Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa Romeo 159 usterka głównego komputera

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie Alfa Romeo 159 usterka głównego komputera

    Witam wszystkich!
    Na wstępie podziękuję za każdą odpowiedź uzyskaną pod tym tematem. Niestety problem z elektroniką dopadł również i mnie. Ale po kolei.
    Wróciłem z małej wycieczki pod dom bez żadnych większych objawów, zgasiłem auto, brak jakichkolwiek komplikacji. Na następny dzień, wkładam kluczyk... standardowy problem ,,kręci nie odpala". Wiadomo jak to w takich sytuacjach, od razu postarałem się o wykluczenie tych podstawowych problemów takich jak rozładowanie akumulatora czy problem z rozrusznikiem. Posprawdzałem bezpieczniki (te wewnątrz auta jak i te przy akumulatorze). No nic, dzwonie po znajomego który ma kompa, podpinamy żeby znaleźć problem. Wyświetlają się dwa błędy o oznaczeniach: P1619 oraz P2100 (tutaj problem z przepustnica). Na moje rozumowanie myslalem, że nie odpala przez brak powietrza w silniku ale to niestety okazało się błędnym rozumowaniem. Nic nie poradzę, oddałem swoją alfe do pobliskiego, polecanego elektromechanika który podobno potrafi zdziałać cuda. Troche postała przez sezon urlopowy i dostaje wiadomość od mechanika ,,awaria głównego komputera, trzeba wymienić". Stanąłem przed wyborem używka czy nowy, zdecydowałem się na tą pierwszą opcje ponieważ (według mnie oczywiście) troche bez sensu jest pakować taką kwotę w auto którego cena rynkowa nie jest jakaś cholendarnie wielka I poza tym w przypadku nowego komputera cena wymiany byłaby ok.3 krotnie większa. Gdzie leży problem...
    Chciałbym się dowiedzieć (bo może akurat ktoś z was) był w podobnej sytuacji. Co mogło spowodować usterkę głównego komputera? Jak odpiąłem przewody idące w jego stronę czuć było lekką spaleniznę i na dodatek, co dostrzegłem zobaczyłem dopiero niedawno, że niektóre bezpieczniki są delikatnie osmolone, na plastikowej obudowie bezpiecznika pojawił się delikatny ciemny nalot symbolizujący jakoby za wysoką temperaturę. Jedyny problem jaki napotkałem, to jak włożyłem w gniazdo zapalniczki ładowarkę samochodową, spaliła mi ona bezpiecznik. Wtedy nie uznałem tego, że może być to coś poważnego jednak teraz zaczęło mi coś świtać, że może mieć to jakieś powiązanie.
    Co mogło spowodować usterkę głównego komputera? Gdzie ewentualnie można szukać problemu?
    Nie chciałbym żeby po wymianie komputera samochód znow mnie zaskoczył taką samą sytuacją. Wolałbym coś temu zaradzić.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ja bym podmienił przepustnice (klapa gasząca). Dostęp łatwy można samemu. Skasuj błędy i jeszcze raz próba

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przepustnica mogłaby pociągnąć za sobą awarie tego głównego sterownika? Zastanawiam się, bo chciałbym znaleźć przyczynę tej całej awarii która mnie dopadła
    Zastanawiałem się też nad zajrzeniem do alternatora. Może wymaga on regeneracji

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Komputer ci zgłasza błąd przepustnicy więc skup się na tym temacie przynajmniej ja bym tak zrobił

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Bezpiecznik zapalniczki często się przepala od niektórych ładowarek w zależności od ich konstrukcji (takie mamy też gniazdo zapalniczki) i to nie ma raczej wpływu na komputer, po to jest właśnie bezpiecznik żeby uchronić przewody i dalsze urządzenia. Wielu ludziom padł nieraz bezpiecznik i po wymianie wszystko było ok.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Luck - to w takim razie co mogłoby być przyczyną awarii głównego kompa według? Jak mniemam to się przepalił jednak jeszcze nie odebrałem samochodu z naprawy, zrobię to dopiero w przyszłym tygodniu. Raczej ,,nie przestał on nagle działać" skoro wymagał całkowitej wymiany.
    Zastanawiam się nad genezą tego problemu, nie uśmiecha mi się wymieniać tego komputera co jakiś czas, bo nie chce by po włożeniu używki znów taka sytuacja miała miejsce.
    Dzięki za swój czas, pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 - nie odpala po wymianie głównego komputera/sterownika.
    Utworzone przez prz-24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2022, 09:17
  2. Alfa Romeo 2.0 JTS usterka układu wydechowego POMOC
    Utworzone przez pestkobar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2017, 12:07
  3. [159] Usterka Alfa Romeo 159 1.9 JTS Check engine brak mocy
    Utworzone przez Konrad20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 06:48
  4. [156] Mocowanie komputera alfa 156 2.4 JTDm 20V i osłonę komputera
    Utworzone przez jbkobziak w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 19:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory