Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia super 2.0T
    Postów
    40

    Domyślnie

    Hm, od nowości tak mam, że na zimnym silniku silnik czaaasem delikatnie poszarpuje, jakby nierówno pracował, ale to ustępuje z reguły po kilkunastu sekundach po odpaleniu. I z reguły nie odbiegało to od tego, co miałem w innych autach. Nie przejmowałem się tym, było tak po 5km i po 15kkm.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    No i dzisiaj padło na mnie. Przy 77 000 km znowu zaczął chodzić na 3 cylindrach dodałem lekko gazu (myślałem że wskoczy 4 cylinder) Ale wskoczył check engine start stop failure i auto ledwo jechalo. Wyłączyłem auto włączyłem silnik zaczął chodzić ok Ale check się pali i i DNA nie działa. Dojechałem do dealera zadzwoniłem na alfa Connect i dostałem auto zastępcze. W sumie cieszę się że teraz się zepsuło A nie po gwarancji.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Nie wniosę nic do tematu, chcę tylko powiedzieć, że nigdy nie myślałem, ze ujrzę dzień w którym Grucha2666 kupi alfę

    Witam na forum

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Oj tam. Ja jeździłem lexusem Ty alfa A teraz jest na odwrót. Ogólnie to jest to świetne auto pod każdym względem. Do wczoraj totalnie bezawaryjne. Teraz pewnie z miesiąc będę BMW 3 jeździć bo takie zastępcze mi mają postawić. Chętnie porównam sobie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    auto od soboty stoi - diagnoza trwa a tymczasem nowe BMW 3 fajne, info entertainment jest lata świetlne przed alfą, i powiedzmy 1 erę przed alfą po lifcie (ta po lifcie jest bardzo podobne do najnowszej BMW 3 G20). prowadzenie jest trochę gorsze, ale działanie skrzyni niebo lepsze - szybsza praca skrzyni, mniej sie gubi, płynniej zmienia biegi. Silnik spala (jeżdżę 320i czyli odpowiednik giulii 2.0 200 km) sporo mniej. Po mieście potrafi spalić 8,5l/100 co mojej Veloce raczej nie da się tyle osiągnać. na autostradzie bardzo fajne spalanie w trybie eco pro przy jeździe 170-180 km/h spaliła mi na trasie 9l/100 co uważam za super wynik/ wygłuszenie... największa różnica pomiędzy alfą a bmw. jest tak cichutko jakbym jechał autem klasy E. ogólnie biorąc wszystko pod uwagę to chyba trochę przewaga na korzyść BMW - stąd też wyższa cena tego auta...

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem auto - multiair wymieniony na gwarancji. Koszt całego zestawy ponad 5 000 zł netto (w związku z tym że auto na gwarancji to oczywiście mnie nic nie kosztowało). Spytałem się ile z robocizną i diagnostyką - koszt pewnie zamknąłby się razem z częściami około 8000 - 10 000 zł netto.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    U mnie 2.0 200 KM to samo, pisałem o tym w osobnym wątku jak pytałem o mechanika w Wawie co ogarnia Stelvio bo auto już było po gwarancji. Przy zimnym silniku rzeczywiście potrafi szarpać. Raz tylko zapaliły się kontrolki check engine, wyłączył się DNA i silnik przeszedł w tryb awaryjny. W serwisie otworzyli zlecenie i potwierdzili, że to problem z multi air, koszt ok 10 tys jak nie mam gwarancji, a wtedy właśni mi sięskończyła. Na razie decyzja była taka, że jeździć obserwować bo na 90 tys przebiegu tylko raz mi się to przytrafiło. Raz na jakiś czas rzeczywiście pracuje nierówno ale nie załącza się check engine. Postoi minutę i wraca do normy.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekSz Zobacz post
    U mnie 2.0 200 KM to samo, pisałem o tym w osobnym wątku jak pytałem o mechanika w Wawie co ogarnia Stelvio bo auto już było po gwarancji. Przy zimnym silniku rzeczywiście potrafi szarpać. Raz tylko zapaliły się kontrolki check engine, wyłączył się DNA i silnik przeszedł w tryb awaryjny. W serwisie otworzyli zlecenie i potwierdzili, że to problem z multi air, koszt ok 10 tys jak nie mam gwarancji, a wtedy właśni mi sięskończyła. Na razie decyzja była taka, że jeździć obserwować bo na 90 tys przebiegu tylko raz mi się to przytrafiło. Raz na jakiś czas rzeczywiście pracuje nierówno ale nie załącza się check engine. Postoi minutę i wraca do normy.
    Co ile wymieniasz olej w silniku?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Co ile wymieniasz olej w silniku?
    od początku co 15 tys, w sumie to się cieszę, że gwarancja się skończyła. Carserwis przy moim przebiegu już swoje zarobił.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Coś też mogę na ten temat od siebie napisać, problem identyczny, na zimnym silniku trzęsie i przechodzi w tryb awaryjny, auto odstawione do serwisu - na gwarancji jeszcze. Po dwóch dniach dzwoni serwis i mówią że wszystko jest ok, błąd wykasowany, można śmigać. Ja na to że tego auta nie przyjmuje ze względu na to że ta sytuacja się już kilka razy powtórzyła, serwis zgodził się dalej testować auto, na szczęście za 3 razem pojawił się znów błąd już u nich, serwis wymienia multiair, problem tylko w tym że część idzie z włoch a dobrze wiemy jaka tam jest sytuacja, poinformowano mnie że mogę dość długo czekać na naprawę. Reasumując cieszę się że zostanie to wymienione jeszcze na gwarancji, dla mnie to naprawdę spora wada.

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory