Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: zbiorniczek wyrownawczy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nie są połączone, to 2 osobne obiegi.
    Dzięki,

    lecz przelewy są z sobą połączone i nie wiem czy nie dzielą sobie wspólnie chłodnicy.
    Dzwoniłem dzisiaj na info linie i mi powiedzieli ze było kilka przypadków z podobnymi objawami i w tym przypadku wgrywali nowy soft,
    pewnie zmienili coś w sterowaniu pompa, żeby nie wywalała płynu może przepustowość jest zmniejszona w nowym sofcie,tego mi nie powiedzieli.
    dziekuje wszystkim za rady.
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Nic nie jest połączone. Jakby były połączone to po co 2 zbiorniczki?
    Masz 2 chłodnice, każda do innego obiegu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    daj zdrowo w palnik i zgaś silnik jak po chwili usłyszysz brzęczenie z lewej stronie silnika to znaczy że działa

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Nic nie jest połączone. Jakby były połączone to po co 2 zbiorniczki?
    Masz 2 chłodnice, każda do innego obiegu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Witaj w przypadku benzyny tak ,w dizlach są połączone spójrz na zdjęcia komór silnikowych i porównaj u nas wychodzi trojnik ze zbiorniczka na gorze i jest połączony tym od silnika,mowa oczywiście o dizlach ,trochę nie w temacie ale nie mylmy dwóch różnych jednostek
    Pozdr
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Stelvio 210 Hp JTD + 75 2.0 + 159 2.2 + Maserati QP IV Evo V8
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ducrider Zobacz post
    Witaj,tak,wymieniłem korek bo to najtańsza opcja ,tylko ze mi dużo płynu nie zeszło jakieś 200 ml,tylko niestety nie wiem od kiedy bo autem przejechałem jakieś 2000 tys km od zakupu,będę śledził temat .wyczytałem na zagranicznych forach ze temat się pojawiał w dizlach,problemem okazał się czujnik na obwodzie który nie załączył pompy elektrycznej i wtedy check engine,mimo tego denerwujące w trasie taki przypadek ,bez mesa możliwości skasowania checku ,tryb awaryjny,jak bym nie był fanem marki to bym go chyba spalił z nerwów.
    [lang=en]Hi all, sorry for not writing in Polish as I am from Finland and don´t speak the language. I currently have the same problem with my diesel Stelvio with the code U02A9-00 constantly on and U05AA-00 sporadic error. The dealer wants to change the ECU as they thing the problem is caused by a broken ECU, which is rather expensive. I would really appreciate if you could point me to the forum or thread where you found info regarding the faulty sensor or possible cause of the problem. I have already tried two brand new pumps, one gives an additional two error codes (P24A7-00 & P1104-00) while the one installed only gives the above two U codes.

    Grateful for any help,
    Åke[/lang]

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam,
    podpinam sie pod temat. Moja Giulia Veloce miala niedawno wymieniony w serwisie MultiAir, od wymiany zrobilem nia z 1000 km spokojnej jazdy. Jakies 3 tygodnie temu wyruszylem na autostrade no i dalem w palnik jak to byc powinno w tym aucie.
    Radosc byla niestety krotka bo po ok. 60 km zapalila sie najpierw kontrolka braku plynu chlodniczego a prawie natychmiast potem by sprawdzic olej. Otworzylem maske i szczeka mi opadla. Maska i pokrywa silnika byly obryzgane plynem chlodzacym, cala lewa strona silnika, przy zbiorniku plynu obryzgana tak samo. Lewy zbiornik plynu pusty, prawy, ten mniejszy, prawie sie przelewa, chociaz pamietam ze bylo w nim jakies 3/4 pojemnosci, czyli ten pewnie plynu "dostal". Nie wiem czy to mozliwe, ale wszystko na to wskazuje, ze jakos w benzynie te oba uklady sa polaczone. OK, do tematu:
    Laweta, do serwisu ktory robil wczesniej MultiAir i wciskanie mi kitu, ze to z winy uzytkownika W koncu zrobili (za darmo, czym przyznali sie do bledu po skreceniu MA) i stwierdzili, ze uklad nie byl prawidlowo odpowietrzony.
    Wczoraj pojechlem znowu na autostrade i po 20-30 km szybkiej jazdy dojechawszy do domu, otworzylem maske i co widze?? Obryzgana plynem pokrywa silnika i prawie pusty zbiornik, ten po lewej stronie.
    Czy to jest dla ludzi w serwisach jakas niezrozumiala w budowie rakieta kosmiczna czy normalny, nowoczesny samochod? Rece mi opadaja na mysl, ze bede znowu musial rozmawiac z tymi "specjalistami"
    Czy ktos z Was rozumie o co chodzi z tym wywalajacym plynem od chlodzenia silnika?

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Co to za serwis, gdzie?
    Ja bym chyba zmienił serwis w tej sytuacji.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Normalka odpowietrzyli układ przy nie otwartym na full termostacie. Procedura przewiduje nagrzanie silnika, a ponieważ nie ma wskaźnika temperatury płynu chłodzącego więc robią to na "czuja" i takie efekty są.

    Dodatkowo należy sprawdzić czy ogólnie termostat działa poprawnie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    To jest myśl, dzięki. Jutro rano spytam tych 'miszczy' czy rozgrzali wcześniej silnik, dzięki jeszcze raz

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jak już wiele razy pisano, nie przejmuj się poziomem płynu w okolicy MIN w zbiorniczku od strony pasażera - tak ma być. Jeżeli samo sobie wyrzuciło nadmiar po złym odpowietrzaniu - ja bym się 100 razy zastanowił czy jeszcze raz niepotrzebne zostawiać auto w rękach takich partaczy, czy poobserwować (jeżeli nie ma innych problemów).

Podobne wątki

  1. Alfa GT - JTD - Co to za zbiorniczek?
    Utworzone przez piotr_gt w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 22:42
  2. [155] gotujaca sie woda i wywalajacy plyn przez wyrownawczy
    Utworzone przez M4Ni3K w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 16:14
  3. Zbiorniczek wyrównawczy
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 13:26
  4. zbiorniczek plynu
    Utworzone przez alfik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2006, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory