Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Upgrade radia Giullietta 2016

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Jest aktualizacja co rok na angielskiej stronie,więc w tym radiu też masz aktualne mapy.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    W zeszłym roku były dwie aktualizacje i o nowych nic nie słychać. Ja bym szedl w Alpine.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    TRZEBINIA
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 150KM 2016
    Postów
    6

    Domyślnie

    Włącz moduł GPS za pomocą MES lub Alfa OBD.
    Ja to wykonałem w MES, następnie w radiu włączyłem opcję synchronizacji czasu wg GPS. Teraz zegar trzyma czas, a po odłączeniu akumulatora data i czas ustawiają się automatycznie.
    Mam MES w wersji 4.4 i u mnie nie pojawiaja się większość ustawień które widzę u Ciebie. Chyba będę musiał zainwestować w nowszą wersję.
    Lepiej zakupić aktualną wersję MES, czy AlfaOBD? A może jednak najlepiej mieć obydwie?
    Ostatnio edytowane przez Franko85 ; 12-02-2022 o 13:32 Powód: Dodanie cytatu

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franko85 Zobacz post
    Mam MES w wersji 4.4 i u mnie nie pojawiaja się większość ustawień które widzę u Ciebie. Chyba będę musiał zainwestować w nowszą wersję.
    Lepiej zakupić aktualną wersję MES, czy AlfaOBD? A może jednak najlepiej mieć obydwie?
    Opcja, z której skorzystałem jest chyba od wersji MES 4.5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MES 4.7.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	62.6 KB
ID:	282614

    Nie korzystam z AlfaOBD, więc nie wiem gdzie szukać opcji włączenia modułu GPS w Uconnect 6.5. Mogli by pomóc użytkownicy tego softu.
    A w ostateczności z Trzebinii do Katowic nie jest daleko.

    Co do pinów w Uconnect 6.5, tu znajdziesz rozpiskę:
    https://pinoutguide.com/Car-Stereo-C...H_pinout.shtml

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    TRZEBINIA
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 150KM 2016
    Postów
    6

    Domyślnie

    Według tej rozpiski też wynika że pin 43 to masa, a 44 to (+). Więc zdecydowanie nie powinny być ze sobą połączone. Tylko jest dla mnie zagadką jakim cudem radio działało i nie przepalił się bezpiecznik
    Ale ogólnie wygląda że radio które kupiłem jest wadliwe, więc muszę je odesłać i znaleźć jakieś inne.

    A co do MES, to w mojej wersji 4.4, okazało się, że nie było wielu opcji, które dodane zostały w kolejnych wersjach.
    Już zakupiłem licencję na nową wersję i jest tam opcja osiowania proxi dla wersji 2014+, w której są dodatkowe ustawienia pod GPS, DAB, itd.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    TRZEBINIA
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 150KM 2016
    Postów
    6

    Domyślnie

    Odesłałem radio i zamówiłem inne. Sprawdziłem te piny 43 i 44 no i okazuje się że faktycznie tutaj nie są one zwarte. Czyli problemem było wadliwe radio. Obecne działa i chciałem zrobić osiowanie proxi. Jedyne co zmieniłem to włączyłem dab, GPS i Navi. Osiowanie się udało, ale po ponownym przekręceniu kluczyka zaczęły mi wyskakiwać błędy: TMPS i wszystkich systemów trakcji (ASR, itd.) oraz Hill Holder. Przy wszystkich wyskakuje informacja że system niedostępny. Próbowałem przyciskiem od czujników ciśnienia zrobić ich adaptacje, ale nic to nie daje.
    Myślałem że tak jak po odłączeniu i ponownym podłączeniu Aku trzeba przejechać jakiś krótki odcinek i błędy znikną, ale jednak nic z tego. Podejrzewam że jednak trzeba zmienić jeszcze jakieś ustawienia przed osiowaniem. Pytanie tylko które i na jakie. Dzisiaj się jeszcze z tym pobawię i zobaczymy czy coś się uda zrobić. Oby tylko bardziej nie popsuć
    Ostatnio edytowane przez Franko85 ; 19-02-2022 o 08:36

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Może trzeba podładować akumulator.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Możesz spróbować przeprowadzić kalibracje i skręcić kierownica maksymalnie w lewo a potem w prawo. Ja po wymianie akumulatora nie mogłem się pozbyć błędów przez AlfaOBD i to pomogło.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    TRZEBINIA
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 150KM 2016
    Postów
    6

    Domyślnie

    Niestety, ale kręcenie kierownicą nie pomaga. Z odłączaniem akumulatora miałem już kilkukrotnie do czynienia, więc pierwsze co zrobiłem po pojawieniu się wspomnianych błędów to kręciłem kierownicą w pełnym zakresie i przejechałem nawet około 50km. Ale błędy dalej zostały. Próbowałem zmieniać różne opcje i ponawiać osiowanie i ostatecznie wyłączyłem czujnik ciśnienia powietrza w oponach i zmieniłem opcje ABS z ESC na ASR. Spowodowało to że nie pojawiaja się już większość błędów. Ale niektóre systemy są teraz wyłączone. Wyskakuje jedyne błąd DST nie do dyspozycji. Nie działa też zmiana trybów DNA, jest tylko tryb Natural. Wygląda że to MES coś przy osiowaniu namieszał i chyba nie da się tego poprawić.
    Umówiłem się w sobotę do serwisu i mają to sprawdzić.
    To miała być prosta wymiana radia, ale od początku wszystko idzie nie tak jak trzeba

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Lepiej wymień na Alpine iLX-702D. Lepsza funkcjonalność i mniej problemów z instalacją.
    Podbijam temat. Mam na oku Julkę Veloce niestety z UConnectem 5 cali (rozumiem, że bez nawigacji). Czy takie radio https://www.auto-muza.eu/strona-glow...e-carplay.html plus taki zestaw https://www.sklep.caraudioteam.pl/al...ta-p-8749.html załatwią sprawę?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] giullietta qv - trakcja
    Utworzone przez tzebrowski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-03-2020, 19:20
  2. [159] Upgrade hamulców
    Utworzone przez Żakoś w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 01-11-2016, 10:10
  3. upgrade zawieszenia
    Utworzone przez mjrLeeVox w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory