Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Wypluł olej przez bagnet i nie chciał zgasnąć na max obrotach

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bojar
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa romeo 159 2009
    Postów
    17

    Domyślnie

    Auto stoi kawałek od mojej chaty. Jak wrócę z pracy to będę działał dalej

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 '10 1.9JDTm 8V (była), Alfa Romeo 159 '08 1.9 JTDm 8V (jest)
    Postów
    30

    Domyślnie

    Czuję się wywołany do tablicy przez kolegę Dale, bo jestem jednym z tych szczęśliwców z grupy
    Dopiszę coś od siebie w tym temacie bo jestem w trakcie ogarniania 159 po identycznym zjawisku.
    Objawy takie same, początkowo obstawiałem że puściło turbo, ale szarpanie i rytmiczne cykanie przed rozbieganiem nie dawało spokoju. Całość skończyła się szukaniem kolejnego silnika, na 4 cylindrze pęknięty tłok. Przez dziurę ciśnienie pchało do układu korbowego i poszło już później wszystko lawinowo. Przerysowało tuleję dosyć głęboko więc i szlif się nie opłacał.
    Jeszcze nie wiem ile finalnie mnie będzie ta zabawa kosztować, ale Alfa musi za to sobie odrobić, ma u mnie dożywocie chyba
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjecie1 (Mały).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	286277  
    Ostatnio edytowane przez Szarik ; 06-03-2023 o 11:18

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    No, ale przecież to musi mieć jakąś przyczynę, bo chyba nie jest nią prędkość 180 km/h - ile tam wówczas jest obrotów na 6-tym biegu? - rozumiałbym, gdyby ktoś przy takie prędkości zredukował dużo niżej, ale przy stałej jeździe?

    Miałem popękane tłoki w gniazdach pod pierścieniami w 146 1,6 TS, ale przyczyną była awaria czujnika spalania detonacyjnego, której nie zauważyłem, a marchwka nie pokazała, a przez to zaburzony był kąt wyprzedzenia zapłonu i tłoki dostawały w dupę.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 '10 1.9JDTm 8V (była), Alfa Romeo 159 '08 1.9 JTDm 8V (jest)
    Postów
    30

    Domyślnie

    Przyczyn może być kilka, sam starałem się wykluczyć kilka z nich:
    - lejący wtrysk wypalił doprowadził do rozwalenia tłoka
    - mapa zrobiona na kolanie bez pojęcia (co obstawiam u siebie)
    - turbina regenerowana na chińskich częściach
    Do końca nie wiadomo. Miałeś robioną mapę? Sprawdzałeś stan wtryskiwaczy czy może już były regenerowane kiedyś?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Po tym jednym zdjęciu które wrzucił autor widać, że to chyba wersja 120 koni. No tam 180/h przez 20km to jednak może było za dużo. Nie wiadomo też czy był jakiś chips czy nie.

    Teoria z pękniętym tłokiem jako pierwszym też wydaje się mieć sens. Jak poszło ciśnienie w skrzynie korbową to mogło tak rzygnąć olejem w odmę że doszło do rozbiegania. Ale autor nie pisze nic o spadku mocy pod koniec tej jazdy, tylko dopiero na zjeździe zaczęło telepać silnikiem. A raczej nie utrzymałby 180 z pękniętym tłokiem. Dlatego mi osobiście wydaje się, że to turbo nie wytrzymało, a jak chlapnęło porządnie olejem w dolot to pogięło korby i tłok pękł przy okazji od przeciążenia, stąd dodatkowe efekty w postaci wyrzygania oleju przez bagnet.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bojar
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa romeo 159 2009
    Postów
    17

    Domyślnie

    Panowie, ja robię trasy Holandia-Polska i na odwrót i to co jakiś czas. Szczerze to normalnie 180/h to u mnie średnia prędkość na autostradach. Nigdy mi nawet nie szarpnął czy coś. Nic nie ie było słychać czy też czuć pod pedałem do tej pory. Dlatego jestem w ciężkim szoku ze takie coś mi się odjebało

    - - - Updated - - -

    Właśnie wracam do domu. Ogarnę się i jadę patrzeć dalej. W Zrobię tak jak Panowie pisali, że najpierw sprawdzę wszystko. Spróbować go odpalić, jak wszystkie płyny będą?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bojar Zobacz post
    Spróbować go odpalić, jak wszystkie płyny będą?
    Absolutnie nie, koledzy wieszczą najgorsze, ale może nie być aż tak źle, a jak będziesz próbował go kręcić, to jedynie możesz pogorszyć - tam trzeba teraz wszystko posprawdzać, delikatnie obrócić wałem i modlić się, żeby silnik nie był w proszku.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bojar
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa romeo 159 2009
    Postów
    17

    Domyślnie

    Jak ja mam to sprawdzić na parkingu? Chyba jedynie ściągnąć go do mechanika?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 '10 1.9JDTm 8V (była), Alfa Romeo 159 '08 1.9 JTDm 8V (jest)
    Postów
    30

    Domyślnie

    Szedłem tym samym tokiem rozumowania. Najpierw turbo poszło do regeneracji. Czekałem ponad tydzień aż w końcu zadzwonił mój mechanik chwilę po odpaleniu na zregenerowanej dmuchawce. No ale po tonie jego głosu już z początku wiedziałem, że to nie koniec zabawy. Silnik klepał i bryzgał olejem spod korka. Jeszcze tego samego dnia na wieczór zadzwonił po zrzuceniu głowicy. Korby nie wygięło, jako pierwszy poddał się tłok. Gdyby nie fakt porysowanej tulei skończyłoby się na wymianie tłoków i rewizji panewek itp. ale niestety uszkodzenia były zbyt grube. Znalazłem silnik we względnym stanie i dziś podjadę zobaczyć jak idzie przekładka.

    Na Twoim miejscu poszedłbym również w zdjęcie głowicy i zbadanie, czy aby tłok jest cały i czy nie podgięło również korby.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bojar
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa romeo 159 2009
    Postów
    17

    Domyślnie

    Auto sholowalem do siebie pod chatę. Płyn chłodniczy jest. Olej sprawdzałem parę razy i jest pół bagnetu. Na kompie pokazuje 3 kreski. Poza tym nic innego nie wyskoczyło na komputerze. Odkręciłem też korek i pod nim nie było żadnej mazi, sucho.

Podobne wątki

  1. Wysłany olej przez bagnet
    Utworzone przez czursson w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2020, 13:41
  2. [159] Wywalilo olej przez bagnet..
    Utworzone przez 919rafal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 11-12-2018, 20:48
  3. [MiTo] Wymiana oleju przez bagnet
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 20:01
  4. wyciek oleju przez bagnet
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 14:27
  5. [159] Wyrzuciło olej przez bagnet
    Utworzone przez radzik2908 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 09:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory