Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: nie działa 1 bieg wentylatora

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Ja w tym roku wymieniałem skraplacz i fachura od klimatyzacji stwierdził ze nie działa pierwszy bieg i szybko dobija do 17 barów i wtedy załącza się id razu drugi bieg. Natomiast moim zdaniem to co dla niego było drugim biegiem to wg. mnie jest pierwszym biegiem. Poza tym nie odczuwam od kilkunastu lat posiadana alfy aby to zachowanie zmieniło się w czasie. Być może taki algorytm jest w zależności od rynku na który przeznaczony był samochód, mój akurat z rynku włoskiego.
    W MES sprawdzałem i działają oba biegi wentylatora.
    Pozdrawiam




  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek D Zobacz post
    Byłem przed chwilą w samochodzie. Ciśnienie doszło do 16 po około 1 minucie,chyba długo tym bardziej że dzisiaj gorąco. Później wyłączyłem klimę i po pewnym czasie jeszcze raz ja uruchomiłem i zauważyłem że jeśli kilka razy ja włączę i wyłączę to ciśnienie bardo szybko rośnie i później na postoju utrzymuje się w granicach 16-17 barów.
    A jakie masz w tym czasie LP?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    A jak mogę sprawdzić niskie ciśnienie, w alfaobd tego nie widze

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    aaa OK, myślałem że masz "zegary".
    jest kilka opcji na to, że HP rośnie tak wolno. Zawór rozprężny zacięty w pozycji częściowo otwartej, problem ze sprężarką lub nawet tylko ślizgające się sprzęgło sprężarki (o ile masz), zbyt mało czynnika itp. Nie dasz rady bez zegarów nic wywnioskować.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zawór rozprężny był wymieniony na nowy ponieważ był efekt wiertarki nawet po dobiciu ciśnienia. Gazu teoretycznie jest dobrze bo świeżo po nabiciu, sprzęgło chyba by było słychać a widzę że kompresor załącza się bez dziwnych dźwięków. A sam kompresor wydaje mi się że jakby już słabo bił ciśnienie to po dodaniu gazu do ponad 2500 obrotów to chyba powinno iść szybciej.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek D Zobacz post
    Zawór rozprężny był wymieniony na nowy ponieważ był efekt wiertarki nawet po dobiciu ciśnienia. Gazu teoretycznie jest dobrze bo świeżo po nabiciu, sprzęgło chyba by było słychać a widzę że kompresor załącza się bez dziwnych dźwięków. A sam kompresor wydaje mi się że jakby już słabo bił ciśnienie to po dodaniu gazu do ponad 2500 obrotów to chyba powinno iść szybciej.
    Te kompresory zdaje się mają zmienna pojemność. Regulacja albo elektrozaworem (jeśli jest kabelek na "dupke" kompresora) albo zaworem mechanicznie (ciśnienia zmieniają skok tłoczków w mniejszym zakresie).

    To też może być powód. Ten zawór może się zawieszać, może też być układ przeolejony i go zwyczajnie zalewa.

    Niestety musi to obejrzeć ktoś kto się na tym zna, a nie tylko ma maszynę i klika guziczek (napełniacze). Przede wszystkim zegary i weryfikacja HP i LP.
    Ty zegarów nie masz, więc musisz i tak komuś to oddać do zrobienia.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Wygląda na to że sprawa rozwiazana, pojechałem jeszcze raz na sprawdzenie klimatyzacji i jakiś cudem maszyna pokazała że jest nabite 300 gram gazu. Podejrzenie było że coś uciekło więc samochód został u mechanika który nabił instalacje azotem. Następnego dnia zegary nie pokazały ubytku i wtedy wyszło że waga w maszynie do nabijania miała uszkodzona wagę i źle pokazywała ile ściąga i ile nabija gazu. Po naprawie maszyny i nabiciu samochodu do 550 gram wszystko działa chyba prawidłowo . Z kratek leci 7 stopni i to dosyć szybko a dzisiaj temperatura zewnętrzna była zabójcza.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Super, że udało się rozwiązać problem. Swoją drogą wychodzi na to że po nabiciu klimy nikt nie sprawdził manometrów na maszynie...

    Czyli moja pierwsza myśl trafna

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    No i nie nacieszyłem się klima. Znowu po postoju ma problemy z rozbijaniem się. Gaz sprawdzony i nic nie ubyło. Chyba coś z kompresorem lub z zaworem w kompresorze.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ja ostatnie dni też mam dziwną przypadłość związaną z klimą. Też zastanawiam się czy to zawór w kompresorze. Klima działa normalnie czasem cały czas, a czasem po dojściu do zadanej temperatury i jakimś czasie pracy na tej granicy po prostu hmm... słabnie. Raz udało mi się to złapać pod domem i podpiąłem zegary (LP 55psi - 3.8bara wiec za wysokie żeby chłodziło). Zabawne, że dzieje się to nie za często, a czasem wcale w ciągu całego dnia jeżdżenia.
    Wyłączenie klimy z knefla w kabinie i włączenie nawet po 5s powoduje naprawienie się tego ustrojstwa. Później może znowu działać kilka dni bez niczego...
    Dodam, że ja też jestem po wymianie skraplacza (kpl z osuszaczem), klima szczelna.

    Co powiedzieli Ci spece? U Ciebie ten elektrozawór (sterowanie nim) da się przynajmniej zweryfikować.

Podobne wątki

  1. [159] 1 i 2 bieg wentylatora 1.8 MPI
    Utworzone przez siejson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2021, 23:26
  2. [159] Nie działa pierwszy bieg wentylatora
    Utworzone przez piootr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 20:34
  3. [159] Nie działa 1 bieg wentylatora chłodnicy
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-05-2018, 14:49
  4. Odpowiedzi: 190
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 11:30
  5. [146] Nie działa klima i pierwszy bieg wentylatora
    Utworzone przez ernie44 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 22:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory