Witam, od kupna auta w 2022 r borykałem się z problemem wycia na każdym biegu z okolic skrzyni biegów. Nie było i nie jest to typowe "wycie" tylko takie ledwo słyszalne szumy( oglądałem filmiki jak skrzynia szumi na poszczególnych biegach, u mnie delikatny dzwiek jest na każdym biegu). Przed zimą lewarek zaczal się mocno odzywać więc kupiłem drugą skrzynię, w której okazało się, że nie pasuje obudowa i musiał mechanik przekładać ze starej skrzyni obudowę mechanizmu różnicowego. Po samej wymianie i oczywiście ponownym zalaniu oleju ponad stan niestety wycie i szumy nie ustąpiły, drga jedynie lewarek na 3 i 4 biegu. Ostatnio pomyślałem, że może winne nie są łożyska skrzyni, tylko łożyska mechanizmu różnicowego? Problem zaczyna się mniej więcej od 40km/h i szumy narastają z nabieraniem prędkości, po wciśnięciu sprzęgła jest inny dźwięk, ciężko opisać ale tez podobny do szumu. Skrzynia byla z pewnego źródła z przebiegiem 170tys km, zalewana olejem w większej ilości fuchsem od gościa zajmującego się alfami gdzie nie było szumów ani wycia.