Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Szarpanie przy 2000 obrotów, ucinające turbo, ciężko wbija na wyższy bieg

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie Szarpanie przy 2000 obrotów, ucinające turbo, ciężko wbija na wyższy bieg

    Witam,

    pacjent 1.9 jtdm w automacie. Od 2 dni powtarzająca się sytuacja ale nie zawsze. Dochodzi do 2000-2100 obrotów przy najczęściej 2,3 biegu i zamiast automat wbić wyższy bieg, poszarpie lekko ze 3,4 razy, turbo wtedy tak jakby się "ucina" z charakterystycznym dźwiękiem, i dopiero za któryś razem wejdzie ten wyższy bieg. Raczej wykluczam skrzynie. Dodatkowo słabo zbiera się z niskich obrotów dostaje kopa jak mu się zachce przy tych 1500-2000 obrotów.

    Wziąłem na tapetę:

    -dziś wyczyściłem czujnik ciśnienia doładowania, placebo chyba, jakby trochę się poprawiło, czytaj rzadziej tak się dzieje, ale nadal problem występuje. W czujniku było trochę nagaru, jutro wymieniam na nówkę zobaczymy,
    -overboost mam zamiar czyścić w weekend,
    -przepływkę jak wyżej.

    Co mogę jeszcze sprawdzić sam?

    Dodam tylko, że egr zaślepiony. Chociaż coś dziwnego się stało, bo egr jest zaślepiony (niewyprogramowany) i nagle po 3 miesiącach od zaślepienia znikł mi check engine... Na kompie pokazywał wcześniej jako błąd wyższej kategorii, teraz pokazuje tej niższej kategorii (że mniej ważny błąd ). Tak jakby znikł check, ze względu na brak dużego doładowania? Dziwne mega, a sam na pewno nie usuwałem go, chociaż i tak by się zaświecił ponownie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Czym został zaślepiony ten EGR? Może blaszka się przepaliła?

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Szczerze to nie sprawdzałem, jutro sprawdzę tę blaszkę, chociaż na kompie pokazywało mi coś 4% otwartego egr, więc powinno być ok. Ale sprawdzę jak najbardziej. Tyle że ta blaszka ma może 4 miechy. Aż tak szybko by poszła?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    jak zgasisz i zapalisz to do tego momentu wszystko ok? zawsze sie tak dzieje, czy tylko przy pelnym bucie w podloge?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    but w podłogę to się przytnie 2 razy na 10, lekko gaz lub średnio wtedy go przytrzymuje z reguły (chociaż fakt że nie rusza z kopyta od niskich obrotów powoduje ze nie nabiera dużo mocy i jest blisko tych obrotow gdzie zaczyna szarpać). Zapalenie, gaszenie, odpalanie wszystko jest git. I to też tak, wczoraj żadnych problemów, przedwczoraj 1 dzień kiedy zaczęło szarpać, noi dzisiaj drugi dzień.

    Czytałem inny podobny temat ale tam rozwiązań jest multum. Dlatego chciałem samemu posprawdzać to co mogę, na końcu mechanik.
    Ostatnio edytowane przez bxdoka ; 13-04-2023 o 23:58

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Aktualizacja.

    Wymieniony czujnik ciśnienia doładowania - nic nie dało. Ale chyba eureka, ściągnąłem EGR i tam blaszka przepalona ta mniejsza od strony rury nie kolektora, zapadła się jakby do środka. Jutro ją wymieniam. Ciekawe jak podziała na silnik nowa zaślepka i nowy czujnik

    Pytanie, jest weekend, w Krakowie nie znajdę do jutra tej blaszki, mogę to jakoś dociąć z randomowej blachy? Ta blaszka która była teraz to normalnie jak wieczko w napoju owocowym.... Wątłej jakości, nie wiem kto to robił wcześniej ale aż wstyd, plus zero uszczelek, ani z jednej ani z drugiej strony.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    dawno dawno temu jechalem brata 156 gdzies do poznania, nagle slysze PUM i za mna czarny dym, auto prawie bez mocy. szybka rozkmina: w 156 byla rurka jakas taka falowana co szla od/do egr (juz nie pamietam). przy dodawaniu gazu gdzies z tych falowań normalnie lecialy spaliny - po prostu pekla. zaslepiłem na szybko i auto odzyło xD a zrobilem to z puszki po tigerze.

    i dlatego masz ten problem: cienka blaszka to wypaliło. ale spokojnie kilka dni pojezdzi, zrob z tego co masz pod reką, kup spokojnie na allegro czy gdzies taka jak powinna byc i tyle.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Automat
    Postów
    27

    Domyślnie

    Kupiłem w jednym ze sklepów budowalnych kawałek blachy 0,5 mm i dociąłem idealnie odwzorowaną zaślepkę. Tamta miała z 0,2 mm. Na wszelki wypadek kupię na allegro za parę złotych jak sytuacja się powtórzy. Ale ta moja powinna wytrzymać długo dłużej. Dzięki za pomoc. Jeszcze został mi lekki wyciek płynu chłodniczego i będzie tzw. igła Jeszcze raz dziękuję, bo takto bym błądził i nigdy nie pomyślał o EGR

Podobne wątki

  1. [159] Dławi przy 2000 obrotów
    Utworzone przez k0rmoran w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2021, 00:15
  2. [159] 2.4JTDm szarpanie przy mocnym przyśpieszeniu 5 i 6 bieg
    Utworzone przez hikari0987 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2020, 22:41
  3. [159] Szarpanie przy 2000 obrotów, błąd P242A, Alfa 2.0 jtdm
    Utworzone przez jacool.n w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 12:16
  4. [159] Alfa 159 1,9 JTD - szarpanie przy 2000 obr./min
    Utworzone przez chendo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 10:11
  5. szarpanie przy 2k obrotów
    Utworzone przez sali427 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory