Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mechanizm regulacji przedniej szyby

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romego 159 1.9 8v JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie Mechanizm regulacji przedniej szyby

    Witam

    Na początku jeśli już taki problem był poruszany to przepraszam

    Od jakiegoś czasu jestem właścicielem AR 159 i od momentu kupna borykam się z problemem szumu wiatru przy drzwiach kierowcy... I o ile na początku myślałem, że wina będzie po stronie uszczelki tak dziś dopatrzyłem że problem leży po stronie szyby. A mianowicie w jednym miejscu nie chowa się do końca w uszczelce tak jak powinna ( porównanie z szybą w drzwiach pasażera) I w związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was dobierał się do tego mechanizmu i próbował go regulować ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 120KM (chip 150KM)
    Postów
    90

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz rozbierac drzwi, zobacz czy cos nie przeszkadza szybie chowac sie w uszczelke.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja wymieniałem podnośnik szyby kilka dni temu z powodu zatartych linek. Na dniach będę to robił drugi raz bo założyłem nieoryginalny mechanizm i nie pracuje szyba na nim za dobrze. Do tego porusza się przy zamykaniu drzwi. Jeśli chodzi o regulacje, to czegoś takiego tam nie ma. Wszystko zamontowane jest na stałe. Jedyne co mi się nasuwa, to może w jakiś sposób szyba przesunęła się na gumowej łapie, która przykręcana jest na śrubę 10. Ogólnie sporo z tym roboty i sporo śrub do odkręcenia. Możliwe też że linka nie nawija się na tyle żeby mechanizm działał w pełnym zakresie(postrzępiona linka). Tak czy inaczej sporo odkręcenia Cię czeka.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    53

    Domyślnie

    Zniż szybę reką. Jak się obsuwa to może ktoś źle przykręcił mechanizm albo się wyrobił. Jak Ci nie opada w dół sama. Odkręcić mechanizm i podciagnij szybę ręką do samej góry i skręć wsztko. Mi to pomogło

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romego 159 1.9 8v JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    w uszczelce nie ma żadnych rzeczy które mogłyby powodować nie domykanie się szyby. Natomiast dziwi mnie że nie ma żadnej regulacji szyby w pionie lewa strona, prawa strona bo u mnie ewidentnie prawa strona szyby (patrząc od strony wiązki, ogranicznika itd) jest nieco niżej i dlatego się nie domyka i stąd hałas powietrza wystarczyłoby podciągnąć tą stronę nieco do góry....Ok w takim razie tak jak kolega wyżej pisał czeka mnie sporo zabawy z tym. Jak już się dobiorę do tego mechanizmu to zobaczymy co z tego wyjdzie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Możesz dostać się do tego mocowania przez plastikową okrągłą zaślepkę. Nie ominie Cię zdjęcie boczku. Potem masz na całych drzwiach blachę. Otwierasz zaślepkę plastikową, czarną o średnicy około 4/5cm od strony opadającej. Potem jak opuscisz szybę w taki sposób, żeby na wysokości otworu ukazało Ci się mocowanie, luzujesz je, druga osoba podnosi lekko szybę aby uniosła się w tym mocowaniu i dokręcasz. Wg mnie jest to jakieś wyjście i może się udać bez odkręcenia całej blachy, ale na tym uchwycie generalnie regulacji nie ma mam nadzieję że rozumiesz cokolwiek z tego co napisałem pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    156 v6 & 159 1,9JTDm
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jest też możliwość ze ktoś naprawial mechanizm i źle zarobił jedna linkę na długość.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romego 159 1.9 8v JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Możesz dostać się do tego mocowania przez plastikową okrągłą zaślepkę. Nie ominie Cię zdjęcie boczku. Potem masz na całych drzwiach blachę. Otwierasz zaślepkę plastikową, czarną o średnicy około 4/5cm od strony opadającej. Potem jak opuscisz szybę w taki sposób, żeby na wysokości otworu ukazało Ci się mocowanie, luzujesz je, druga osoba podnosi lekko szybę aby uniosła się w tym mocowaniu i dokręcasz. Wg mnie jest to jakieś wyjście i może się udać bez odkręcenia całej blachy, ale na tym uchwycie generalnie regulacji nie ma mam nadzieję że rozumiesz cokolwiek z tego co napisałem pozdrawiam
    spróbuje według Twojej instrukcji i zobaczymy czy będzie efekt. Dam znać i dzięki

Podobne wątki

  1. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 21:14
  3. Uszczelka przedniej szyby
    Utworzone przez beriba w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 09:42
  4. [146] Uszczelka przedniej szyby .
    Utworzone przez krzysiek9211 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory