Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Klamka zewnętrzna drzwi kierowcy - założenie linki / demontaż klamki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie Klamka zewnętrzna drzwi kierowcy - założenie linki / demontaż klamki

    Mam problem z założeniem linki, która wypięła się z mechanizmu klamki zewnętrznej, drzwi kierowcy. Nie byłoby problem gdyby wypięła się po stronie zamka, ale wypięła się po stronie klamki. Mam drzwi rozebrane (zdjęty boczek drzwi i wewnętrzną blachę), jednak nadal nie widzę żadnego dojścia do klamki, a należałoby ją chyba wykręcić, aby sensownie móc zamontować z powrotem linkę w mechanizmie klamki. Przez boczny otwór w drzwiach widać jedną (z chyba 3 śrub klamki), poza tym widać właśnie że linka nie siedzi tam gdzie powinna, ale nie ma raczej szans przez ten otwór ją wpiąć. Czy już ktoś demontował klamkę i ma jakieś porady? Nie ułatwia mi sprawy to, że mam drzwi wygłuszone matami bitumicznymi i np. nie wiem czy można ściągnąć blachę (lub profil), który jest za szybą i ostatecznie to chyba on tą klamkę zakrywa.

    Czytałem różne tematy, ale nic nie znalazłem i od razu sprostuje jeden temat: jeżeli komuś wypnie się linka po stronie zamka, to nie musi obawiać się wyciągania szyby, ani że szyba opadnie. Szyba jest na szynach, które są przykręcone do wewnętrznej blachy drzwi. Co prawda odkręcamy je od tej blachy, ale nigdzie szyny nie wypadną, a co za tym idzie szyba zostanie na miejscu.

    Dodam jeszcze jedno zdjęcie drzwi, które znalazłem w internecie. U mnie nie wygląda to tak jak na tym zdjęciu. To co zaznaczyłem na czerwono, u mnie zakryte było blachą w kolorze drzwi od wewnątrz, sądzę że to oryginalny profil, lub konstrukcja drzwi, na pewno nie było tak pusto jak w załączonym zdjęciu. I właśnie chyba ten element zasłania mi dostęp do klamki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-08-05 o 10.03.05.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	73.4 KB
ID:	248973
    Ostatnio edytowane przez khazar ; 05-08-2018 o 09:07

Podobne wątki

  1. [164] Zewnętrzna klamka drzwi kierowcy AR 164 TS
    Utworzone przez piotr505 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:23
  2. [164] Klamka kierowcy zewnętrzna
    Utworzone przez autowis w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 13:43
  3. Klamka zewnętrzna od kierowcy
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory