Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kapie olej

  1. #1
    arczimi
    Gość

    Domyślnie Kapie olej

    Mam techniczne pytanie. Wymieniłem sprzęgło i koło dwumasowe oraz uszczelke na wale. Po kilku tysiacach przebiegu pokazały mi sie plamki oleju pod samochodem . Zdjąłem osłonę silnika i pojechałem do KILKU znajomych na podnosnik lub kanał. Wszyscy raczej są zgodni,ze jest to wina siemeringa na wale. Więc pojechałem do wykonawcy i on twierdzi,ze to wcale nie takie pewne a skoro on go zakładał to raczej niemozliwe,że z niego leci.Zasugerował uszczelnienie miski olejowej na nowo. No nic chcę to zrobic-od tego zacząć ale mam pytania:
    1. podobno ciężko rozebrac sprzęgło(podobno można go uszkodzic i jeden z mechaników sugeruje aby zostawić to tak jak jest.

    2. nawet jezeli jest nowy siemering na wale to nie oznacza to,ze nie będzie ciekło bo w tym miejscu materiał z wału sie wyrabia i tak czy inaczej ma luz więc zawsze będzie z tego lecieć. Co wy na to?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    obstawiam krzywo nabity simering
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    a o jaki silnik chodzi?

  4. #4
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    2.4 JTD 1999 rok

  5. #5
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    Mialem podobny przypadek w 156 1.9 8v , U mnie moczyla sie uszczelka miedzy skrzynia a silnikiem , jezeli wyciek jest nieduzy to lepiej zostawic i wymienic uszczelke jak sprzeglo bedziesz robil , w JTD przy normalnej nezdzie to jakies 170 - 180 tys km .

  6. #6
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęgło mam wymienione 3 tyś km temu,koło dwumasowe też.Uszczelki wymienione...

  7. #7
    Robert70
    Gość

    Domyślnie

    2. nawet jezeli jest nowy siemering na wale to nie oznacza to,ze nie będzie ciekło bo w tym miejscu materiał z wału sie wyrabia i tak czy inaczej ma luz więc zawsze będzie z tego lecieć. Co wy na to?[/QUOTE]

    Potwierdzam , może tak być , siemering twardnieje z biegiem czasu pod wpływem oleju do tego stopnia , że jest w stanie wytrzeć wał .Tylko dlaczego nikt Cię o tym nie poinformował w czasie montażu ? Może być również krzywo nabity , ale kto się do tego przyzna ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Robert70 ; 25-07-2009 o 04:53

  8. #8
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Jestem w miejscu,ze będę od nowa kładł miske olejową. I tu pytanie. Kolega przyniósł mi z elektrowni silikon loctite ale pisze na nim ,ze temp. do 250 stopni. Byłem w ASO i oni maja WURTH do 360 stopni. Czy istotnie jest tam taka temperatura aby nie zastosować tego Locit-a???

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    loctite też robi dobre wyroby więc powinien dać radę.chociaż WURTH bardziej sprawdzony.

    ja osobiście w takich miejscach stosuję masę uszczelniającą w tubce DIRKO firmy ERLING (producent wszelkich uszczelek,simeringów,uszczelniaczy...) koszt ok 15zł

    jeszcze nigdy mnie nie zawiódł!

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. [146] Olej kapie z pod silnika.
    Utworzone przez Krzychu.146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 01:06
  2. Kapie olej z turbiny
    Utworzone przez koziolek9292 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 20:02
  3. Coś mi kapie i to nie jest olej
    Utworzone przez flatbeet w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 19:08
  4. Kapie olej z filtra powietrza
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 00:43
  5. [166] kapie olej z pod silnika...
    Utworzone przez maly_swd w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory