Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 JTD pęknięta głowica

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150km
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 JTD pęknięta głowica

    Witam,

    W mojej Alfie ostatnio spotkała mnie przykra awaria, a mianowicie auto zaczęło się grzać, płyn chłodniczy uciekał przez korek pod wpływem ciśnienia,obroty zaczęły skakać na postoju, ogólnie silnik nie chodził najlepiej. Pojechałem do mechanika i tego samego dnia powiedział że to uszczelka pod głowicą ale raczej pęknięta głowica i trzeba liczyć się z kosztami między 5-6 tys zł (koszty robocizny, ewentualna naprawa głowicy ,uszczelki, olej, filtry i nowy rozrząd a przy okazji zrobienie szpilki na przy kolektorze wydechowym bo była urwana i na zimnym był charakterystyczny świst). Zagryzlem zęby i mówię no trudno robimy. Po sprawdzeniu głowicy okazało się że jest pęknięta i wg mojego mechanika lepiej jest kupić nową, także kupiłem używaną po planowaniu, sprawdzeniu i myciu z gwarancją za 1300 zł. Dowiedziałem się także że w tym momencie że odchodzi konieczność zajęcia się szpilką od kolektora bo na nowej głowicy jest cały zestaw oryginalnych szpilek. Także mając już głowice, chłopaki powiedzieli że wyrobią się w ciągu 2-3 dni. Jako że lubię wiedzieć na czym stoję to zapytałem się ile teraz wyjdzie naprawa, gdzie już zostały tylko koszty robocizny i materiałów, a jedyne czego się dowiedziałem to że dadzą znać po skończeniu bo teraz ciężko określić. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was wymieniał ostatnio głowice w 1.9 JTD 150km ? Jestem kompletnym laikiem w temacie mechaniki, ale kwota 5-6 tys nawet dla mnie wydaje się ogromną, tym bardziej że wg znajomych których w ostatnim czasie spotkał podobny problem płacili w 4 cylindrowym dieslu a konkretnie audi a4b6 1.9 TDI 3000-4000 zł wliczając zakup głowicy. Do warsztatu zajmującego się moim autem mam pełne zaufanie, serwisują wszystkie auta w rodzinie, opinie mają świetne a także nie jest to serwis, a raczej mały warsztat w niewielkim mieście. W internecie ciężko jest znaleźć informacje na ten temat, a jak już są to sprzed 5-8 lat. Wywód trochę długi za co sorry ale chciałem jak najdokładniej wszystko opisać

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Podziel sobie zakres prac i części na osobne pozycje i policz.
    Zadzwoń do innego mechanika i zapytaj się o ten sam zakres prac
    Obawiam się że cena mogła wzrosnąć za prestiż posiadania alfy

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Krwiaczek
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sw FL//Alfa Romeo 159 Sw
    Postów
    47

    Domyślnie

    Kupiłeś Gliwice po planowaniu czy regeneracji??? Bo to są dwie różne rzeczy. Regeneracja glowicy sprawdzenie obrobienie gniazd zaworowych, zrobione prowadnice. Obrobiona z dwoch stron i do tego honowanie i na koniec sprawdzenie szczelnosci To jest regeneracja a to co ty odpisałeś to masz tylko splanowana pytanie czy dobrze i umyta to nie wiem jak to nazwać [emoji87][emoji87][emoji87]

    Wysłane z mojego RMX3474 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.6 TS 105KM czy to pęknięta głowica ?
    Utworzone przez Kerayo w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2021, 10:05
  2. [159] pęknięta głowica?
    Utworzone przez Vercyngetoryks w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-09-2017, 12:52
  3. Alfa romeo 156 pęknięta szyba od środka
    Utworzone przez michalll193 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 22:13
  4. Alfa romeo 156 głowica
    Utworzone przez Kazikk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory