Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kierunki świecą na stałe, brak awaryjnych, nie działa zamykanie z pilota

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    FGW
    Auto
    156 SW 2.4 JTD 175KM Distinctive
    Postów
    3

    Question Kierunki świecą na stałe, brak awaryjnych, nie działa zamykanie z pilota

    Witam,
    Na wstępie powiem, że tak - wiem, że takich tematów na forum jest pełno. Natomiast żaden nie rozwiązał mojego problemu. Wedle niektórych tematów wnioskuję , że układy elektryczne między poszczególnymi AR różnią się w kilku miejscach.

    Pacjent 156SW 04r 2.4 20v 175 wersja Distinctive.

    Mam problem z kierunkowskazami. Prawa strona świeci światłem ciągłym niezależnie czy mam kluczyk w stacyjce czy nie.
    Lewa strona załącza się dodatkowo przy włączeniu lewego kierunku i/lub przy odpaleniu awaryjnych (przycisk się podświetla).
    Zdarzyło się raz , że paliły się dosłownie wszystkie kierunki na raz przy zamkniętym aucie (z kluczyka).
    Jednego dnia nawet bez problemu działały - chciałem zdjąć obudowę kolumny kierowniczej i zobaczyć gdzie ten przerywacz - i o dziwo samo zadziałało. Miałem nadzieję, że się coś obruszyło tylko.

    Odnośnie zamykania auta - nie mogę użyć pilota gdy bezpiecznik od kierunków jest włożony. Auto mogę zamknąć z kluczyka gdy bezpiecznik jest w środku (centralny działa - lecz nie mrygają kierunki ale to logiczne)

    Pierwsze co mi przyszło do głowy to przerywacz. Kupiłem , przełożyłem wg instrukcji od Competizione i dalej nic.
    Obecnie świeci prawa strona bez przodu (nie wiem czemu - zamieniałem stronami wtyki i sama żarówka świeci). W poniedziałek jak problem wystąpił, świeciła.
    Lewa dołącza się jak opisałem wyżej. Lewa strona działa jakby w trybie "ręcznym" jako kierunek. Jeśli ruszam manetką góra dół to słychać przerywacz i migacz działa - ale tylko z lewej strony. Przy wciskaniu awaryjnych jest podobnie, w momencie załączania się lewej strony słychać przekaźnik - wsadziłem ten co był w oryginale. (nowy nie wydawał wcale dźwięków.

    Kolejna rzecz to wtyczki lamp. Z tyłu czyste bez nalotów. Przód lekko wilgotny , prawy boczny igła a lewy boczny dosyć dostał bo jest nalot na blaszkach. Natomiast żarówka świeci.

    Szukałem również jakiejś drutowanej dodatkowej centralki zamka czy dokładanego alarmu pod kolumną kierownicy/obok bezpieczników - nic nie znalazłem.

    Na ten moment nie wiem czego dalej szukać bo mogło się coś zewrzeć po ostatniej ulewie w poprzedni weekend. Pytanie czemu to tak wszystko zwariowało.

    Ktoś z was ma pomysł co mogę jeszcze sprawdzić w domowych warunkach? I czy da się jakość uruchomić kierunki w inny sposób niż poprzez to co zrobione przez fabryke?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Odbiornik pilota jest przy tylnym prawym nadkolu w bagażniku (pod tapicerką). Sprawdziłbym połączenia wiązek mas do karoserii (zazwyczaj z tyłu w bagażniku), duże złącza przewodów nad nogami kierowcy po lewo (czy Ci się któryś pin nie wysunął), albo czy po prostu nie masz zwarcia przewodów w wiązce (albo przy lewym progu lub częściej na zgięciu do klapy)
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa zamykanie/otwieranie z orginalnego pilota
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-01-2018, 10:52
  2. Nie działa otwieranie i zamykanie z pilota
    Utworzone przez Zymelka w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 16:26
  3. Nie działa zamykanie z pilota i z kluczyka
    Utworzone przez czanket w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 12:09
  4. Otwieranie z pilota. Problem. Zamykanie działa.
    Utworzone przez danielciagala w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:01
  5. Zamykanie z pilota nie działa
    Utworzone przez Manio0017 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory