Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Świszczące lusterko powyżej 150km/h

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Miałem te samą rozmowę podczas przeglądu. Problem znają, ale nic nie poradzą, przesmarują uszczelki. Może trochę pomogło.
    Tyle że u mnie nie ma jakiegoś dużego świstu. Jula jest ogólnie fajnie wyciszonym autem, a ten hałas który dobiega subiektywnie z okolic słupka B może nie jest duży, ale jako że jest jedyny to irytuje.

    P.S. W jaki sposób docisnąłeś górną część drzwi w czasie jazdy z dużą prędkością? Chyba nie od zewnątrz? :-)

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Miałem te samą rozmowę podczas przeglądu. Problem znają, ale nic nie poradzą, przesmarują uszczelki. Może trochę pomogło.
    Tyle że u mnie nie ma jakiegoś dużego świstu. Jula jest ogólnie fajnie wyciszonym autem, a ten hałas który dobiega subiektywnie z okolic słupka B może nie jest duży, ale jako że jest jedyny to irytuje.

    P.S. W jaki sposób docisnąłeś górną część drzwi w czasie jazdy z dużą prędkością? Chyba nie od zewnątrz? :-)
    Palcami od góry przy szybie. Dziś zresztą porównywałem domknięcie drzwi z sąsiada A-klasą AMG. W Giulii górną część drzwi po zamknięciu można dopchnąć ponad 0,5 cm do środka przy krawędzi dachu. W Mercu drzwi ledwo drgną na tej samej wysokości.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Palcami od góry przy szybie. Dziś zresztą porównywałem domknięcie drzwi z sąsiada A-klasą AMG. W Giulii górną część drzwi po zamknięciu można dopchnąć ponad 0,5 cm do środka przy krawędzi dachu. W Mercu drzwi ledwo drgną na tej samej wysokości.
    dokładnie,
    też byłem na to przeczulony,
    dużo męczyłem serwis, żeby poprawili spasowanie,
    ale jak czasem byłem w salonie to oglądałem różne egzemplarze i bywało naprawdę różnie - od ciasno spasowanych, po takie, że można było między drzwi a słupek palec wsunąć...

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Dziś swoją Giulią pojeździłem trochę po mieście, pierwszy raz gdy temp. na zewnątrz spadła do -4. Temperatura w aucie ustawiona na 20,5st.C. ,dodatkowo podgrzewanie kierownicy i foteli na max. Niestety czuję, jak wpada do środka mroźne zewn. powietrze i się miesza. Nie wiem skąd? Dłonie mam rozgrzane od wewnątrz od kiery, na zewn. zimne. Rozgrzany tyłek od fotela i zmarznięte uda i kolana. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Trochę kiepawy okres bo ruszyłbym z tym na serwis. Czy możliwe, żeby tak nie trzymały uszczelki? W mojej prawie 30sto letniej karierze kierowcy, jeszcze nie spotkałem się z takim zjawiskiem w żadnym aucie.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Czy już komuś rozwiązano ten problem, tak jak w temacie świszczące lusterko lub drzwi...? Mi się wydaje że u mnie raczej lusterko ale to trudno powiedzieć... zgłosiłem na ostatnim serwisie powiedzieli że przez serwisanta problem nie został zauważony... Generalnie jak się ustawi tempomat na 160km/h to męczy trochę... liczę że w nowszej wersji poprawili te uszczelki... i jest opcja laminowanej przedniej szyby... może jest ciszej... Generalnie BMW 5 jest ciszej... można spokojnie ustawić 170-180km/h na tempomacie i ciąć autostradą, szum nie męczy... a tutaj już przy wersji Veloce lub zwykłą 520 X-drive cenowo to samo tylko inne parametry... no nic... wszystko ma zalety i wady... Alfa ładniejsza... BMW lepiej trzyma cenę odsprzedaży...

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    U mnie pomogło wyregulowanie/dociągnięcie drzwi. Uszczelek innych nie ma, przynajmniej tak twierdzą w serwisie.

Podobne wątki

  1. [159] Świszczące szyby - powyżej 80 km/h
    Utworzone przez Bazzzi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2017, 17:38
  2. Świszczące uszczelki drzwi
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 21:48
  3. Świszczące drzwi ;)
    Utworzone przez cin_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 07:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory