Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: Stelvio po wypadku nie odpala

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    W mojej Stelvio w/g nr VIN wychodzi OE 50562165, pompa ta w/g katalogu stosowana była od 17.12.2018 do 13.09.2019 (mój jest z 5.9.2019) w samochodach z silnikiem 2.0 i 2.2D i skrzynią automatyczną. Numer Ate na mojej pompie to 10.1202-0893.4.
    Mój numer pompy zamienia się z nr 50565892 czyli taką stosowaną od 13.09.2019.

    Numer który Tobie podali 50554252, był stosowany w Stelvio z automatem i silnikami 2.0 i 2.2D od 23.04.2017 do 3.02.2018, numer ten został zastąpiony numerem 50562167 stosowanym w tych samych autach w okresie od 24.09.2018 do 17.12.2018 i ten numer jest ostateczny i nie zamienia się już na żaden inny. Po drodze tam jeszcze był stosowany numer 50556446 produkcja od 03.02.2018 do 24.09.2018 ale on także został zastąpiony numerem 50562167.

    Można więc z tego wywnioskować, że do Twojej będą pasować wszystkie te trzy numery OE które podałem w części mojej wypowiedzi dotyczącej Twojego numeru OE. A więc z samochodów z produkcji do 17.12.2018 roku, wyposażonych w skrzynię automatyczną i silnik 2.0 lub 2.2D (2.9 ma inne numery pomp, więc to odpada).

    Teraz musisz to wszystko przetrawić i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Możesz także poprosić osoby mające samochody z interesującego Cię okresu, o sprawdzenie numeru Ate na swoich pompach (da się go odczytać lub zrobić mu zdjęcie, sprawdziłem u siebie). Ewentualnie możesz zapytać sprzedającego o numer VIN samochodu, to mogę Ci sprawdzić jaki numer OE wychodzi po VIN-ie.

    Ewentualnie zapytaj jeszcze tych którzy się na tym znają (a jest ich co najmniej kilku na tym forum), czy tu nie ma problemu z zamontowaniem używanej pompy, bo z radarami kiedyś był (teraz wiem, że już potrafią je wyczyścić).
    ok dzięki, a jak się to ma do numeru , który jest na mojej pompie czyli 5055329000.

    Moja alfa jest z 05/2017.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnwayne2 Zobacz post
    ok dzięki, a jak się to ma do numeru , który jest na mojej pompie czyli 5055329000.

    Moja alfa jest z 05/2017.
    No raczej nie ma on nic wspólnego z numerem OE.

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cześć, aktualizacja jest taka, że samochód w końcu odpalił, problemem okazała się pompa abs, po której wymianie samochód odpalił Także dzięki wszystkim za pomoc

    Jeszcze mam taki problem z pedalem hamulca, że jest on luźny i i przy naciśnięciu najpierw wciska się tą częśc "luźną" i hamulec w ogóle nie reaguje , potem dochodzi do takiej mocnej blokady i lekkie naciśnięcie dalej nic nie daje i dopiero wciśnięcie z dużą siłą powodują nagłe ostre hamowanie.
    W ogóle nie można hamować po trochu. Albo mocno albo wcale.

    Stąd moje pytanie czy ktoś może wie, jak się nazywa ta część odpowiedzialna za tą sytuację , to chyba jakaś spinka ,czy linka jest uszkodzona ? Tylko jak się to fachowo nazywa ?
    Może ktoś wie , lub ma schemat budowy hamulca.

    Dzięki

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnwayne2 Zobacz post
    Cześć, aktualizacja jest taka, że samochód w końcu odpalił, problemem okazała się pompa abs, po której wymianie samochód odpalił Także dzięki wszystkim za pomoc

    Jeszcze mam taki problem z pedalem hamulca, że jest on luźny i i przy naciśnięciu najpierw wciska się tą częśc "luźną" i hamulec w ogóle nie reaguje , potem dochodzi do takiej mocnej blokady i lekkie naciśnięcie dalej nic nie daje i dopiero wciśnięcie z dużą siłą powodują nagłe ostre hamowanie.
    W ogóle nie można hamować po trochu. Albo mocno albo wcale.

    Stąd moje pytanie czy ktoś może wie, jak się nazywa ta część odpowiedzialna za tą sytuację , to chyba jakaś spinka ,czy linka jest uszkodzona ? Tylko jak się to fachowo nazywa ?
    Może ktoś wie , lub ma schemat budowy hamulca.

    Dzięki
    Z tylu pedalu jest taki plastyk zaczep i zeby go zdjac trzeba miec specjalny klucz. Ktos jak ci to robił po prostu to zniszczyl lub żle wlozyl dlatego masz taki objaw jedz na reklamacje.

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Z tylu pedalu jest taki plastyk zaczep i zeby go zdjac trzeba miec specjalny klucz. Ktos jak ci to robił po prostu to zniszczyl lub żle wlozyl dlatego masz taki objaw jedz na reklamacje.
    No cóż , ciężko to będzie pewnie udowodnić czy tak było jak przyjechał z Kanady po wypadku , czy ktoś to zepsuł, na pewno nie będą chcieli się do tego przyznać , że to z ich winy. Choć jak robili tą pompę abs to odpowietrzali hamulce.

    A jeśli to zniszczył i trzeba kupić nowy to jak to się dokładnie ta część nazywa żeby taką kupić ?

    Jaki to klucz dokładnie musi być by to zrobić ?

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnwayne2 Zobacz post
    No cóż , ciężko to będzie pewnie udowodnić czy tak było jak przyjechał z Kanady po wypadku , czy ktoś to zepsuł, na pewno nie będą chcieli się do tego przyznać , że to z ich winy. Choć jak robili tą pompę abs to odpowietrzali hamulce.

    A jeśli to zniszczył i trzeba kupić nowy to jak to się dokładnie ta część nazywa żeby taką kupić ?

    Jaki to klucz dokładnie musi być by to zrobić ?
    Zeby wyjac pompe abs musieli odlaczac od pedalu.

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Zeby wyjac pompe abs musieli odlaczac od pedalu.
    Ok tylko jak to teraz naprawić ? Bo oni twierdzą, że ta część łącząca pedał z pompą abs jest uszkodzona i trzeba kupić nową. Tylko nie wiem dokładnie jak ta część się nazywa i co kupić ?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. [159] 159 2.4 jtd AUTOMAT nie odpala po wypadku
    Utworzone przez motodoktor1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 22:18
  4. Po wypadku nie odpala
    Utworzone przez evomarkos w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 17:15
  5. po wypadku
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory