Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Prośba o pomoc - kalibracja ksenonów za pomocą MESa lub AlfaOBD

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Lewy przedni wahacz górny - wystarczy na lewarku podnieść i będziesz widział jak wygląda dźwigienka. Z tyłu przy dolnym wahaczu jest podobny system.
    Ok, już znalazłem na necie. Widzę, że to się robi coraz bardziej skomplikowane. Czy bez podnoszenia lewarkiem nie da tego sprawdzić? I czy potrzeba odkręcać koła i osłonę za nimi?

    I czy w sumie gdyby był problem z tymi czujnikami to MES lub inny program nie powinien wykryć błędów w module obu lamp?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    Ok, już znalazłem na necie. Widzę, że to się robi coraz bardziej skomplikowane. Czy bez podnoszenia lewarkiem nie da tego sprawdzić? I czy potrzeba odkręcać koła i osłonę za nimi?

    I czy w sumie gdyby był problem z tymi czujnikami to MES lub inny program nie powinien wykryć błędów w module obu lamp?
    Jak podniesiesz auto to koło zejdzie niżej i spokojnie zobaczysz czujnik na wahaczu z przodu. Głównie sprawdź czy nic nie jest uszkodzone. Czujnik ma czarne ramie plastikowe do którego przymocowany jest łącznik metalowy a on potem łączy się z wahaczem. Z tyłu jest podobnie ale na dole I chyba bez demontażu koła też zobaczysz czy wszystko jest na miejscu.
    Tak gdyby przewody były zerwane to powinien być błąd wbkompie

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    A czy kojarzycie czy rzeczywiście trzeba być poza samochodem, żeby zrobić kalibrację? I czy do kalibracji silnik musi być uruchomiony, czy wystarczy kluczyk w pozycji MAR?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Poza powyższym jeszcze pytanie o kabel ELM327. Mam już ten kabel i podłączyłem się nim. I tak, testy interfejsu w MES-ie przechodzi bez problemów. Jednak nie chce połączyć się z samochodem (jedynie łączy się z silnikiem, ale nawet nie jest w stanie nic wyświetlić). W instrukcji MES-a wyczytałem:

    ELM 327 INTERFACE WARNING: Please note that almost all Chinese ELM 327 interfaces produced in the last few months have problems accessing the CAN network. The problem can be easily fixed by simply removing one resistor from the interface. The procedure is covered in the following topic on the forum: http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493

    Kupiłem kabel z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/kabel-inte...ram-9977405555

    Jak myślicie, czy ten kabel co kupiłem, to właśnie taki przypadek o jakim jest napisane w instrukcji MES-a? Powiedźcie też proszę, czy macie jakieś sprawdzone kable ELM327?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-02-19 183844.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	34.3 KB
ID:	282698Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-02-19 183853.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.4 KB
ID:	282699

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    tanszego chyba nie bylo xD

    ja kiedys mialem staaaary elm327, diagnozowalem nim swoje stare a4 b5. i o dziwno z alfą z silnikiem łączył sie bez problemów (ale tylko z silnikiem).
    kabel kosztuje niecałe 3 dyszki, jak Ci nie żal tej kasy, to po prostu sprobuj ten pin usunąc - nic innego i tak nie zrobisz (chyba, że zwrócisz).

    ze swojej strony polecam chyba jhedyny sensowny do alfy https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...can-5946769979 sam ten mam i kabel działa (z grande punto siostry w 100%, ale cos mam problemy z połaczeniem sie do service w alfie, ale to raczej problem u mnie, a nie w kablu, skoro inne auto działało w 100%)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    tanszego chyba nie bylo xD

    ja kiedys mialem staaaary elm327, diagnozowalem nim swoje stare a4 b5. i o dziwno z alfą z silnikiem łączył sie bez problemów (ale tylko z silnikiem).
    kabel kosztuje niecałe 3 dyszki, jak Ci nie żal tej kasy, to po prostu sprobuj ten pin usunąc - nic innego i tak nie zrobisz (chyba, że zwrócisz).

    ze swojej strony polecam chyba jhedyny sensowny do alfy https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...can-5946769979 sam ten mam i kabel działa (z grande punto siostry w 100%, ale cos mam problemy z połaczeniem sie do service w alfie, ale to raczej problem u mnie, a nie w kablu, skoro inne auto działało w 100%)
    Rzeczywiście, nie było tańszego XD

    Oddam go i zobaczę to co podesłałeś. Wielkie dzięki

    Jeśli inni z Was też polecają jakieś inne kable, które na pewno Wam działają, to chętnie sprawdzę.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    Rzeczywiście, nie było tańszego XD

    Oddam go i zobaczę to co podesłałeś. Wielkie dzięki

    Jeśli inni z Was też polecają jakieś inne kable, które na pewno Wam działają, to chętnie sprawdzę.
    wszyscy chyba z tego forum polecają wlasnie te od pmfactory, dlatego tez sobie go kupilem. jest drozszy od zwyklych elmów, ale ma w zestawie 2 adaptery i laczy sie ze wszystkim bez problemu.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Potwierdzam, działa elegancko. Jedyne co to nie kupowałem w zestawie z dwoma adapterami tylko z zielonym i jest pięknie

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Czy da radę zrobić tą kalibrację po bt? Mam Vgate iCar Pro BT3.0 i AlfaObd pokazuje komunikat, że potrzeba adaptera żeby połączyć się z modułem świateł i tak się zastanawiam czy jak kupię ten adapter (chyba zielony) to da radę zrobić kalibrację.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Programowanie klucza z pilotem i klucza mechanicznego z pomocą programu AlfaOBD.
    Utworzone przez euroscan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-01-2021, 07:39
  2. Alfa Romeo BRERA - pomoc przy zakupie pierwszej Alfy.Prośba o pomoc przy oględzinach
    Utworzone przez Alficzka<3 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 07:42
  3. [159] Obsługa Mesa
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 22:08
  4. Kalibracja ksenonów - wartość domyślna
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 11:25
  5. [147] Pomoc w diagnozowaniu FiatECUscan/AlfaOBD
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory