Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Drgania samochodu przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4TB 155km + LPG BRC
    Postów
    2

    Domyślnie Drgania samochodu przy przyspieszaniu

    Cześć.

    Pacjentem jest MiTo 1.4tb 155km z LPG. Przebieg 203000km.

    Ostatnio wymienione świece (Bosch) i cewki (Magneti Marelli) z małymi przygodami. Dwie cewki (2 i 4 cylinder) były przepalone, więc mechanik musiał wymienić też gniazda. "Dopasował" jakieś z innego samochodu, bo w hurtowni nie było odpowiednich, zgrzewał je, lutował, ogólnie rzeźba. Po 200km zaczęło się wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Zaprowadziłem do innego mechanika, który poprawił to, ale ostrzegł, że sprawa będzie powracać. Tydzień później sytuacja się powtórzyła. Sam zakupiłem odpowiednie gniazda i mechanik je wymienił. Póki co wszystko działa. Problemem jest teraz coś innego.

    Zauważyłem że na 2-3 biegu w zakresie obrotów 2-2,5tys samochód delikatnie drga/poszarpuje, a najbardziej czuć, kiedy utrzymuję obroty na 2tyś. Przy prędkościach powyżej 120km/h i obrotach 3-4tyś także czuć drgania, najczęściej przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Nie wydobywają się dziwne odgłosy.
    Gdzie szukać przyczyny?
    - Skrzynia M32 regenerowana w maju u pampika (wymieniony cały środek).
    - Zbieżność także ustawiana w maju.
    - W ostatnim czasie przy okazji wymiany świec i cewek sprawdzane także zawieszenie.
    - Felgi prostował poprzedni właściciel jakoś na początku roku.

    Przeglądając forum mam już wstępną listę typu przeguby, łożyska, półosie, wyważenie kół, geometria. Myślę jeszcze nad dwumasą, albo poduszkami silnika i skrzyni.
    Ktoś miał może podobny przypadek? Co mógłbym jeszcze sprawdzić?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack_Zonda Zobacz post
    Cześć.

    Pacjentem jest MiTo 1.4tb 155km z LPG. Przebieg 203000km.

    Ostatnio wymienione świece (Bosch) i cewki (Magneti Marelli) z małymi przygodami. Dwie cewki (2 i 4 cylinder) były przepalone, więc mechanik musiał wymienić też gniazda. "Dopasował" jakieś z innego samochodu, bo w hurtowni nie było odpowiednich, zgrzewał je, lutował, ogólnie rzeźba. Po 200km zaczęło się wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Zaprowadziłem do innego mechanika, który poprawił to, ale ostrzegł, że sprawa będzie powracać. Tydzień później sytuacja się powtórzyła. Sam zakupiłem odpowiednie gniazda i mechanik je wymienił. Póki co wszystko działa. Problemem jest teraz coś innego.

    Zauważyłem że na 2-3 biegu w zakresie obrotów 2-2,5tys samochód delikatnie drga/poszarpuje, a najbardziej czuć, kiedy utrzymuję obroty na 2tyś. Przy prędkościach powyżej 120km/h i obrotach 3-4tyś także czuć drgania, najczęściej przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Nie wydobywają się dziwne odgłosy.
    Gdzie szukać przyczyny?
    - Skrzynia M32 regenerowana w maju u pampika (wymieniony cały środek).
    - Zbieżność także ustawiana w maju.
    - W ostatnim czasie przy okazji wymiany świec i cewek sprawdzane także zawieszenie.
    - Felgi prostował poprzedni właściciel jakoś na początku roku.

    Przeglądając forum mam już wstępną listę typu przeguby, łożyska, półosie, wyważenie kół, geometria. Myślę jeszcze nad dwumasą, albo poduszkami silnika i skrzyni.
    Ktoś miał może podobny przypadek? Co mógłbym jeszcze sprawdzić?
    Piszą, że czasami nieodpowiednia pozycja felgi względem piasty tudzież opony może powodować dragania. Warto pozamieniać koła miejscami, ponownie wyważyć, ew. kupić nowe opony.
    Mam wrażenie, że mam podobny objaw - tylko w Giuliettcie 120PS "w LPG". Wymienię niebawem świece (za miesiąc) i dam znać co jest.

    Pozdrowienia.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 09-11-2022 o 18:41

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4TB 155km + LPG BRC
    Postów
    2

    Domyślnie

    Kurcze. Dziś dokładniej się nad tym "pochyliłem". Na postoju także czuć niewielkie drgania (plastiki wibrują). Po delikatnym dodawaniu gazu na postoju czuć też jak cały układ się"spina", a jak odpuszczę gaz to także jest szarpnięcie. Dodatkowo po zatrzymaniu silnika także delikatnie "buja".

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack_Zonda Zobacz post
    Kurcze. Dziś dokładniej się nad tym "pochyliłem". Na postoju także czuć niewielkie drgania (plastiki wibrują). Po delikatnym dodawaniu gazu na postoju czuć też jak cały układ się"spina", a jak odpuszczę gaz to także jest szarpnięcie. Dodatkowo po zatrzymaniu silnika także delikatnie "buja".
    Myślę, że przy niskich obrotach to kwestia rezonansu i małej ilości dawkowanego paliwa..
    co do szarpnięć i "bujania" (choć tu nie wiem co masz dokładnie na myśli), to mam tak od około 100kkm, czyli odkąd jestem właścicielem, a auto ma obecie przebieg 250kkm. Znając życie, to przejeździ bez awarii kolejne 50kkm (choć powoli turbina zaczyna nieco hałasować na niskich obrotach).

    Tak jak pisałem, przerzuć koła (ew. wyważ) i powinno być ok

    Pozd.

Podobne wątki

  1. Mocne drgania przy przyspieszaniu GT 1.9
    Utworzone przez david.p w dziale GT
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:53
  2. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  3. Drgania przy przyspieszaniu na obr. <2,5 tys. jtd
    Utworzone przez pawel616 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 14:31
  4. Drgania karoserii przy przyspieszaniu 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:20
  5. Drgania przy przyspieszaniu
    Utworzone przez baranq w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory