Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Układ chłodzenia a chiptuning 200->280 KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie Układ chłodzenia a chiptuning 200->280 KM

    Witam,

    Przygotowuję się do chiptuningu mojego Stelvio wyprodukowanego na koniec 2018 roku. Dzisiaj wlewając płyn do spryskiwaczy zobaczyłem tabliczkę przy układzie chłodzenia 200 HP co sugeruje, że są różnice i układ zastosowany w wersji 200 KM jest inny od tego z 280 KM.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200726_120609_HDR.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	85.5 KB
ID:	271465

    W książce serwisowej pisze też, że płynu w układzie chłodzenia jest mniej niż w wersji 280 KM.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200726_133416.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	271466

    Podsumowując: Czy takie różnice w układzie chłodzenia i podniesienie mocy silnika do 280 KM może być niebezpieczne?

    pozdrawiam
    MN
    Ostatnio edytowane przez diskman ; 27-07-2020 o 20:58

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Bylo na tym kąciku wałkowane pare razy poczytaj sobie.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Bylo na tym kąciku wałkowane pare razy poczytaj sobie.
    niestety nie udało mi się znaleźć na forum precyzyjnej informacji czy mniejsza pojemność na płyn chłodzący wpływa negatywnie na chiptuning. Znalazłem tylko dywagacje na temat czy jest dodatkowy zbiornik czy nie (wiem że jest). Mnie interesuje czy osprzęt układu chłodzenia może być niewystarczający przy odblokowaniu silnika na 280 km czy też nie należy się tym przejmować.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Tak ma wpływ wybucha po tygodniu. Poważnie to zadaj to pytanie tunerowi od silnika to co ci odpowie i podziel sie opinią.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał diskman Zobacz post
    niestety nie udało mi się znaleźć na forum precyzyjnej informacji czy mniejsza pojemność na płyn chłodzący wpływa negatywnie na chiptuning. Znalazłem tylko dywagacje na temat czy jest dodatkowy zbiornik czy nie (wiem że jest). Mnie interesuje czy osprzęt układu chłodzenia może być niewystarczający przy odblokowaniu silnika na 280 km czy też nie należy się tym przejmować.
    ,


    To jest pytanie, na które też chciałbym znać odpowiedź. U mnie tez na osprzecie są naklejki, informują że ten nr przynalezy do wersji 200HP.
    Jeśli producent dalej daje inny osprzet do wersji 280HP to moze oznaczać tylko jedno - przy wykorzystaniu pełnej mocy silnika, latem, przy południowych temperaturach rzedu powiedzmy 35 stopni C w cieniu układ chłodzenia stosowany w wersji 200HP może nie zdać egzaminu i wtedy zonk gwarancyjny a to koszt producenta. Żaden ksiegowy na to nie pozwoli mimo wyższego kosztu produkcji wersji 280HP. Ktoś musiał to policzyć.
    Moim zdaniem w warunkach pólnocnej Europy taki tuning mógłby byc dość bezpieczny , natomiast w warunkach południowej Europy to nie chciałbym sprawdzać na swojej skórze. Tuner zrobi co do niego należy zgodnie z zamówieniem a co dalej to Go nie interesuje, skad ma wiedzieć cokolwiek o bilansie cieplnym?
    Na razie mam fabryczne 200KM , nie wiem ile jest naprawde, na razie swietnie zdaja egzamin i jak dla mnie są dynamiczne i oszczedne (TAK) - w normalnym ruchu wystarczy. Powyżej 180 juz czuc spowolnienie no ale gdzie mozna tak legalnie jechać - nawet w Niemczech coraz cześciej jest ograniczenie do 130 a nawet 120 i pilnuja tego. Do 160 km/h ten silnik całkowicie wystarcza pod wzgledem dynamiki. W moim odczuciu jest optymalizowany do podróznej predkosci 130km/h - jest wtedy ekonomiczny. Nie wystarczy do pokazania tyłka wielu VAGom (Porsche, Audi)tu juz trzeba 280KM ale to tylko dla tych co muszą.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 26-07-2020 o 18:12

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał diskman Zobacz post
    niestety nie udało mi się znaleźć na forum precyzyjnej informacji czy mniejsza pojemność na płyn chłodzący wpływa negatywnie na chiptuning. Znalazłem tylko dywagacje na temat czy jest dodatkowy zbiornik czy nie (wiem że jest). Mnie interesuje czy osprzęt układu chłodzenia może być niewystarczający przy odblokowaniu silnika na 280 km czy też nie należy się tym przejmować.
    Stelvio 280 HP ma 2 dodatkowe chłodnice do IC w zderzaku

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Tak ma wpływ wybucha po tygodniu. Poważnie to zadaj to pytanie tunerowi od silnika to co ci odpowie i podziel sie opinią.
    ....wielkie dzięki za wartościowy komentarz

    Pytam się osób które coś wiedzą, wykonały na wartym jeszcze jakieś pieniądze samochodzie. Ja mam przejechane 7 000km i to jest cały czas w miarę nowy samochód. Opinia tunera że "panie wszystko będzie cacy" to trochę za mało.

    Wracając do tematu - Zastanawiam się ewentualnie czy sterowanie silnikiem nie zabezpiecza samo w sobie przed przegrzaniem i może w takim wypadku modyfikacja 200->280 byłaby bezpieczna. Proszę o opinię osoby, które mają doświadczenie w tym temacie czy faktycznie ryzyko przegrzania może się pojawić.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Generalnie znając przypadłości tego silnika i usterki ja swoejgo nie tknę żadnym tuningiem

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał diskman Zobacz post
    Witam,

    Przygotowuję się do chiptuningu mojego Stelvio wyprodukowanego na koniec 2018 roku. Dzisiaj wlewając płyn do spryskiwaczy zobaczyłem tabliczkę przy układzie chłodzenia 200 HP co sugeruje, że są różnice i układ zastosowany w wersji 200 KM jest inny od tego z 280 KM.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200726_120609_HDR.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	85.5 KB
ID:	271465

    W książce serwisowej pisze też, że płynu w układzie chłodzenia jest mniej w wersji 280 KM.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200726_133416.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	271466

    Podsumowując: Czy takie różnice w układzie chłodzenia i podniesienie mocy silnika do 280 KM może być niebezpieczne?

    pozdrawiam
    MN
    A co z gwarancja? napisałeś ze masz 7 tys przejechane ?

    Żeby utrzymać gwarancje nie możesz nic modyfikować .....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Generalnie znając przypadłości tego silnika i usterki ja swoejgo nie tknę żadnym tuningiem
    W sensie jakie usterki ?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Generalnie znając przypadłości tego silnika i usterki ja swoejgo nie tknę żadnym tuningiem
    A co miałeś za usterkę? bo ja miałem wymieniony przy 5 000km moduł mutiair .... ale w zamian dostałem nowe s90 jako samochod zastepczy takze nie było źle Naprawa trwała 2 miesiące przez Covid ...

    Tu są interesujące informacje squadra-tuning.com/chiptuning/alfa-romeo/stelvio-alfa-romeo/2-0turbo-280-pk

    We have also done something with the water temperature limit. By default, it intervenes from 110 degrees. We find that a bit late considering the normal working temperature of around 85-88 degrees. We have lowered that to 104 degrees.

Podobne wątki

  1. Układ chłodzenia 1.6/2.0 TS
    Utworzone przez miszikk w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2018, 17:35
  2. Układ chłodzenia
    Utworzone przez Marcin147jtdm w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2018, 07:50
  3. Układ chłodzenia
    Utworzone przez Bullitt89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 18:53
  4. [156] układ chłodzenia cd............
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:17
  5. [156] UKŁAD CHŁODZENIA
    Utworzone przez olgd w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory