Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Alfa Giulia adaptacja pompy abs, nie działający panel komfortu

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Uszkodzoną pompę rozebrałem z sukcesem, z tego co widzę są tam 2 płytki. Jedna duża sterująca, druga mała z QR CODEM. Bez wiekszego problemu można je wyciągnąć i rozłączyć od układu sterującego bo nie są lutowane tylko wsuwane na wcisk. Niestety dopiero teraz odczytałem post więc nie sprawdziłem czy jest tam taki moduł pamięci.
    Jeśli będzie to jest szansa że podmiana samej pamięci wystarczy? To chyba byłoby zbyt proste

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    ja nie podpowiem, nie robiłem nigdy większych napraw/wymian - jeśli chodzi o grzebanie w Alfach to jestem tylko wprawionym retrofiterem ograniczającym się do czystych robót wewnątrz auta, naprawy to dla tych którzy mają wyposażony warsztat (a nie ciasny garaż) i doświadczenie, do tego z tego żyją więc mają motywację/potrzebę zgłębiać każdy temat napraw i kupę okazji do zbierania doświadczenia.
    myślę że [MENTION=115]majk[/MENTION] tu będzie właściwą osobą

    EDIT
    a samych płytek nie podmienisz? po robocie pewnie tylko kalibracje w ABS puścić z kompa i spokój.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-03-2021 o 17:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriumce Zobacz post
    Jeśli będzie to jest szansa że podmiana samej pamięci wystarczy? To chyba byłoby zbyt proste
    zbyt proste
    moze mogloby dzialac, gdyby wersje oprogramowania byly takie same w ABS. ale podmiana pamieci nigdy nie dzialalo u mnie

    tez najprawdopodobniej bedziesz musial odwiedzic ASO aby zaktualizowac oprogramowanie do tego samego poziomu

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Question

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja nie podpowiem, nie robiłem nigdy większych napraw/wymian - jeśli chodzi o grzebanie w Alfach to jestem tylko wprawionym retrofiterem ograniczającym się do czystych robót wewnątrz auta, naprawy to dla tych którzy mają wyposażony warsztat (a nie ciasny garaż) i doświadczenie, do tego z tego żyją więc mają motywację/potrzebę zgłębiać każdy temat napraw i kupę okazji do zbierania doświadczenia.
    myślę że [MENTION=115]majk[/MENTION] tu będzie właściwą osobą

    EDIT
    a samych płytek nie podmienisz? po robocie pewnie tylko kalibracje w ABS puścić z kompa i spokój.
    Właśnie po rozebraniu myślałem nad tym. Tą małą płytkę z QR CODEM wymienie bez najmniejszego problemu. Jest nienaruszona. Jeśli chodzi o tą dużą płytkę to lekko dostała, niby nie jest nigdzie złamana, ale delikatnie róg się odkształcił, w jednym miejscu dostała się woda, wydaje mi się że ze 2-3 jakieś mikro rezystorki się poutleniały. Nie jestem pewny bo jest to miejsce troche przyśniedziałe więc dowiem się dopiero gdy będe miał obie płytki obok siebie do porównania. Jakieś swiatełko w tunelu jest... nigdy nie przypuszczałem że z pompą mogą być aż takie cyrki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E0245ABA-6882-403F-A43A-C4AC1A0257BB.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	134.4 KB
ID:	276702
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40E9277B-A527-4C64-A1D4-28C56B412A34.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	118.9 KB
ID:	276703
    Ostatnio edytowane przez andriumce ; 12-03-2021 o 19:00

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    nie znam schematu, w rękach nigdy nie miałem rozebranej pompy ABS, ale po tym co widzę na zdjęciach (1 stronę tylko pokazałeś, ciekawe czy na drugiej podobnie), to wydaje mi się że ta duża płytka to może tylko wykonawcza - jakieś diody/tranzystory/zasilania itp a mała ma logikę, a skoro nienaruszona mała to do dzieła tylko ja wymień jeśli wygląda tak samo. no chyba że na drugiej stronie są jakieś scalaki wrzuć fotkę dobrej jakości w razie czego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Małej mam takie fotki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6AE4E405-9A5E-4597-BE46-CEDBB0F6BB41.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	132.9 KB
ID:	276716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34395A8D-1FFF-4627-AD4B-1088303E8874.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	129.5 KB
ID:	276717
    Dużej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07C54636-AA75-4919-9291-570AB7BED454.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	155.6 KB
ID:	276718Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4E54EC0A-012B-4F02-8A50-DA099AAE612B.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	144.5 KB
ID:	276719

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    a to jednak na "dużej" też trochę scalaków. nie wiem na której siedzi pamięć o której majk wspominał, poczekajmy na jego podpowiedź bo ja sobie będę spekulował tylko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriumce Zobacz post
    Pretensji w swoim poscie nie zauwazylem, kolega raczej tez nie napisal zadnych konkretow, czy ilosc postow ma tu jakies znaczenie? Rozumie ze jak zakupie nowy modul i dalej będe miał ten sam problem to otrzymam zwrot pieniędzy od ciebie? Szukam konkretnych odpowiedzi, wiem że są tu osoby ktore są w stanie mi pomóc oczywiście odpłatnie.

    Za stary jestem na siedzenie i nabijanie postów, ogolnie mam swojego GM TRUCKA i bardziej siedze w tym temacie, alfe kupiłem dla żony, mam z nią (alfą) pewien problem więc próbuje rozwiązać go w Waszym gronie. Jestem obojętny na treści tzw forumowych przypier*alaczy, potrzebuje zaczerpnąć info u kogoś kto miał bezpośrednio z tym modelem (lub stelvio) styczność.
    Pozdrawiam


    Edit: z tego co wiem to moduł abs jest w pompie abs. Niestety nie ma 2 takich samych pomp więc nawet nową pompę ktoś musi programować/adoptować pod vin samochodu. Czy jest szansa zrobić to na używanej pompie z innego samochodu? ( oczywiscie tego modelu o innym nr vin)
    Taka moja uwaga
    Bycie aroganckim na tym forum nie jest zbyt mile widziane.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07C54636-AA75-4919-9291-570AB7BED454.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	230.3 KB
ID:	276721

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Spoko, nie jestem arogancki , mam konkretny problem, szukam konkretow a nie pitu pitu.
    O pogodzie i przypuszczeniach moge pogadac z byle kim, a nie na forum, w ktorym sa niektore osoby bardziej w temacie ode mnie. Mysle ze temat tez jest warty uwagi bo w przyszlosci na pewno ktos sie spotka z podobnym problemem. Jesli jednak uwazasz inaczej mozesz usunac temat, problem pewnie i tak rozwiaze jak kazdy inny. Pozdro

    P.S. Shpuncik, w poniedzialek musze sie przyjrzec temu bo jestem na wyjezdzie, dzieki za cenna rade.
    Ostatnio edytowane przez andriumce ; 13-03-2021 o 15:26

Podobne wątki

  1. Spalony Moduł Komfortu BSI Alfa GT 2.0 JTS
    Utworzone przez Bartez.exe w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2019, 06:20
  2. Działający panel po wyłączeniu silnika
    Utworzone przez LowcaAndroidow w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2018, 10:29
  3. [159] Nie działający panel sufitowy !!!!
    Utworzone przez Dawid159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 13:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory