Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Pilot przestał nagle działać, immo ok

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 147
    Postów
    33

    Domyślnie Pilot przestał nagle działać, immo ok

    Witajcie
    Przedwczoraj przestał mi działać jedyny pilot do alfy (tak kupiłem auto kilka lat temu). Mam jeden jedyny kluczyk scyzoryk z pilotem z 3 przyciskami i pod sklepem jeszcze działał, a 5 minut później pod domem już nie udało mi się nim zamknąć auta. Alfa odpala i jeździ, ale pilot jest albo martwy albo auto na niego nie reaguje. Wymieniłem baterię, ale to nie pomogło. Na jakimś filmie na YouTube było powiedziane, że po wymianie baterii trzeba przytrzymać przycisk na pilocie kilka sekund żeby od nowa się "sparował", się to też nie pomaga.
    Rozebrałem pilot i nie widać uszkodzeń (kilka dni temu upadł mi na podłogę), ale po tym upadku normalnie działał jeszcze te kilka dni.
    Dzisiaj podłączałem jeszcze MESa i takie oto rzeczy pokazał jak na screenie. Dodam, że przy zahaczonych 3 przyciskach w Mes i wciskaniu ich na pilocie cały czas jest informacja "zwolniony", czyli wygląda na to, że pilot jest uszkodzony. Czy ktoś może u siebie testował te funkcje czy dobrze pokazują reakcję na pilota?
    Czytałem również, że piloty potrafiły się wyprogramować, ale tu widać, że jest zaprogramowany.
    Problem jest jeszcze taki, że nie mam kasy z kodem pin, bo inaczej kupiłbym nowego pilota i go po prostu zaprogramował do sterownika.
    Próbowałem dzisiaj odczytać zawartość BSI programem ME7EEPROM w wersji 1.31 oraz 1.4 poprzez obd, przy użyciu niebieskiego kabla z przełącznikiem w pozycji KKL, ale niestety wywala błędy - w wersji 1.31 0x07 i dodatkowo nie zmienia szybkości transmisji z domyślnej na 9600 mimo komendy, a w 1.4 błąd 0x21007.
    Wygląda chyba na to, że jest problem z komunikacją.
    Da się jakoś sprawdzić czy pilot wysyła w ogóje jakiś sygnał?
    Czy ktoś może bawił się tym oprogramowaniem?
    Gdybym miał ten wsad to udałoby się obliczyć kod pin.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221106_165022.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	117.7 KB
ID:	285339   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221106_152116.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	109.8 KB
ID:	285341  

Podobne wątki

  1. [159] Przestał działać nawiew
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 16:55
  2. Pilot przestał działać
    Utworzone przez MrKrzywy w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 11:03
  3. Centralny nagle przestał działać
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 11:36
  4. Pilot przestał działać
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 14:47
  5. Nagle przestał działać centralny zamek
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory