Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    pisałem wiele razy, problemów jest kilka:
    1.inteligentne ładowanie, czyli mało albo w ogóle nie ładuje powyżej 75% naładowania
    2.poniżej 50% nie działa ogrzewanie tylnej szyby, lusterek i dysz spryskiwaczy
    3.poniżej 35% nie działa ogrzewanie kiery i foteli

    S&S działa do >= 65%

    masz naładowany aku, zaraz S&S albo krótkie odcinki doprowadza że będziesz poniżej 65% lub w okolicach, potem trochę postoju, pare krótkich przejażdżek i <50% się zdaża. do tego aku traci pojemność bo wiecznie tak sobie naładowany, przez co tym bardziej łatwo spadać poniżej 50%

    rady są proste. aku naładować, S&S wyłączony żeby po paru przejażdżkach nie roztrwonić tego naładowania. to cudów nie zrobi, ale już coś. Na to będzie rada - w końcu wróciłem do rozwoju STUFF4CAR, będzie device pod IBS który zmieni strategię ładowania - dzięki czemu na trasie w końcu będzie moża podładować, a i w codziennym jeżdżeniu >75% naładowania tez będzie dawał normalne ładowanie. przy sprawnym aku i jazdach przynajmniej nie tylko wokół komina to powinno wyeliminowac przypadki braku grzania tylnej szyby i przedłużyć życie aku. projekt 3 lata był na półce, ale cóz, tak to w życiu bywa - teraz wracam do tematu tego i kilku innych. Info będzie na moim facebooku więc zapraszam do śledzenia.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Na to będzie rada - w końcu wróciłem do rozwoju STUFF4CAR, będzie device pod IBS który zmieni strategię ładowania.
    Czy rozwiązanie ma przyjąć formę jakiegoś szeregowego modułu który będzie modyfikował odpowiedź do BCM (czy gdzie to tam idzie)? Tak z ciekawości, ta komunikacja z IBS to któryś LIN-bus?

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Jest sens pisania o tym tu dla mnie? Odpowiem w skrócie -będzie robił co trzeba żeby było jak być powinno

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jest sens pisania o tym tu dla mnie? Odpowiem w skrócie -będzie robił co trzeba żeby było jak być powinno
    Czekam, obserwuje, kupuję.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Spoko, praca wre, mechanika wstepnie zaprojektowana na 3 urzadzenia, plytka pcb z grubsza fitment pod 3 urzadzenia tez, procek tez juz prawie klepniety. W przyszlym tyg schemat rysuje.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pisałem wiele razy, problemów jest kilka:
    1.inteligentne ładowanie, czyli mało albo w ogóle nie ładuje powyżej 75% naładowania
    2.poniżej 50% nie działa ogrzewanie tylnej szyby, lusterek i dysz spryskiwaczy
    3.poniżej 35% nie działa ogrzewanie kiery i foteli

    S&S działa do >= 65%

    masz naładowany aku, zaraz S&S albo krótkie odcinki doprowadza że będziesz poniżej 65% lub w okolicach, potem trochę postoju, pare krótkich przejażdżek i <50% się zdaża. do tego aku traci pojemność bo wiecznie tak sobie naładowany, przez co tym bardziej łatwo spadać poniżej 50%

    rady są proste. aku naładować, S&S wyłączony żeby po paru przejażdżkach nie roztrwonić tego naładowania. to cudów nie zrobi, ale już coś. Na to będzie rada - w końcu wróciłem do rozwoju STUFF4CAR, będzie device pod IBS który zmieni strategię ładowania - dzięki czemu na trasie w końcu będzie moża podładować, a i w codziennym jeżdżeniu >75% naładowania tez będzie dawał normalne ładowanie. przy sprawnym aku i jazdach przynajmniej nie tylko wokół komina to powinno wyeliminowac przypadki braku grzania tylnej szyby i przedłużyć życie aku. projekt 3 lata był na półce, ale cóz, tak to w życiu bywa - teraz wracam do tematu tego i kilku innych. Info będzie na moim facebooku więc zapraszam do śledzenia.
    To jest najśmieszniejsze, a zarazem najsmutniejsze w tym wszystkim. Trzeba kombinować, żeby mieć w pełni działające auto W żadnym innym aucie nie miałem takiego problemu, a każdy robi/robił podobne trasy. To jest trochę jak początkowo z DPF. W instrukcji do Insignii było, że jak się wypala to nie gasić, trzymać chyba >2k obroty przez 10min, czy coś takiego - i teraz wyobraź sobie, że akurat dojechałeś do domu, a tu wypalanie... Tutaj podobnie powinni napisać: Po krótkiej trasie, trzymać odpalony samochód jeszcze 10min, żeby aku się podładował, bo wyłączenie auta wcześniej grozi blackoutem
    Pozdro,
    Bartas

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Podejzewam ze chodzilo o uzyskanie kilku gram CO2, mniej czastek i NOxów w tescie homologacyjnym. Dostarczyli auto z naladowanym aku na max to i w tescie nie ladowal aku poza hamowaniem. W skali produkcji calego koncernu to miliony w kieszeni.
    Cos jak ze S&S w przy przypadku 95% uzytkownikow wiecej straty niz zysku

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    plytka pcb z grubsza fitment pod 3 urzadzenia tez, procek tez juz prawie klepniety. W przyszlym tyg schemat rysuje.
    No a jakbyś tego chciał produkować w sensownych seriach to mogę Ci ogarnąć montaż smd (w razie jakbyś nie miał gdzie czy szukał kogoś) - tylko tak z ograniczeniem do 100tys elementów na zmianę bo więcej mi maszyny nie wyrobią :⁠-⁠).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    EL
    Auto
    AR GIULIA VELOCE Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    epsonix - Trzymam kciuki zaciśnięte za ten projekt. U mnie te problemy nie występują /choć tylna szyba poprostu słabo grzeje/ - ładuję aku co 3 mce regularnie.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    Nie monitorowane zbyt często, ale utrzymuje się raczej 80 % dopiero jak coś tam się pobawię to po 20 minutach spadło na 70.
    Po odebraniu z salonu nie działał SS przez 300 km, ale nod razu został wyłączony SS na stałe i problem nigdy się już nie powtórzył i nie było problemów przez 1.5 r.

    Kibicuję żeby powstało coś co pozwoli naładować więcej.

    Wysłane ze Stelvio
    Stelvio na jutubie

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory