Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Stelvio 2.0 niedoładowany akumulator

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio VELOCE 2022
    Postów
    6

    Domyślnie Stelvio 2.0 niedoładowany akumulator

    Rok rzadko jeżdżone, ładowanie aku podczas jazdy 12 i coś do 13 z hakiem (o 14 nie ma co marzyc) no i padł akumulator, miernik pokazuje 3V, nic nie ostrzegało nic nie pikało, że mało prądu.
    Podczas użytkowania aku coraz słabszy więc raz w serwisie wgrywali program, żeby skrzynia nie wzbudzała elektroniki na postoju i poprzez to ograniczało zużycie prądu ale chyba nie tędy droga bo akumulator po prostu ma słabe ładowanie i jest ciągle niedoładowany.
    Jak tam u Was z tymi sprawami, miał ktoś takie niedoładowane problemy

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Jest na forum o tym cały wątek, pewnie nie jeden.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio VELOCE 2022
    Postów
    6

    Domyślnie

    Daj linki poczytam

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Poszukaj to poczytasz.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    [MENTION=90968]Rafał S[/MENTION] szuka się z googlami a nie forumową wyszukiwarką

    Generalnie, nawet jak jest słaby aku, to ładowanie ma być 14.5V (przynajmniej póki aku jest poniżej naładowania na 75% bo potem wchodzi coś co jest do bani a nazywają "inteligentny alternator/ładowanie") coś jest u Ciebie nie tak.

    Jakie odczyty z IBS? Jak na testerze wypadał aku?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    do bani to są chyba montowane w fabryce akumulatory. Miesiąc temu musiałem wymienić w trzyletnim Stelvio. (no chyba, że mi ktoś podmienił w ASO ?). Permanentnie nie było S/S, potrafił mi paść całkowicie po kilku godzinach postoju itd. Wstawiłem AGM Duracella i od nowa przyzwyczajam się do wyłączania S/S na pierwszych światłach.
    I co ciekawe trzy dni po wymianie aku, zaktualizował mi się Connect Box. Wcześniej przez dwa lata wciąż miałem informacje o awarii. Przypadek?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Mnie udało się wymienić akumulator "profilaktycznie" tuż przed końcem podstawowej gwarancji tj. po 2 latach bo czasami nie działał S/S wiec ogarneli na koszt gwaranta i w sumie od tamtej pory nie mam problemu ze S/S.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Aku są varta hd, to chyba to samo co efb. Winny padom jest permanentnie niedoładowany aku, przez s&s i glupia strategie ladowania "inteligentnego". Ss wyłączamy (polecam swoj dezaktywator na shop.stuff4car.com) a na jesień bedzie poprawka dla ladowania tester(z wyswietlaczem 2" ips a potem w opclju bluetooth) i faker, tez plug&play

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Nie znam się na aku do s&s bo nie miałem z tym do czynienia, jednak kilka akumulatorów w życiu używałem i nie zawiodłem się na centrze, także kilka razy głęboko rozładowane i ratowane ładowarką, każdy wytrzymał ok 7 lat a np taki 4max, który miał na papierze świetne parametry i podobno wnętrzności varty nie dawał rady odpalić diesla zimą, by ruszyć kilka razy w tygodniu prostownik i doładowywanie, po roku przeprosiłem się z centrą, 4maxa nawet nie reklamowałem bo w sklepie po podłączeniu jakiegoś ustrojstwa z rezystorów stwierdzono, że ma prąd pod obciążeniem w normie i producent odrzuci reklamację a dodatkowo wystawi mi rachunek za diagnostykę. Najprostszy sposób na porównanie jakości aku to zważenie go. Nie wiem jak jest teraz z jakością centr/exide, ostatni zakup w zeszłym roku, zaliczył po kilku tygodniach stania samochodu pierwsze głębokie rozładowanie, ładował się z 10 godzin i działa znowu jak powinien.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Aku są varta hd, to chyba to samo co efb. Winny padom jest permanentnie niedoładowany aku, przez s&s i glupia strategie ladowania "inteligentnego". Ss wyłączamy (polecam swoj dezaktywator na shop.stuff4car.com) a na jesień bedzie poprawka dla ladowania tester(z wyswietlaczem 2" ips a potem w opclju bluetooth) i faker, tez plug&play
    Jest a alfach możliwość wyłączenia s&s przy okazji robienia softu pod więcej hp lub wprowadzenia opcji zapamiętywania ?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Jest a alfach możliwość wyłączenia s&s przy okazji robienia softu pod więcej hp lub wprowadzenia opcji zapamiętywania ?
    pytaj tunera nie mnie, ja sprzedaję dezaktywatory

    co do aku, to jak pisałem, varta jest OK, problem jest gdzie indziej, głównie wiecznie niedoładowany, bez szans na doładowanie na trasie na wiecej niż może 78-80%. Elektrolit traci gęstość i pojemność/parametry spadają aż jest do bani przedwcześnie. Winne "inteligentne ładowanie" - tymczasowo jesli ktoś jeździ głównie krótkie odcinki, można ratować się parę razy w roku ładując dobrze aku. Docelowo będzie moja poprawka ładowania

Podobne wątki

  1. Ar 2.0 jts wypadanie zapłonu a niedoładowany aku
    Utworzone przez pele21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-10-2023, 10:50
  2. [Stelvio] Akumulator do Stelvio
    Utworzone przez jacekpr w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-07-2023, 17:22
  3. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  4. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  5. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory