Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wtrysk przelewa mimo regeneracji

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon, 1.9, 150km, automat
    Postów
    4

    Domyślnie Wtrysk przelewa mimo regeneracji

    Witam, moja alfa (159,1.9,16v) straciła jakiś czas temu moc. Okazało się, że jeden z wtryskiwaczy przelewa paliwo. Oddałem je do reklamacji (Bosh Stalowa Wola), gdyż były niedawno regenerowane przez poprzedniego właściciela. Wyczyścili, oddali, nie wykryli błędów, ani opiłków. Mocy cały czas brakowało, więc zregenerowałem turbinę. Turbo zostało założone 3 dni temu, jednak samochód zbiera się jeszcze wolniej. Na komputerze okazało się, że znowu jeden z wtrysków przelewa (tym razem inny niż poprzednio).

    Auto miło zaślepiony egr i usunięte klapy przez poprzedniego właściciela. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, oprócz wartości paliwa wtryskiwanego do silnika. Czy ktoś z Was na pomysł, co to może być? Gdzie szukać? Co sprawdzić?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Auto nadmiernie kopci podczas przyśpieszania ??

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    159 2.4 jtdm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skanda Zobacz post
    Witam, moja alfa (159,1.9,16v) straciła jakiś czas temu moc. Okazało się, że jeden z wtryskiwaczy przelewa paliwo. Oddałem je do reklamacji (Bosh Stalowa Wola), gdyż były niedawno regenerowane przez poprzedniego właściciela. Wyczyścili, oddali, nie wykryli błędów, ani opiłków. Mocy cały czas brakowało, więc zregenerowałem turbinę. Turbo zostało założone 3 dni temu, jednak samochód zbiera się jeszcze wolniej. Na komputerze okazało się, że znowu jeden z wtrysków przelewa (tym razem inny niż poprzednio).

    Auto miło zaślepiony egr i usunięte klapy przez poprzedniego właściciela. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, oprócz wartości paliwa wtryskiwanego do silnika. Czy ktoś z Was na pomysł, co to może być? Gdzie szukać? Co sprawdzić?
    Na komputerze wg mnie nie sprawdzisz czy wtrysk przelewa. To można sprawdzić podłączając menzurki z przewodami w miejscu powrotu paliwa z wtrysku. Na komputerze możesz jedynie sprawdzić korekty, ale one nie oznaczają na 100% uszkodzenia wtrysku. Moze być to wiele kwestii, miedzy innymi uszczelka pod wtryskiem lub ciśnienie sprężania. To jedynie wskazówka, ale żeby lepiej zdiagnozować to wymień miejscami wtryski i sprawdź czy zmieni się koretka na tym garze czy pójdzie razem z wtryskiem.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon, 1.9, 150km, automat
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon, 1.9, 150km, automat
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie kopci w ogóle. Jest zamulone, nie zbiera się po wdepnięciu gazu. Czasami się zbierze, ale zazwyczaj mogę nadepnąć do podłogi, a reakcji brak. Tak jakbym był na zbyt wysokim biegu (skrzynia to automat)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Auto nadmiernie kopci podczas przyśpieszania ??
    Nie kopci w ogóle. Jest zamulone, nie zbiera się po wdepnięciu gazu. Czasami się zbierze, ale zazwyczaj mogę nadepnąć do podłogi, a reakcji brak. Tak jakbym był na zbyt wysokim biegu (skrzynia to automat)

Podobne wątki

  1. nie włącza wentylatora mimo temperatury
    Utworzone przez ZedaX w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2017, 21:05
  2. Przelewa plyn chlodniczy do zbiorniczka - czy to normalne?
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 16:47
  3. [155] V6 przelewa sie w silniku
    Utworzone przez Celesta w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 14:18
  4. [156 1.8TS] Mimo pracy wentylatora, grzeje się
    Utworzone przez WILKU1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 05:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory