Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Diagnostyka błędu FCW Warszawa i okolice

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie Diagnostyka błędu FCW Warszawa i okolice

    Cześć,
    Wyskoczył mi błąd FCW - zgłupiał chyba po dwóch ostrzeżeniach w czasie wyprzedzania na zwężeniu na remontowanym odcinku drogi do Częstochowy.
    Odłączanie aku i włączanie/wyłączanie systemu nie pomaga.
    Niech chce umawiać się do serwisu bo będę musiał wyjmować RACE mod itd. - samochod w leasingu, na gwarancji.
    Ktoś w okolicy z zestawem diagnostycznym chętny żeby podłączyć kabel i zobaczyć o co kaman? Może tylko prosty błąd.
    Jestem z Ożarowa Mazowieckiego.
    Odwdzięczę się w płynnej szczepionce na covida
    pozdr
    Dominik

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Warszawa-Włochy wiadomość na prv.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Cześć,
    Wyskoczył mi błąd FCW - zgłupiał chyba po dwóch ostrzeżeniach w czasie wyprzedzania na zwężeniu na remontowanym odcinku drogi do Częstochowy.
    Odłączanie aku i włączanie/wyłączanie systemu nie pomaga.
    Niech chce umawiać się do serwisu bo będę musiał wyjmować RACE mod itd. - samochod w leasingu, na gwarancji.
    Ktoś w okolicy z zestawem diagnostycznym chętny żeby podłączyć kabel i zobaczyć o co kaman? Może tylko prosty błąd.
    Jestem z Ożarowa Mazowieckiego.
    Odwdzięczę się w płynnej szczepionce na covida
    pozdr
    Dominik
    O czym Ty mowisz ja mam kierownice z Q race mode i wymieniony hub usb.. myslisz ze oni sie tym przejma? Na gwarancji spokojnie powinni sprawdzić zwlaszcza ze tego nie zmieniales

    Radar i szyba czyste?

    Ogolnie polecam kupic sobie interfejs dla oszczędności czasu. Ja na szczęście nie mam SGW ale dla samego odczytu SGW chyba nie przeszkadza.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ta czyste, to pierwsze sprawdzilem.
    Myslalem, ze sie sraja o takie rzeczy, pewnie zalezy od serwisu.
    SGW w razie interfejs mam.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    ja do ASO jeżdżę z: kierownicą Q + ACC dołożone, bypass SGW zamontowany, progi od Q, wydech z klapami i radiem od Ultera, wyświetlacz wymieniony na 8.8, uaktywniona ustawienie na Easy Entry i Remote Start, Race mode dodany (właściwie Dynamic bez ESC), obniżone zawieszenie i jeszcze na halę wjeżdżam z otwartymi klapami bo fajnie mruczy w takim pomieszczeniu haha. tak więc nie ma co panikować, co ich to obchodzi (a to ASO w BB jednak FCA, inne to niezależne firmy).

    błędy sprawdź na początek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Ta czyste, to pierwsze sprawdzilem.
    Myslalem, ze sie sraja o takie rzeczy, pewnie zalezy od serwisu.
    SGW w razie interfejs mam.
    Jest szansa że zniknie po kilku uruchomieniqch silnika o ile blad jakiś nie krytyczny w każdym razie jak będziesz wiedział co to daj znac

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki Marek za pomoc.
    Błędów nie ma, tak się przynajmniej wydaje.
    A kontrolka sie dalej świeci.
    Czas do ASO.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Dzięki Marek za pomoc.
    Błędów nie ma, tak się przynajmniej wydaje.
    A kontrolka sie dalej świeci.
    Czas do ASO.
    rozumiem że skanowałeś błędy na wszyskich 3 CAN-ach? ze zwykłym ELMem do tego masz 2 adaptery szary i niebieski dlatego wspominam. ABS z którym jest związany FCW działa na szarym. no chyba że miałeś interfejs z przełącznikiem lub multiplexerem elektronicznym
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    No nie miej nas za takich ...... . Prawdopodobnie uszkodzony czujnik skrętu. Nie można było skasować błędu. Pomocne było Twoje urządzenie do ominięcia SGW.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    No nie miej nas za takich ...... . Prawdopodobnie uszkodzony czujnik skrętu. Nie można było skasować błędu. Pomocne było Twoje urządzenie do ominięcia SGW.
    wolę zapytać, nie wiem co robiciliście i jak się orientujecie w temacie.

    a to:

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Błędów nie ma, tak się przynajmniej wydaje.
    A kontrolka sie dalej świeci.
    jest inną informacją niż to co Ty napisałeś.

    FCW pewnie nie działa z takim błędem, a czujnik skrętu pewnie jest krytycznym błędem dla modułu ABS (skoro w nim go się kalibruje). jaki dokładnie błąd? próbowaliście kalibrację jego w module ABS (a przy okazji 2 inne)? wielu błędów w ABS nie da się skasować zanim nie zrobisz kalibracji
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [145] Diagnostyka komputerowa Warszawa/przyśpieszanie
    Utworzone przez Stricken w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2019, 16:15
  2. Diagnostyka komputerowa Wałbrzych i okolice
    Utworzone przez PolishWarrior w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2016, 12:51
  3. Diagnostyka komputerowa Wałbrzych i okolice
    Utworzone przez PolishWarrior w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2016, 12:43
  4. Podpięcie pod komputer Warszawa, wykasowanie błędu poduszk AR166:)
    Utworzone przez dzida84 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 14:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory