Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Temat: Maks 2000rpm przez parę minut, co jest?

  1. #61
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wili Zobacz post
    witam, nie wiem czy to co napisze okaże sie takie pomocne ale.. miałem styczność z takim problem w nissanie mikrze 2001r. gdy go odpalałem auto ledwo jechało, straszny muł, normalnie zaczynało jechać po przejechaniu 300m, czasem mniej, czasem więcej. Mechanicy twierdzili ze to jakiś tam czujnik, po wymianie dalej bylo tak samo. Potem mieli wiele innych świetnych teorii, ale dążąc do sedna, usterką okazała sie uszczelka pod głowicą

    Odnośnie tego jak to nazwałeś "świstu" skad ten dźwiek dochodzi?
    Dźwięk dochodzi z przodu auta, słychać je także pod spodem, ale przy uszczelce pod głowicą uciekałby mi płyn chłodniczy, a tak nie jest.

    Niestety nie mogę pokazać jak to 'gra', bo windows mi się 'wywala' po zainstalowaniu sterowników bluetooth (bluesoil), więc musiałem to wyrzucić, a mam to tylko na telefonie póki co. Odbiore swój drugi aparat z możliwością nagrywania filmów to nagram to ustrojstwo

  2. #62
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Byłem dziś u mechanika sprawdzić tą ową nieszczelność w układzie i nie NIC. Poodkręcał, posprawdzał rurki, popsikał benzyną sprężoną i dosłownie nie znalazł nic. Tak więc parametry TRA sobie, a samochód sobie

    Trzeba będzie kiedyś z tym ecu poprawcować, bo rano to jakaś lipa z tym 'spadochronem'.

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - u mnie efekt spadochronu rozwiązany, zlikwidowany.!!!
    - pozostał tylko efekt falowania , ale to dlatego, poniewaz dla testów była założona uszkodzona przepustnica + silnik krokowy.
    - zmiana wersji oprogramowania 0.24 , 0.46, 0.66 nie zlikwidowała tego problemu.
    - czyli wnioski są oczywiste: przepustnica + silnik krokowy.
    - pozostał jeszcze jeden krok, wymiana kolejno silnik krokowy , potem przepustnica.
    - na razie nie mam tyle czasu aby to zrobić.
    - poniżej reakcja ECU na odłaczenie MAF-a oraz czujnika temperatury, widac przejście z trybu awaryjnego na tryb serwisowy.
    - w tych trybach inna jest metoda grzania sondy lambda, proszę zwrócić uwagę na kąt wyprzedzenia zapłonu.

    --
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #64
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=bubu321;216451]- u mnie efekt spadochronu rozwiązany, zlikwidowany.!!!

    ROZWIĄZANY?

    - w jaki sposób? wymieniłeś przepustnicę z krokowcem czy wgrałeś nowe oprogramowanie czy jakieś rezystorki?

    -Da się zrobić to domowym sposobem czy trzeba trochę się znać?

    Dzięki za odp.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - tak jak napisałem wyżej.
    - zmieniłem przepustnice z silnikiem krokowym.
    - potem wgrywałem oprogramowanie od wersji 0.24 , testy, potem 0.46, testy, na końcu 0.66
    - wydaje mi się że jest dobrze, pod wzgledem mocy na zimnym.
    - ale to by musiał ktoś potwierdzić, nie tak zainteresowany efektami jak ja.
    - są dwie metody programowania, na stole tak jak opisałem w dziale warsztat oraz na samochodzie przy sprawnym immobilizerze.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #66
    remcyk
    Gość

    Domyślnie

    Dziwna sprawa.Wymienilem do kompletu przeplywomierz,tak na wszelki wypadek Teraz juz wszystko co mogloby powodowac zamulenie jest wymienione:swiece,kable,sonda,przeplywka,kat wywalony.Mialem cicha nadzieje ze po wymianie przeplywki na nowa odczuje sie jakas roznice.Po zalozeniu przeplywki zrobilem okolo 300 km i teraz zauwazyłem poprawe,jest to troche dziwne.Z tego co wiem przeplywka to sensor i jesli miala by nastapic poprawa,to zaraz po podmianie.Czy wedlug was przeplywka miala wplyw na prace innych podzespolow ktore dopiero po przejechaniu jakiegos odcinka zaadaptowaly sie do nowych warunkow.Teraz jeszcze musze sprawdzic spalanie.

  7. #67
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Bubu, czy mała ilość powietrza podana przez MAF'a przy starcie auto i na biegu jałowym może spowodować przejście w stan awaryjny ECU?

    Jak przez jakiś czas dostaję za niską wartość kg/h i nie zgadza się z mapą ECU.

    Próbowałeś obniżyć tylko tą wartość?

    Co do spadachronu to chyba bardziej opiera się to na wartościach potencjometru na ośce przepustnicy. Bo jak inaczej? Przecież depczemy geja gazu to silnik krokowy jest "wyłączony", a jedyny element jaki jest brany pod uwagę to potencjometr i jego wartości. Małe uchybienie w wartościach powoduję złe wyniki w obliczeniach. A czy adaptacja nie pobiera wartości z potencjometru w trakcie deptania geja gazu?

    Może ten parametr(rezystancja) jest "sztywny" - może tylko opiera się na "stałych" wartościach i nie brana jest pod uwagę eksploatacja elementu i zmiana wartości z upływem czasu?

    Dość ciekawe
    Ostatnio edytowane przez MarcinTM ; 10-09-2009 o 11:02

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 08:38
  2. Check engine. Silnik nie odpala przez 15 minut JTD
    Utworzone przez ksawery166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 19:02
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 22:36
  4. Brak mocy do 2000rpm
    Utworzone przez xander83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 19:34
  5. [Brera] Czy 3.2 JTS jest opracowany przez Alfa Romeo?
    Utworzone przez Michele87ar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory