Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Chip tuning a usunięcie przepływki.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie Chip tuning a usunięcie przepływki.

    Mam chipa w 1.9 150KM. Padła mi przepływka, zamówiłem Magnetti Marelli i okazało się że była uszkodzona. Nie pokazywała prawidłowej temp. na wlocie. Oddałem i teraz tak sobie kombinuje czy nie lepiej usunąć ją z kompa. No i mam pytanie do znawców tematu. Jak to się będzie miało do chipa? Czy mi się to nie rozjedzie?

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Program masz zrobiony z przeplywka. Jak chcesz ja wyprogramowac i po co? przecież powietrze to bardzo ważny parametr jak komputer ma dawkować jak nie będzie miał danych.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Program masz zrobiony z przeplywka. Jak chcesz ja wyprogramowac i po co? przecież powietrze to bardzo ważny parametr jak komputer ma dawkować jak nie będzie miał danych.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Miesiąc jezdziłem ze starą odpiętą przepływką w trybie awaryjnym czekając na decyzję sprzedawcy. A że nie kupiłem najtańszej tylko niby włoską MM to się trochę do tego zraziłem. Dlatego rozważam możliwość jej wyprogramowania.

  4. #4
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Az tak się nie znam ale nie wiem czy to dobry pomysł jeździć bez przeplywki czy jest to dobre dla silnika. Może ktoś bardziej kumaty w temacie się wypowie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Az tak się nie znam ale nie wiem czy to dobry pomysł jeździć bez przeplywki czy jest to dobre dla silnika. Może ktoś bardziej kumaty w temacie się wypowie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Oczywiście ze zly. Bardzo glupi, jesli moglbym dodac. Dzien dwa piec mozna pojeździć. Przepływomierz mierzy ile powietrza dostaje sie do auta i na tej podstawie wylicza, ile ma iść paliwa, zeby sklad mieszanki byl rowny/jak najbliższy lambda 1. Jesli nie dziala,.bierze jakas tam przypisana wartosc aby dzialalo jako-tako. Polecam autora tematu doczytać, co sie dzieje, jesli lambda jest ponizej 1 caly czas, lub powyżej 1 caly czas (innymi slowy: mieszanka za uboga oraz mieszanka za bogata). Jest to temat bardzo dobrze znany osobom, ktore siedza w temacie lpg.

    //Edit w dieslu oczywiście jest trochę inaczej, bo nie ma stalej mieszanki paliwowo-powietrznej ale zasada jest ta sama. Ciagla jazda na zbyt ubogiej mieszance spowoduje doslowne wypalenie uszczelki pod glowica, zas jazda na za bogatej moze uszkodzić wszystkie elementy, ktore sa za silnikiem (bo samochod nie jest w stanie spalic paliwa) - dpf, katy, itp itd. wszystko będzie sie zapychac niespalonym paliwem, wiec nawet na dluga mete i spalanie podskoczy na tyle, ze lepiej będzie kupic nowy przepływomierz
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 02-03-2022 o 07:41

Podobne wątki

  1. Chip Tuning, EGR DPF OFF, W-WA
    Utworzone przez maly_777 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-09-2019, 10:34
  2. [Giulietta] chip-tuning 1.8 tbi
    Utworzone przez tzebrowski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-10-2018, 06:24
  3. Chip tuning bdg
    Utworzone przez kikoks w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2018, 12:09
  4. [159] Chip tuning
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory