Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: FCA Leasing / LEASYS, ubezpieczenie

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofii12345 Zobacz post
    Na przyszłość jak wygląda proces własnego ubezpieczenia? Trzeba wysyłać jakieś wnioski/prośby czy płaci się samemu odpowiednio wcześnie i wysyła im informacje?
    Przed planowanym terminem odnowienia polisy wysyłasz im ofertę polisy, którą masz zamiar wziąć. Muszą ją zaakceptować, ale nie miałem jeszcze tak, żeby nie zzakceptowali, za skorzytsanie z innej polisy coś tam się płaci, ale Ci nie powiem ile bo nie wiem. 150-200 zł coś takiego

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofii12345 Zobacz post
    Dostałem od Leasys fakture za ubezpieczenie indywidualne na 199zł mimo że auto mam od 2 miesięcy i ubezpieczenie od nich. Czy to normalne?
    Na przyszłość jak wygląda proces własnego ubezpieczenia? Trzeba wysyłać jakieś wnioski/prośby czy płaci się samemu odpowiednio wcześnie i wysyła im informacje?
    jesli od nich masz ubezpieczenie to oplaty nie powinno byc. zadzwon do nich i wyjasnij
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofii12345 Zobacz post
    Dostałem od Leasys fakture za ubezpieczenie indywidualne na 199zł mimo że auto mam od 2 miesięcy i ubezpieczenie od nich. Czy to normalne?
    Na przyszłość jak wygląda proces własnego ubezpieczenia? Trzeba wysyłać jakieś wnioski/prośby czy płaci się samemu odpowiednio wcześnie i wysyła im informacje?
    Mój leasingodawca skasował mnie 2 razy po około 200 pln netto za: 1) zmianę umowy, 2) zewnętrzne ubezpieczenie. Nie chce mi się bawić w UOKiKi, ale aż się prosi: ich ubezpieczenie (2gi rok leasingu) było prawie 2x droższe, więc dlatego wziąłem "zewnętrzne".

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kofii12345
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulietta 170km / Stelvio 210km
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok, dodzwoniłem się do leasys. Pani mi powiedziała że to było ubezpieczenie opłacone w salonie przy zakupie i to się liczy jako zewnętrzne. Dziwna sprawa.

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Pewnie dealer dał Ci ubezpieczenie inne, a myślałeś że leasys, powinien Ci powiedzieć

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    w salonach oferują właśnie alternatywne/mają pakiety dealerskie, które raczej wychodza dużo taniej niż ubezpieczenie od leasingu, a nawet czasem taniej niż gdybyś brał gdzieś na zewnątrz sam - tak było w moim przypadku bo nie miałem zniżek a kwota pakietu dla Giulii od dealera była jedna niezależnie od wartości auta (tylko liczyła się Giulia), stąd była to dla mnie najkorzystniejsza opcja w pierwszych 2 latach. niestety też co rok dla leasingu trzeba było opłacić za zewnętrzne ubezpieczenie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    156FL -> Giulia?
    Postów
    38

    Domyślnie

    Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić Alior Leasing - co prawda leasingowałem tam auto innej marki, a sam leasing był ogarnięty przez dealera, to nie miałem z nimi żadnego problemu, a samo wykupienie auta poszło jak bułka z masłem w zasadzie "automatycznie" po 35msc od rozpoczęcia umowy.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby pomoc od panie Leasys? Mam problem z ubezpieczeniem. Ubezpieczenie obce zaakceptowane, termin zapłaty tego ubezpieczenia jest do 28 grudnia, a Leasys wysyła dziś maila ze wznowili swoje ponieważ nie płaciłem nowego ubezpieczenia..?? Gdzie nie skończyło sie aktualne i nie ma wymagalności opłaty nowego… na infolinii jakbym rozmawiał z robotem, Pani nie przyjmuje żadnych wiadomości do siebie. A i mam opłacone nowe ubezpieczenie i wysłane im potwierdzenie opłaty ( mimo ze terminu jeszcze nie ma ) szukam kogoś kto mógłby pomoc …

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A nie masz w umowie leasingu, że masz im przedstawić wznowienie swojej polisy np. 14 dni przed terminem? U mnie chyba jest coś takiego, ze 27.02. jest ostatnim terminem obowiązywania ubezpieczenia ale do 14.02 muszę przesłać dokumenty wznawiające polisę. Łącznie z dowodem przelewu.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A nie masz w umowie leasingu, że masz im przedstawić wznowienie swojej polisy np. 14 dni przed terminem? U mnie chyba jest coś takiego, ze 27.02. jest ostatnim terminem obowiązywania ubezpieczenia ale do 14.02 muszę przesłać dokumenty wznawiające polisę. Łącznie z dowodem przelewu.
    Zgadza sie , tak jest. Wg umowy 19 go powinienem opłacić i podesłać potwierdzenie. Dziś rano zrobiłem przelew rano, a wieczorem dostałem maila z wznowieniem polisy… , nie wiem jak to ugryźć, tym bardziej ze wystawili na kwotę ponad 8 tys zł, a obce mam za 3858 zł

Podobne wątki

  1. leasing na Alfę
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 365
    Ostatni post / autor: 03-12-2021, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory