypowej awarii.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Wibracje podczas mocnego przyspieszania
    Utworzone przez stuntmachine w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 09:39
  2. Blokujący tylny hamulec.
    Utworzone przez heweliusz64 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 18:38
  3. Podczas mocnego dodania gazu na 6-tym biegu obroty wzrastają ale Ar nie daje z siebie
    Utworzone przez miodan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 14:50
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory