Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Opony całoroczne

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    W s-max ( napęd 4x4) mam CrossCLimate od 3 lat - mega fajna opona jako uniwersalna.
    W AR Stelvio ( też 4 łapy) mam 2 komplety.
    Dlaczego tak - ktoś spyta?
    AR mam do zapierda... , a tam nie ma kompromisów.
    S-max jest u mnie autem rodzinnym i te opony są strzałem w 10. Często zima jeżdżę w góry, Alpy też wyłapałem i niczego im nie brakuje. Zarówno latem , jak i zimą... Ale s-maxem jazda jest zdecydowanie bardziej stonowana...

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Macie może jakieś porównanie z CC2, hankook kinergy 4s2 750? W testach podobnie to wypada, a cenowo Micheliny obecnie powalają, prawie 200pln różnicy na sztuce zestawiając je razem.
    Biorę pod uwagę Goodyear vector, Hankook kinergy, i te Micheliny.
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 28-06-2023 o 17:30

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Do dynamicznej jazdy do jakiej te auta o charakterze tylnonapedowym caloroczne srednio l/słabo sie sprawdzą. W giulii mam 2 komplety, w spiderze tylko letnie, za to żonie do 150hp giulietty caloroczne zalozylem, tak samo ojcu do 82hp hyundaia i20.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Macie może jakieś porównanie z CC2, hankook kinergy 4s2 750? W testach podobnie to wypada, a cenowo Micheliny obecnie powalają, prawie 200pln różnicy na sztuce zestawiając je razem.
    Biorę pod uwagę Goodyear vector, Hankook kinergy, i te Micheliny.
    Warto w ogóle ? Nowe alu 17 + dobre opony zimowe można wyrwać za 3,5kzł. Warto płacić za przekładkę 2 x w roku i jeździć niepewnie i latem, i zimą ? Bezpieczeństwo najważniejsze. I niemal każda zimowa, i każda letnia w swoich warunkach będzie lepsza od wielosezonowej.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie warto, i nie chodzi o bezpeiczeństwo, ale o korzystanie w pełni z takich aut jakie mamy. za całorocznymi przemawia okres przejsciowy i wariactwa pogody, ale to pojedyncze epizody, wtedy ciut trzeba uważać i tyle.

  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Okresy przejściowe u nas w kraju są całkiem długie akurat. I wtedy wielosezonówka góruje.
    Ale ! - nie są krytyczne. Krytyczne choć krótkie zasypania śniegiem zdyskwalifikuja auto. Coś jak "czasem się zepsuje" - dyskwalifikacja.
    Zrobiłem na sobie w nie-sportowym aucie test całorocznych (Bridgestone akurat) w deszczu i chłodzie - super , zimowa i letnia podejścia nie ma . W pierwszym ich sezonie śnieg w miarę ok . W drugim już po połowie bieżnika plus twardnienieje mieszanka jak w każdej oponie z wiekiem i przebiegiem.
    Kwestia też regionu Polski. Co innego Trójmiasto a co innego podgórskie tereny.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie warto, i nie chodzi o bezpeiczeństwo, ale o korzystanie w pełni z takich aut jakie mamy. za całorocznymi przemawia okres przejsciowy i wariactwa pogody, ale to pojedyncze epizody, wtedy ciut trzeba uważać i tyle.
    Dokładnie, ale nawet gdy się przedłuży jazdę na zimówkach na maxa to i tak na nich bezpieczniej niż na wielosezonowych lub letnich gdy się pojawi wiosenna gołoledź, chociaż trzeba się liczyć z przyspieszonym zużyciem. Ja od lat używam tych samych dębic frigo/frigo II i pod każdą górkę w śniegu i błocie pośniegowym wyjechałem na ośce, a na lodzie żadna nie pomoże poza zdrowym rozsądkiem ile by tam krzemionki w gumie nie było.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ja ogólnie dobrze wspominam całoroczne, tylko to były dawne czasy i w miejskim aucie, ale obecnie wykorzystywanie samochodu będzie podobne.

    Ze względu na wykorzystanie auta tzn, niskie przebiegi <10k km, kilka wypadów w trasę oraz, że kiedyś taka przejściowa pogoda mnie spotkała nagle (spadł śnieg w maju) a ja byłem na letnich co skończyło się średnio, jestem przekonany do całorocznych. Kwestia co sobie poradzi w giulii i wiadomo jak duzy worek pieniędzy będzie kosztowało.

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Ja ogólnie dobrze wspominam całoroczne, tylko to były dawne czasy i w miejskim aucie, ale obecnie wykorzystywanie samochodu będzie podobne.

    Ze względu na wykorzystanie auta tzn, niskie przebiegi <10k km, kilka wypadów w trasę oraz, że kiedyś taka przejściowa pogoda mnie spotkała nagle (spadł śnieg w maju) a ja byłem na letnich co skończyło się średnio, jestem przekonany do całorocznych. Kwestia co sobie poradzi w giulii i wiadomo jak duzy worek pieniędzy będzie kosztowało.
    Jeśli Gulia ma taki negatyw jak 159 - to całoroczne od wewnątrz zje ci w max 5tys kilometrów.

Podobne wątki

  1. Opony całoroczne za i przeciw.
    Utworzone przez eddi87 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 28-12-2020, 10:09
  2. [Sprzedam] Opony Całoroczne : Delinte Thunder D7, 97W XL , 245/35 r19
    Utworzone przez _M_ w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2020, 04:05
  3. [Giulietta] Opony całoroczne
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 07:51
  4. Opony całoroczne Hankook Optimo 4S 225/45/17
    Utworzone przez maniek015 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory