Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Głuche stuki z tylnego zawieszenia

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    -
    Postów
    4

    Domyślnie

    W moim przypadku winną stukania z okolic prawego tyłu okazała się tylna prawa lampa, nie była dokręcona i na nierównościach obijała się o karoserię. Z prawej strony dostęp do niej jest łatwiejszy bo jest dostęp do akumulatora, wystarczy otworzyć i dokręcić ręką białą śrubę ze sprężyną, może komuś pomoże.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    U mnie ze 2 tyg temu zaczęły sie stuki z okolic prawego tyłu auta. Tak jakby lekki luz gdzieś - słychać przy jeździe po nierównej nawierzchni, a że drogi u nas wszędzie badziewne (łaty/studzienki/nierówności) to wkurza cały czas.

    Wracając wczoraj z biura podjechałem na SKP, poszło na szarpaki i test amorków, nic. Jednak przy tescie amorków z tyłu właśnie na prawym tylnym kole, kiedy maszyna już wyłączała się i spadały obroty, to w kabinie przez ok 3 sek było słychać te stuki. Diagnosta jednak w kanale ich nie usłyszał (pewnie hałas samej maszyny był tam dominujący). Amorki wyszły dobrze, wycieku nie widać było.

    W zeszłym roku sam wyieniałem oba łączniki stabilizatora tylnego po lewy się urwał. Założyłem 2 nowe Meyle HD, ale przy prawym jak już wszystko rozkręciłem, okazało się, że nowa część która przyszła miała trochę skopany gwint w dalszej części - przeleciałem go inną nakrętką (no bo chciałem w weekend skończyć robotę skoro już było porozkręcane, a i auto potrzebne zaraz) i się dało zakręcić w końcu z oporem (było załatwić narzynkę), ale może ori nakrętka łącznika jest np twardsza i jej aż tak nie udało mi się dokręcić? Wtedy wydawało się dobrze, luzu nie było, ale kto wie? Będę musiał ściągnąć koło, odprężyć łącznik drugim podnośnikiem podnosząc wahacz i oblukać czy tam nie ma luzu.
    Sugerowaną lampę idę zaraz sprawdzić - w końcu ASO odkręcało w zeszłym roku jak robili wymianę zderzaka po tym jak gość mi na tył najechał.

    Przebieg 68tys km niecałe 6 lat, niestety, zaczyna się

    EDIT, Lampa dokręcona, zderzak czy listwy progowe się trzymają, tłumik nie obija nigdzie jak nim szarpie we wszystkie strony. Pogoda psia - leje, narazie temat zostawiony na później - sprawdzę jeszcze sam amorki pod kątem wycieków i czy są sprężynki klocków wewnętrzne (zewnętrzne są)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-02-2024 o 13:31
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    W moim przypadku ani test nie pokazał że amor jest popsuty ani nie było wycieku. Nic. Auto prowadziło się ok.
    Dopiero podmiana lewego z prawym rozwiała wątpliwości...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Sam amortyzator mimo,że trzyma to potrafi stukać. W poprzednim samochodzie tak miałem. Mam giulie i stelvio z praktycznie tym samym przebiegiem, 66 tkm. W stelvio zawieszenie ciche a w giulii słychać jakieś stuki mimo,że luzów żadnych nie ma. W giulii jest adaptacyjne, w stelvio nie. Może te amorki od adaptacyjnego mają głośniejsza pracę ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Remont tylnego zawieszenia, ząbkowanie opon tył, stuki w zawieszeniu
    Utworzone przez RalfPi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2021, 14:57
  2. [Giulia] Stuki tylnego zawieszenia
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2019, 12:11
  3. [159] Geometria tylnego zawieszenia
    Utworzone przez Stefan9952 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 19:17
  4. Głuche stuki w przednim zawieszeniu. Alfa 156
    Utworzone przez Bauer w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 20:51
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory